profimedia-0868404216
Video Juventus - AC Milan 0-0. Gazdele au ratat cât pentru două meciuri și rămân la cinci puncte în spatele ”Diavolului milanez”
AC Milan vs AC Monza - Serie A 2023/24 - 17/12/2023 Tommaso Pobega of AC Milan (2L) injured seen with Mike Maignan of AC
Milan, gata să-și vândă cele două vedete! Prețul: 200.000.000€
iacob
Video Scene reprobabile în Giulești! Paul Iacob a sărit la bătaie cu un suporter

• 73 | Ocazii
    Asamoah centrează din flancul stâng al atacului juventin, mingea ajunge la Tevez care șutează dar mingea este deviată și iese în corner
  • 67 | Schimbări
    A doua modificare la gazde. Meggiorini intră în locul lui El Kaddouri
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Asamoah primește cartonașul galben
  • 54 | Goluri
    GOOOOOL JUVENTUS! Pogba deschide scorul pentru oaspeți. Francezul a reluat în plasă mingea din 6 metri după ce Tevez a trimis cu capul în bară din apropiere
  • 51 | Ocazii
    Giovinco este angajat excelent în careu de Tevez dar nu-l poate învinge pe Padelli, mingea ajunge la Asamoah care șutează însă balonul este deviat în corner
  • 46 | Ocazii
    Tevez este angajat la marginea careului mare, drbilează un adversar dar trimite peste poarta gazdelor
    Schimbare la Torino. Masiello intră în locul lui Rodriguez
  • 45+2 | Final repriza 1
    Final de primă repriză. Cele două echipe intră la egalitate la cabine, 0-0, după o primă repriză lipsită de ocazii importante de gol
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Immobile este avertizat de centralul Mazzoleni pentru un fault făcut asupra lui Tevez
Antonio ConteJuventus

VIDEO Torino - Juventus 0-1. Echipa lui Conte s-a impus în derby cu un gol din offside

Derby-ul oraşului Torino a fost câştigat de Juventus. Paul Pogba a decis meciul de pe Stadio Olimpico, însă reuşita francezului a fost precedată de o poziţie de offside.

Pogba putea deschide scorul în minutul 16, însă şutul său nu i-a pus probleme lui Padelli. Alessio Cerci a avut prima şansă de gol a gazdelor după alte nouă minute. Fostul jucător al Fiorentinei nu a găsit însă spaţiul porţii din lovitură liberă. Nici polonezul Glik nu a avut mai mult noroc cu 10 minute înaintea pauzei.

Juventus a început în forţă repriza secundă. Tevez a şutat peste poartă la doar 19 secunde de la reluare, iar Giovinco a fost blocat in extremis de Padelli peste cinci minute. Echipa lui Antonio Conte a deschis scorul în minutul 54. Bonucci a reluat cu capul în urma unui corner, iar Tevez, aflat în offside, a deviat în bară din apropiere. Mingea a revenit la Pogba, care a reuşit primul său gol din acest sezon. Tevez şi Vucinic puteau majora scorul, însă partida s-a încheiat cu victoria lui Juventus, care rămâne neînvinsă în acest sezon.

A fost al 15-lea meci consecutiv fără înfrângere pentru Juventus în derby-ul orașului Torino. Echipa lui Conte a acumulat 16 puncte și a urcat pe podium în Serie A în timp ce gazdele de azi rămân cu 8 puncte.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

• 23:30 LIVE Digi Sport Special
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul