Varga l-a vândut pe Krasniqi la Rapid cu 1.000.000€, deși avea ofertă de 5 ori mai mare! Acum, a tras concluziile

FC Voluntari FC Voluntari
Cartonaşe Roşii
Ratare Penalty-uri
  • 90+6 | Final repriza 2
    Final de meci la Ovidiu. Viitorul a învins dramatic, 2-1, pe FC Voluntari, graţie unui gol marcat la ultima fază a meciului de Kevin Boli.
  • 90+5 | Goluri
    Gooool Viitorul! Kevin Boli a concretizat dominarea categorică a gazdelor, aflate în dublă superioritate numerică. Fundaşul a trimis cu capul de lângă Alexandru Coman, după centrarea lui Răzvan Marin.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Andrei Lungu a primit cartonaşul galben.
  • 90 | Faze meci
    Arbitrul Istvan Kovacs a acordat cinci minute de prelungire.
  • 90 | Ocazii
    Ocazie Viitorul! Cicâldău este blocat de fundaşii Voluntariului, care s-au aruncat la sacrificiu, iar şutul lui Chiţu a fost deviat în corner.
  • 80 | Schimbări
    Schimbare la FC Voluntari. Adrian Bălan este înlocuit de Andrei Lungu.
  • 79 | Ocazii
    Ocazie Viitorul! Voleu excelent al lui Florinel Coman, respins foarte bine de Dragoş Balauru.
  • 78 | Goluri
    Gooool Viitorul! Răzvan Marin a transformat penalty-ul, repetat după ce Aurelian Chiţu ratase prima execuţie.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Mihai Căpăţînă primeşte şi el galben pentru proteste după decizia lui Istvan Kovacs de a dicta repetarea penalty-ului care fusese ratat de Aurelian Chiţu.
  • 76 | Ratare Penalty-uri
    Aurelian Chiţu a ratat penalty-ul, însă arbitrul Istvan Kovacs a dictat repetarea loviturii de la 11 metri, după intrarea mai multor jucători în careu, în momentul execuţiei.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Laurenţiu Marinescu a primit şi el cartonaş galben, tot pentru proteste,
  • 74 | Cartonaşe Roşii
    Spiritele au degenerat la Ovidiu. Vasile Maftei a fost eliminat pentru protestele la adresa deciziei lui Istvan Kovacs, după ce a primit două cartonaşe galbene în interval de mai puţin de un minut.
    Tot pentru proteste este avertizat şi Florin Acsinte.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben, acordat pentru proteste, lui Balauru.
  • 72 | Penalty-uri
    Penalty pentru Viitorul! Istvan Kovacs a acordat un penalty controversat pentru gazde, după un presupus fault comis de Acsinte asupra lui Chiţu.
  • 71 | Ocazii
    Florin Purece l-a testat din nou pe portarul Voluntariului cu un şut de la 20 de metri, reţinut însă de Balauru,
  • 70 | Schimbări
    Schimbare la FC Voluntari. Florin Cernat i-a lăsat locul lui Daniel Novac.
    Înlocuire la Viitorul. Gabriel Iancu a fost înlocuit de Alexandru Cicâldău.
  • 66 | Cartonaşe Roşii
    Elminare la FC Voluntari! Ionuţ Balaur este eliminat, iar Voluntariul va continua jocul în inferioritate numerică.
  • 65 | Schimbări
    Alex Nimely l-a înlocuit pe Pablo Brandan în echipa lui Gică Hagi.
  • 64 | Ocazii
    Ocazie Viitorul! Fază foarte bună a lui Florin Purece, care a tras peste poarta lui Balauru, din interiorul careului oaspeţilor.
  • 60 | Faze meci
    Florinel Coman a şutat din interiorul careului oaspeţilor, însă Dragoş Balauru a respins salvator în faţă. Faza s-a încheiat cu şutul lui Răzvan Marin pe lângă poartă
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Romario Benzar a devenit al treilea fundaş al Viitorului avertizat în acest meci.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Pablo Brandan primeşte primul cartonaş galben al reprizei.
  • 51 | Ocazii

Ocazie Viitorul! Şutul lui Aurelian Chiţu, de la aproximativ 16 metri, central, a ocolit de puţin poarta Voluntariului.

A început repriza a doua a partidei dintre Viitorul şi FC Voluntari.
  • 45 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. Daniel Lopez a fost înlocuit de Florin Purece.
    Pauză la Ovidiu. FC Voluntari conduce cu 1-0 pe terenul Viitorului, graţie reuşitei din penalty a lui Florin Cernat, sosit la ilfoveni chiar de la echipa lui Gică Hagi.
  • 34 | Ocazii
    Ocazie Viitorul! Kevin Boli l-a deposedat pe Florin Acsinte şi a şutat peste poarta lui Dragoş Balauru, de la aproximativ 18 metri
  • 30 | Faze meci
    Viitorul are patru victorii şi un egal în ultimele cinci meciuri de pe teren propriu, iar FC Voluntari un succes în ultimele cinci deplasări.
  • 21 | Ocazii
    Fază incredibilă în careul Viitorului, unde Petre Ivanovici a ajuns în situaţie de singur cu portarul, însă a ezitat să şuteze, s-a întors şi a preferat o pasă înapoi
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Ionuţ Balaur este şi el avertizat pentru un fault asupra lui Florinel Coman
  • 14 | Faze meci
    Viitorul a câştigat toate cele patru meciuri directe de până acum contra lui FC Voluntari.
  • 12 | Cartonaşe Galbene
    Alexandru Coman primeşte cartonaşul galben după ce l-a faultat pe Florinel Coman.
  • 8 | Goluri
    Gooool FC Voluntari! Florin Cernat a transformat cu siguranţă penalty-ul, în dreapta lui Victor Rîmniceanu, plecat pe colţul opus
  • 7 | Cartonaşe Galbene
    Kevin Boli a primit şi cartonaşul galben pentru faultul care a dus la penalty
  • 7 | Penalty-uri

Penalty pentru FC Voluntari după un fault al lui Kevin Boli asupra lui Petre Ivanovici, lansat excelent de Florin Cernat.

• 4 | Ocazii
    Ocazie Viitorul! Lovitura liberă executată de Gabriel Iancu a fost respinsă în faţă de Balauru, iar Florinel Coman a reluat cu capul peste poarta Voluntariului.
    A început partida de la Ovidiu, dintre Viitorul şi FC Voluntari, penultima a etapei a 14-a din Liga 1.
Florin MarinFC Voluntari

Viitorul - Voluntari 2-1. Penalty controversat şi gol decisiv în prelungiri. Doi eliminaţi la ilfoveni

Viitorul a învins-o pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 2-1, în etapa a 14-a a Ligii 1.

Viitorul a câştigat după ce a avut doi oameni în plus mai bine de un sfert de oră.

FC Voluntari a condus mult timp graţie golului înscris din penalty de Florin Cernat în minutul 8, după un fault al lui Kevin Boli.

Ionuţ Balaur i-a lăsat pe oaspeţi în inferioritate numerică în minutul 66, când a luat al doilea galben.

În minutul 73, gazdele au obţinut un penalty, după care oaspeţii au mai pierdut un jucător, Vasile Maftei fiind eliminat pentru proteste.

Arbitrul Istvan Kovacs a decis repetarea penalty-ului ratat de Chiţu şi apărat de portarul Balauru (minutul 76). Cel care a executat penalty-ul la repetare a fost Răzvan Marin, care a înscris (76).

Viitorul a presat şi a reuşit golul victoriei în al cincilea minut de prelungire, prin Kevin Boli, care şi-a răscumpărat greşeala de la golul oaspeţilor.

În total, arbitrul a arătat 13 cartonaşe galbene.

În clasament, Viitorul este pe locul 3, cu 26 de puncte, iar FC Voluntari, pe poziţia a 9-a, cu 15 puncte.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano