david-popovici
David Popovici, aur la 200 m liber la Campionatele Naționale de Înot de la Otopeni. A câștigat detașat

Astra Astra
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+5 | Final repriza 2
    S-a terminat meciul.
  • 90+3 | OcaziiViitorul
    Fabricio e la un pas de egalare, dar șutul său de la distanță e prins cu greutate de Rîmniceanu.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Fabricio este avertizat.
  • 83 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Alibec primește al doilea cartonaș galben și este eliminat.
  • 71 | OcaziiViitorul
    Ocazie de egalare pentru oaspeți: șutul lui Kortzorg, din interiorul careului trece puțin peste poartă.
  • 68 | OcaziiViitorul
    Budescu șutează puternic din lovitură liberă, dar mingea trece peste poartă.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Benzar este avertizat.
  • 65 | OcaziiViitorul

Încă o ocazie mare de gol pentru gazde: Brandan execută perfect o lovitură liberă, iar reluarea lui Țâru de la câțiva metri e respinsă spectaculos de Gavrilaș.

• 62 | Schimbări
    Kortzorg intră în locul lui Oros.
  • 59 | Schimbări
    Coman intră în locul lui Iancu.
  • 58 | Goluri
    GOOOOOOL VIITORUL!!!!! GOOOOOL MARIN!!!! Mijlocașul gazdelor a deschis scorul cu un șut superb, de la marginea careului, plasat lângă bara porții lui Gavrilaș.
  • 40 | OcaziiViitorul
    Ioniță îl driblează scurt pe Boli și rămâne în poziție de singur cu portarul, dar șutul său lasă de dorit și trece mult peste poartă.
  • 31 | OcaziiViitorul
    Budescu alege varianta unui șut de la 22 de metri, dar mingea trece pe lângă poarta gazdelor.
  • 28 | OcaziiViitorul
    Viitorul continuă să fie periculoasă, dar șutul din prima trimis de Iancu de la marginea careului trece puțin pe lângă poarta lui Gavrilaș.
  • 18 | Faze meci

Viitorul are 10 puncte acumulate din ultimele 4 etape, în timp ce Astra vine după două succese consecutive în Liga 1.

• 6 | OcaziiViitorul
    Țâru are prima mare ocazie de gol a meciului, după un corner, dar șutul său din prima este respins în lateral de Gavrilaș.
Marius ȘumudicăAstra

Viitorul - Astra 1-0. Campioana, la a 6-a înfrângere a sezonului. Alibec a fost eliminat

Viitorul a avut prima şansă să înscrie în poarta campioanei Astra, dar Ţâru a fost blocat în ultimul moment. Nici Gabi Iancu nu a reuşit să-l învingă pe Gavrilaș. Echipa lui Marius Șumudică a încerat să dea replica, dar șuturile lui Budescu și Ioniţă nu au găsit spațiul porții.

Jucătorii lui Hagi au ieşit mai motivaţi de la vestiare și Răzvan Marin a reuşit să deschidă scorul în minutul 58, cu un șut de la distanță. Gazdele puteau să-şi dubleze avantajul, dar Gavrilaş a fost atent.

Kortzorg a avut singura ocazie a oaspeţilor din repriza a doua. Pe final, Alibec a luat al doilea galben şi a plecat nervos la vestiare. Astra putea totuși să plece cu un punct de la Ovidiu, dar Rîmniceanu și-a salvat echipa în prelungiri.

S-a terminat 1-0, prima victorie a lui Hagi în meciurile directe cu Marius Șumudică.

După pauza competiţională, Astra joacă acasă cu Concordia Chiajna, iar Viitorul merge în deplasare la Timişoara.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid