VIDEO CSA Steaua şi-a premiat campionii. Spadasina Ana Maria Popescu, desemnată sportivul anului
18.12.2015, 00:38Ana Maria Popescu a fost desemnată sportivul anului 2015 în cadrul CSA Steaua. Spadasina a câştigat în acest an titlul european, medalia de argint la Campionatul Mondial şi medalia de aur la Jocurile Europene, toate cu echipa. În plus, a obţinut titlul în proba individuală de la Jocurile Europene.
![captura premiere steaua](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTUl/MkYxMiUyRjE4JTJGNTQxNzcyXzU0MTc3/Ml9jYXB0dXJhX3ByZW1pZXJlX3N0ZWF1/YS5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9/YzM2MGE1ODBjNTExZTdiNmRkMTZkYjdkZDU0NWY5OTk=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Alţi sportivi premiaţi în cadrul galei organizate de CSA Steaua au fost Simona Pop (scrimă), Andreea Chiţu (judo), Leonid Carp şi Elena Meroniac, ambii de la kaiac-canoe.
"A fost un an minunat, plin de rezultate frumoase şi bun din punct de vedere al sănătăţii. N-am avut parte de foarte multe accidentări şi pot să spun că sunt foarte bucuroasă pentru asta", a declarat Andreea Chiţu.
Gimnastul Marian Drăgulescu s-a numărat şi el printre laureaţii Stelei.
"A fost un an foarte bun pentru mine, a şi trecut foarte repede. Mă bucur că am obţinut calificarea directă la Jocurile Olimpice. Asta a fost prima etapă a pregătirii mele. Sunt foarte fericit pentru anul 2015 şi de medalia pe care am câştigat-o la Mondiale", a spus Drăgulescu.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Echipa masculină de polo, vicecampioană naţională şi semifinalistă în Euro Cup, a fost de asemenea premiată în cadrul galei steliste.
Etichete: csa steaua , video , andreea chitu , marian dragulescu , ana maria popescu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...