Axente a tras pe lângă poartă, după ce mingea a fost deviată.
  • 86 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMVARE LA VIITORUL. A ieșit Dică, a intrat CÂRSTOCEA
  • 85 | OcaziiViitorul Constanța
    Hadnagy a fost cel care a împiedicat un gol al echipei sale. Croitoru a centrat din corner, un coechipier a șutat spre poartă, dar mingea l-a lovit în cap pe Hadnagy. Faza a continuat și atacantul a încercat să se revanșeze, dar n-a ajuns la minge.
  • 78 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA BOTOȘANI. A ieșit Codoban, a intrat MATEI
  • 76 | OcaziiViitorul Constanța
    Cei de la Viitorul presează. Lazăr n-a reușit să reia cu capul cum trebuie și mingea respinsă de Dinu l-a lovit în ceafă pe Axente, după care a ieșit în aut.
  • 58 | Faze meciViitorul Constanța
    Gavra. bine găsit cu o lovitură de cap de Dică, a preluat mingea la 30 de metri de poartă, s-a intors, a înaintat puțin în diagonală spre centru, după care a tras, dar cu mult peste poartă.
  • 48 | OcaziiViitorul Constanța
    Hadnaghy a reluat din voleu, dar n-a lovit cum trebuie mingea, și aceasta a ajuns fără probleme în brațele lui Balauru. A fost primul șut pe poarta celor de la Viitorul.
  • 47 | Cartonaşe Galbene
    Mitrea a primit un cartonaș galben pentru un fault comis asupra lui Cârjan.
    A început repriza a doua
  • 46 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA VIITORUL.  A ieșit Thiago, a intrat NĂSTĂSIE.
  • 45 | Start prima repriza
    PAUZĂ
  • 40 | OcaziiViitorul Constanța
    Hadnagy a reluat din voleu, de la aproximativ opt metri, dar mingea a trecut pe lângă poartă
  • 38 | Faze meci
    Meciul s-a stins de tot după 25 de minute destul de bune. Echipele par lipsite de chef și vlagă.
  • 24 | OcaziiViitorul Constanța
    Lazăr s-a desprins bine de omul de marcaj și a tras direct la poartă, dar Curileac a respins în lateral.
  • 20 | OcaziiViitorul Constanța
    Și cei de la Botoșani au avut o oportunitate de a marca. Codoban a surprins asistența cu un lob de la marginea careului cu efect, la vinclu, dar mingea a trecut cu puțin peste poartă.
  • 13 | Faze meciViitorul Constanța
    Dică a tras din întoarcere, dar nu i-a pus probleme lui Curileac.
  • 12 | OcaziiViitorul Constanța
    CEA MAI MARE OCAZIE DE GOL A VIITORULUI. Axente, excelent lansat pe stânga, din pasa lui Toșca, a încercat să trimită în poartă pe lângă Curileac, portarul a scos cu piciorul, mingea a revenit la același Axente, care a trimis apoi spre poarta goală, dar Acsinte a apărut excelent și a scos mingea de pe linia porții.
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Tincu a primit un cartonaș galben pentru un fault comis asupra lui Emerson.
  • 8 | OcaziiViitorul Constanța

Dică i-a pasat excelent lui Thiago, acesta și-a preluat mingea în față după care a tras, dar Curileac a fost la post.

• 6 | OcaziiViitorul Constanța
    Cei de la Viitorul au avut prima oportunitate de a marca. Axente a șutat din unghi, dar Curileac a prins, ce-i drept cu ceva emoții.
  • 5 | Faze meci
    Deocamdată, niciuna dintre cele două echipe nu și-a creat vreo ocazie de gol.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Viitorul.
Cristi PopoviciFC Botoșani

VIDEO Viitorul - Botoșani 0-0. Moldovenii sunt neînvinși după șapte etape din Liga 1

Revelația Ligii 1, FC Botoșani, a început slab meciul de la Chiajna cu Viitorul, primul pe banca gazdelor pentru Bogdan Argeș Vintilă.

Oamenii lui Hagi au fost periculoși încă din minutul 6, când șutul lui Axente a fost blocat de Curileac. Portarul moldovenilor s-a remarcat și în fața lui Thiago.

Axente, atacantul adus de la Dinamo a irosit însă cea mai mare ocazie a primei reprize. Mingea a fost scoasă de pe linia porții de Acsinte (DETALII AICI).

Replica nou promovatei a venit de la Codoban, cu o execuție surprinzătoare. Lazăr și-a încercat și el norocul la poarta lui FC Botoșani, dar Curileac a fost din nou la post. Elevii lui Cristi Popovici au avut nevoie de 48 de minute pentru primul șut pe poarta lui Balauru, unul slab, al lui Hadnagy.

Atacantul Botoșaniului a salvat Viitorul de la înfrângere, cu cinci minute înainte de final, când a fost lovit în cap de o minge trimisă spre poartă de un coechipier.

A fost al 7-lea meci fără înfrângere pentru oaspeți, în timp ce Viitorul rămâne fără victorie în acest sezon, după 6 partide.

După ce Drăgușin a fost ”uitat” pe...

dragusin

Video Exclusiv Mihai Rotaru și Decebal Rădulescu...

colaj decebal rotaru

Ange Postecoglou, reacție sinceră după...

Chelsea v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 02 May 2024

Exclusiv Jucătorul de 1.500.000€ transferat de...

Fotbalistii rapidisti Sebastian Andrei Borza, Claudiu Adrian Mihai Petrila, Razvan Constantin Oaida, Cristian Ionut Sapu

• Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro

FOTBAL: Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, ora 12:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FC BOTOSANI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (12.11.2023)

FOTBAL: Botoșani - Voluntari, ora 14:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-METZ HANDBALL, LIGA CAMPIONILOR (28.04.2024)

HANDBAL: Metz - CSM BucureȘti, ora 17:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.12.2023)

FOTBAL: Universitatea Cluj - Dinamo, ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit