RUGBY:ANTRENAMENT NATIONALA ROMANIEI (29.08.2023)
România, eșec ”usturător” în fața Georgiei la Rugby Europe Championship 2024
RUGBY:ROMANIA-PORTUGALIA, RUGBY EUROPE CHAMPIONSHIP (17.02.2024)
România, eșec la scor la Campionatul European de Rugby. ”Stejarii” sunt calificați în semifinale
becali
Starul pentru care Gigi Becali a oferit 1.500.000€ a fost făcut ”praf”: ”Joacă două meciuri pe an!”
Liga Digi Sport

VIDEO Bordeaux - Clermont 10-28. Oaspeții au urcat pe primul loc în grupă

09.01.2016, 00:22

Clermont-Auvergne a urcat pe primul loc în grupa a doua Champions Cup vineri seara, după restanța de pe terenul lui Bordouax-Begle pe care a câștigat-o cu 28-10. Meciul ar fi trebuit să se joace pe 15 noiembrie anul trecut, dar a fost amânat după atentatele din 13 nioiembrie, de la Paris.

bordeaux clermont
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Partida de pe Chaban Delmas a început cu o lovitură de pedeapsă transformată de Lionel Beauxis pentru gazde, în minutul 10, dar replica a venit în doar șapte minute, Nick Abendanon reușind primul eseu al disputei, transformat de Morgan Parra, și aducând astfel pe Clermont în avantaj.

Bordeaux a restabilit egalitatea la 10 în minutul 32, cu un eseu marcat după un mol de margine în care s-au câștigat aproape 30 de metri. Doar cinci minute a durat echilibrul, Camille Lopez punctând pentru Clermont cu un eseu spectaculos, transformat de Parra, și la Pauză a fost 17-10.

După pauză, jocul s-a rupt în minutul 51, când Julien Le Devedec a fost eliminat, văzând cartonașul roșu după ce l-a lovit cu capul în față pe Paul Jedrasiak. După doar cinci minute, Francisco Gomez Kodela a văzut și el galben și 10 minute Bordeaux a evoluat în doar 13 oameni.

Ultimul eseu al meciului s-a marcat însă abia în minutul 70, Noa Nakaitaci fiind autorul acestuia. Morgan Parra a fost declarat omul meciului, după cele 13 puncte puse pe tabelă, iar scorul final a fost 28-10. Cu acest succes, Clermont, finalista ediției precedente, strânge 14 puncte din patru meciuri, două mai multe decât Ospreys, formația galeză ocupând locul al doilea, Bordeaux e ultima, doar 6 puncte.

Etichete: video , primul loc , bordeaux-clermont 10-28 , 28-10

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu
Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
becali

Surpriză! Ce meci va arbitra Istvan Kovacs, după Barcelona - PSG. Centralul înjurat în față de Coman, la FCSB - Rapid
Barcelona v Paris Saint-Germain - UEFA Champions League
PSG, soluție de avarie pentru înlocuirea lui Kylian Mbappe! Cine este așteptat pe Parc de Princes
mbappe
David Popovici, aur la 200 m liber la Campionatele Naționale de Înot de la Otopeni. A câștigat detașat
david-popovici
RUGBY:SCM USV TIMISOARA-DINAMO BUCURESTI, FINALA CUPEI ROMANIEI (6.04.2024)
România a ratat medalia de bronz la Rugby Europe Championship
Meciul de rugby dintre Romania si Portugalia, din cadrul Rugby Europe Championship 2024, desfasurat pe Stadionul Nationa
John Travolta și fiica lui de 24 de ani, la braț la o gală. Ella a moștenit ochii tatălui și delicatețea mamei pierdute prea devreme
Gigi Becali a cerut 4 bilete în zona VIP 1 la FCSB – Rapid, iar răspunsul primit a fost uimitor!
Francezii vin după starul lui FCSB la derby-ul cu Rapid. Gigi Becali cere 6.000.000 de euro pentru transferul imediat
Zendaya, adevărul despre scenele intime din filmul „Challengers”: „Trebuia să ne simțim bine unul cu celălalt”
Shania Twain, „tot mai puțin inhibată” pe măsură ce trec anii. Artista și-a etalat picioarele lungi, într-un body, pe tocuri
Șotronul lui Șucu: culisele unei situații explozive pe care trebuie să o gestioneze la Rapid
Cum se făceau micii acum peste 100 de ani? Rețeta din 1920, de la „Caru' cu Bere"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
"Este ireal!" Partidă memorabilă la Stuttgart: jucătoarea care a salvat cinci mingi de meci