FINAL. FC Viitorul s-a impus la limită, grație golului marcat de Bonilla
  • 90 | Faze meci
    S-au arătat patru minute de prelungire de la margine
  • 90 | OcaziiViitorul
    Ciprian Petre a executat lovitura de colț, după care Velazquez a reluat cu capul, dar slab și direct în brațele lui Albuț.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    ALBUȚ pentru repetate trageri de timp
  • 89 | OcaziiViitorul
    OCAZIE MARE GAZ METAN. Ciprian Petre a executat o lovitură liberă, Dan Roman a prelungit cu capul și Bokoe din doi metri, cu stângul a tras pe lângă poartă. Atacantul ghanez a cerut însă un penalty la această fază.
  • 82 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA VIITORUL. A ieșit Nedelcu, accidentat, a intrat PÂRVULESCU
    ULTIMA SCHIMBARE LA MEDIAȘ. A ieșit Munteanu, a intrat CURTEAN
  • 77 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA MEDIAȘ. A ieșit Elton, a intrat BEKOE
  • 71 | Faze meci
    Prin golul marcat contra medieșenilor, Bonilla a ajuns la al 7-lea gol din actualul sezon. Celelalte goluri au fost marcate în partidele cu Astra, Oțelul (2), Dinamo, FC Brașov și Steaua.
  • 71 | Goluri
    GOOOOOL FC VIITORUL: 1-0, BONILLA. Florin Tănase i-a dat o pasă foarte bună lui Bonilla, care, rămas singur cu Pleșca, a finalizat elegant la colțul lung.
  • 70 | OcaziiViitorul
    Răzvan Marin a executat foarte bine o lovitură liberă, dar Pleșca, atent, a respins în lateral.
  • 68 | Faze meciViitorul
    Tănase, bine demarcat, preia o minge pe piept, cu toată opoziția lui Ciprian Petre, după care s-a lovit de Pleșca, dar arbitrul a făcut semn ca meciul să continue.
  • 67 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA VIITORUL. A ieșit Mitriță. a intrat RĂZVAN MARIN
    PRIMA SCHIMBARE LA VIITORUL. A ieșit Pană, a intrat FLORIN TĂNASE
  • 63 | OcaziiViitorul
    Bonilla, aflat cu mingea în careu, lateral stânga, a întors către Mitriță, acesta a preluat, a continuat faza spre centru după care a căutat colțul scurt, dar Pleșca a fost la post.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    CIPRIAN PETRE pentru o simulare de fault
  • 60 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA MEDIAȘ. A ieșit Llullaku, a intrat CIPRIAN PETRE
  • 60 | OcaziiViitorul
    Todea a șutat, de la marginea careului de 16 metri, dar mingea s-a dus peste poartă.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    LLULLAKU pentru un fault asupra lui Hodorogea
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    VELAZQUEZ pentru un fault din spate asupra lui Mitriță
  • 55 | Faze meciViitorul
    Mitrea a centrat în careu pentru Bonilla, dar atacantul din El Salvador n-a ajuns la minge
  • 52 | OcaziiViitorul
    Dragos Nedelcu a șutat de la distanță. mingea părea a se duce mult peste poartă, dar acesta a căzut brusc și a trecut puțin peste transversala porții lui Pleșca.
    A început repriza a doua
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+2 | OcaziiViitorul
    Mitrea a executat o lovitură liberă, din poziție centrală, dar mingea a trecut puțin pe lânga bara din stânga porții lui Pleșca.
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    BUZEAN pentru un fault asupra lui Mitriță
  • 43 | OcaziiViitorul
    OCAZIE MARE VIITORUL. Mitriță i-a pasat foarte bine lui Bonilla, în careul medieșenilor, dar șutul expediat de vârful din El Salvador a fost respins de Pleșca
  • 42 | OcaziiViitorul
    Llullaku a trimis fără să se uite la poartă și mingea s-a dus peste transversală
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    MUNTEANU pentru o simulare de penalty, ca urmare a unui duel cu Mamele, în careul celor de la Viitorul.
  • 38 | OcaziiViitorul
    Buzean a executat o lovitură liberă, de la marginea careului de 16 metri, pe colțul scurt, dar Albuț a reținut în doi timpi.
  • 34 | OcaziiViitorul
    Elton a șutat cu stângul, din interioul careului, dar mingea s-a dus peste poarta lui Albuț
  • 23 | Faze meciViitorul
    Acțiune de atac a celor de la Viitorul, prin Mitriță, acesta a intrat în careu, dar n-a mai avut suflu pentru a și finaliza.
  • 22 | OcaziiViitorul
    Nicoliță a primit o pasă de la Bonilla, la marginea careului de 16 metri, dar mijlocașul a reluat slab, cu stângul și n-a fost niciun pericol pentru poarta lui Pleșca
  • 15 | Faze meciViitorul
    Mitrea a șutat, dar la mare distanță de poarta lui Pleșca.
  • 13 | OcaziiViitorul
    OCAZIE MARE VIITORUL. Nicoliță s-a opus cu genunchiul unei mingi pe care Buzean a încercat să o degajeze, balonul a ajuns la Bonilla, care, singur cu Pleșca, a încercat o finalizare lobată, dar mingea s-a dus peste poartă.
  • 11 | Faze meciViitorul
    Bonilla i-a pasat pe dreapta lui Nicoliță, după care ex-stelistul a centrat în careu, dar Pleșca a ieșit la fix și a reținut.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Viitorul.
Dan MateiGaz Metan

VIDEO Viitorul - Mediaș 1-0. Elevii lui Gică Hagi, la a doua victorie consecutivă, au ajuns la un punct de locul 6

Viitorul a mai făcut un pas mare spre salvarea de la retrogradare după victoria la limită cu Gaz Metan, scor 1-0.

Echipa lui Gică Hagi a fost la un pas să deschidă scorul în minutul 13, când Bonilla a ratat singur cu portarul. Tot el l-a mai testat o dată pe Pleşca în minutul 43, dar abia a treia încercare a fost cea cu noroc.

Atacantul din El Salvador a marcat în minutul 71, după o pasă foarte bună a lui Florin Tănase, trimis pe teren de ”Rege” în repriza a doua.

Prin golul marcat miercuri seara, Bonilla a ajuns la a șaptea reușită din acest sezon. Gaz Metan a ratat egalarea în minutul 89, după o fază la care atacantul Bekoe a cerut penalty. S-a terminat 1-0, iar Viitorul a ajuns la un singur punct de locul 6 al Ligii 1.