FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)
Video Exclusiv Corvinul Hunedoara, gata de o performanță nemaivăzută: ”Niciodată în istoria fotbalului nu s-a mai întâmplat”
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)
Exclusiv Peste 40.000 de bilete, în 17 ore! Va spulbera FCSB recordul la meciul în care va celebra titlul?

Benfica Benfica
    Final de meci pe White Hart Lane. Benfica se impune cu 3-1 în deplasare și e favorită la calificarea în „sferturi”.
  • 87 | Schimbări
    Ultima schimbare la „vulturi”. A ieșit Rodrigo, a intrat Lima.
  • 84 | Goluri
    GOOOOOL Benfica!!!! Luisao realizează „dubla”, cu un șut violent care a „mușcat” din transversală, înainte să aterizeze în poartă.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la Tottenham. A ieșit Sandro, a intrat Bentaleb.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Ruben Amorim, pentru joc periculos.
  • 76 | Schimbări
    A ieșit și Walker, a intrat Danny Rose la Tottenham.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la Spurs. A ieșit Kane, a intrat Soldado.
  • 74 | OcaziiTottenham
    Ocazie mare pentru Benfica. Lloris, ieșit din careu, aproape să fie depășit de Rodrigo, dar mingea spaniolului nu a găsit spațiul porții goale.
  • 66 | Schimbări
    A ieșit și Sulejmani, a intrat Perez.
  • 65 | Schimbări
    Schimbare la Benfica. A ieșit Oscar Cardozo, a intrat Gaitan.
  • 63 | Goluri
    GOOOOOL Tottenham!!! Eriksen execută perfect lovitura liberă din marginea careului și reduce din diferență!!
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Silvio vede cartonașul galben pentru faultul asupra lui Kane.
  • 62 | Faze meciTottenham
    Kane, faultat la marginea careului. Lovitură liberă pentru Tottenham.
  • 58 | Goluri
    GOOOOOL Benfica! Luisao trimite cu capul în poartă o minge venită din corner, ducând scorul la 0-2!
  • 57 | OcaziiTottenham
    Jucătorii Benficăi recuperează o minge în jumătatea adversă, Amorim ajunge în marginea careului și șutează, mingea trimisă de el fiind cu greu respinsă de Lloris.
  • 49 | OcaziiTottenham
    Ocazie mare pentru Tottenham. Adebayor primește o minge la limita ofsaidului, se întoarce spre poarta Benficăi și șutează defectuos, pe lângă bara din dreapta lui Oblak.
    A început repriza secundă a partidei de pe White Hart Lane.
    Final de primă repriză.
  • 40 | Faze meciTottenham
    Eriksen îl caută cu o minge pe Adebayor, dar Garay reușește să îndepărteze pericolul
  • 29 | Goluri
    GOOOOOL Benfica!!! Contraatac fulgerător al Benficăi. Rodrigo scapă singur după ce a păcălit pasul la ofsaid al fundașilor englezi, ajunge în careu și trimite plasat, în dreapta lui Lloris, lângă bară.
  • 24 | Faze meciTottenham
    Oblak, în dificultate din nou. Eriksen urmărește o minge plecată de la Kaboul și portarul Benficăi prinde mingea de la picioarele danezului.
  • 15 | OcaziiTottenham
    Șut al lui Sandro, din afara careului, dar mult peste poarta lui Oblak.
  • 11 | Faze meciTottenham
    Kaboul, aproape să-l păcălească pe Oblak, la o săritură la cap, după o lovitură liberă executată de Walker. Slovenul reține în doi timpi.
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Sandro vede cartonașul galben, pentru un fault asupra lui Markovic.
  • 7 | Faze meciTottenham
    Prima ocazie a meciului. Lovitură liberă pentru lusitani, centrare în careu, de unde Luisao reia cu capul, dar fără probleme pentru Lloris.
    A început partida de la Londra, dintre Tottenham și Benfica.
Jorge JesusBenfica

VIDEO Tottenham - Benfica 1-3. „Vulturii”, cu un pas în sferturile de finală ale UEL. Luisao, două goluri!

În mare formă în campionat, Benfica impresionează și în Europa League. Lusitanii sunt foarte aproape de calificarea în sferturile de finală ale competiției, după victoria cu 3-1 pe terenul lui Tottenham, la care Vlad Chiricheș e în continuare accidentat.

Pe White Hart Lane, trupa lui Jorge Jesus a deschis scorul după o jumătate de oră, când Rodrigo l-a învins pe Hugo Lloris, după o pasă de senzație a lui Ruben Amorim.

Gazdele au ratat șansa egalării în minutul 49 prin Adebayor, care a șutat mult pe lângă poarta lui Oblak, dintr-o pozție favorabilă. Liderul din Portugalia a lovit din nou peste nouă minute, când Luisao a înscris cu o lovitură de cap în urma unui corner.

Tottenham a început să spere la egalare, după lovitura liberă executată impecabil de Eriksen în minutul 64, dar Benfica a încheiat socotelile cu șase minute înainte de final, când căpitanul Luisao a realizat „dubla” și a punctat pentru 1-3.

A fost a noua victorie consecutivă pentru Benfica în toate competițiile. De 47 de ani nu mai reușise nicio echipă să marcheze trei goluri pe White Hart Lane în cupele europene.

Exclusiv ”A semnat”. Dan Șucu și Victor...

FOTBAL:ROMANIA-MUNTENEGRU, LIGA NATIUNILOR (14.06.2022)

Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe...

Video Exclusiv Mihai Rotaru și Decebal Rădulescu...

colaj decebal rotaru

Ce a titrat L'Equipe, după înfrângerea...

FOTBAL: Chelsea - Tottenham, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

gracie1

Exclusiv ”A semnat”. Dan Șucu și Victor Angelescu au rezolvat prima ”mutare” pentru sezonul următor

Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2