Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

FC VoluntariFC Voluntari
2 - 3
ViitorulViitorul
Luni, 21 decembrie, ora 18:00
FC Voluntari FC Voluntari
Viitorul Viitorul
    Final de meci! Viitorul a revenit după ce a fost condusă şi s-a impus cu 3-2, rezultat în urma căruia termină anul 2015 pe locul 2 în Liga 1. Adrian Bălan, de la gazde, şi Cristi Ganea, de la învingători, au marcat câte o dublă.
  • 90+1 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Viitorul! Cernat a luat o acţiune pe cont propriu şi a fost foarte aproape de a realiza şi el o dublă. Şutul său a fost, însă, blocat de Balauru.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Mitrea, după un duel cu Hamed Kone.
  • 81 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Vîlceanu a intrat în locul lui Bălan.
  • 80 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL, 3-2 Viitorul! Cristi Ganea a reuşit la rândul său dubla, după o pasă senzaţională a lui Florin Cernat. Fundaşul stânga al oaspeţilor a preluat pe piept şi a trimis la colţul scurt, profitând şi de indecizia lui Balauru.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL Viitorul, 2-2! Cristi Ganea a profitat de o mare greşeală comisă de Tchoutou şi a restabilit egalitatea cu un şut din interiorul careului.
  • 75 | Schimbări
    A doua modificare la FC Voluntari. A ieşit Voduţ şi a intrat Iorga.
  • 71 | Schimbări
    Prima schimbare la gazde. Achim a intrat în locul lui Todoran.
  • 71 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Viitorul! Florin Tănase a fost blocat de Balauru într-o situaţie de unu contra unu, după o deviere splendidă a noului intrat Coman.
  • 67 | Schimbări
    Ultima modificare la Viitorul. Bănel Nicoliţă i-a lăsat locul lui Florinel Coman.
  • 67 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Viitorul! Chiţu a avut o şansă mare de a egala, dar a trimis cu capul peste poartă din apropiere, după centrarea lui Cernat.
  • 59 | Schimbări
    A doua schimbare la oaspeţi. Chiţu a intrat în locul lui Nedelcu.
  • 59 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Viitorul! Bănel Nicoliţă a centrat superb cu exteriorul, prin spatele fundaşilor lui FC Voluntari, dar Cernat nu a putut înscrie din poziţie foarte bună.
  • 47 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 2-1 Voluntari! Adrian Bălan reuşeşte dubla, cu o altă execuţie superbă, de la marginea careului.
    Pauză în Ştefan cel Mare! FC Voluntari şi Viitorul sunt la egalitate, scor 1-1, după o primă repriză plină de evenimente.
  • 45 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Voluntari! Nesiguranţă în apărarea oaspeţilor, de care putea profita Voduţ. Jucătorul ilfovenilor a fost blocat de două ori de Benzar, înainte ca Briceag să încheie faza cu un şut violent, care nu a prins spaţiul porţii lui Buzbuchi.
  • 37 | Faze meciFC Voluntari
    Hamed Kone s-a descurcat bine la aproximativ 20 de metri şi a tras periculos cu piciorul stâng, cu pământul, dar Buzbuchi a reuşit să prindă în doi timpi.
  • 31 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Voluntari! Adrian Bălan, la un pas de dublă. Atacantul gazdelor nu a reuşit, însă, să-l învingă pe Buzbuchi din apropiere, trimiţând slab cu capul.
  • 29 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL Voluntari, 1-1! Gazdele au restabilit egalitatea, prin Adrian Bălan, care a executat superb o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri.
  • 25 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. Răzvan Marin a intrat în locul lui Aganovic.
  • 16 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Viitorul! Florin Cernat a deschis scorul, după o acţiune personală în care a trecut uşor de fundaşii ilfoveni.
  • 12 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Viitorul! Vine şi replica echipei lui Gică Hagi, prin Mitrea. Fundaşul oaspeţilor a trimis cu capul, după o centrare perfectă a lui Cernat, dar Balauru a reuşit să respingă de lângă bară.
  • 4 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Voluntari! Adrian Bălan a fost din nou la un pas de a înscrie. Şutul său din întoarcere, de la marginea careului, a trecut, însă, puţin pe lângă poarta lui Buzbuchi.
  • 3 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Voluntari! Aproape imediat, gazdele au o nouă oportunitate de a marca, dar Adrian Bălan, care a apărut inspirat la colţul scurt după o centrare deviată, a trimis peste poartă.
    Ocazie Voluntari! Goossens a ratat o şansă uriaşă de a deschide scorul, şutând mult peste poartă dintr-o poziţie excelentă, după o pasă foarte bună a lui Kone.
    A început meciul. Gazdele au avut lovitura de start.

VIDEO Voluntari - Viitorul 2-3. Echipa lui Gică Hagi termină anul pe locul 2

Viitorul s-a jucat cu ocaziile şi cu nervii lui Gică Hagi, înainte de a câştiga partida cu FC Voluntari, scor 3-2. Ilfovenii au condus până spre final, dar dubla lui Cristi Ganea a decis meciul şi a menţinut-o pe Viitorul pe locul 2 în Liga 1.

Gazdele au trecut pe lângă deschiderea scorului încă din minutul 3 la ocazia lui Goossens, apoi Adrian Bălan a ratat încă două ocazii.

De marcat, însă, au făcut-o oaspeţii. În minutul 16, Cernat a driblat doi adversari şi l-a învins pe Balauru din interiorul careului.

Un sfert de oră a durat avantajul celor de la Viitorul. Adrian Bălan a egalat cu o execuţie superbă din lovitură liberă. Mai mult, în debutul părţii secunde, gazdele au marcat pentru 2-1, după o nouă execuţie splendidă a lui Bălan.

Au urmat trei ocazii mari ale Viitorului, irosite de Cernat, Chiţu şi Florin Tănase, înainte ca insistenţa elevilor lui Hagi să dea roade.

Cristi Ganea a reuşit şi e o dublă în doar trei minute, după o mare eroare a lui Tchoutou şi un assist de mare calitate al lui Cernat.

Decarul constănţenilor putea face şi el dubla în prelungiri, dar, în cele din urmă, s-a terminat 3-2 pentru Viitorul, care se menţine pe locul 2 înaintea pauzei de iarnă şi e sigură din punct de vedere matematic de locul său în play-off.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...