A venit ”nota de plată” pentru Vali Lazăr! Cât îl costă episodul ”chiloți pentru Burcă”: ”Mi se pare foarte puțin”
articol scris de Digi Sport07.03.2023, 14:42
La jumătatea lunii ianuarie, Vali Lazăr (33 de ani) a fost protagonistul unui moment greu de imaginat în timpul meciului amical CS Păulești - Dinamo 0-0.
![lazar chiloti colaj](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDEl/MkYyMyUyRjE2NjQwNjlfMTY2NDA2OV9s/YXphci1jaGlsb3RpLWNvbGFqLmpwZyZ3/PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD01MTM0ZmJl/N2M2YjcwMWZiNGJiMzllNmNmOTRlNWNkMQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Fostul fotbalist al ”câinilor” a scos din jambiere două perechi de chiloți, una roz și una mov, pe care le-a aruncat spre banca dinamovistă. "Luați! Să-i dați lui Mister în cantonament!", a strigat fotbalistul către banca lui Dinamo. Lazăr a plecat de la Dinamo în toamnă după un conflict cu Ovidiu Burcă, iar acum evoluează la CS Păulești, în Liga a 3-a.
Galerie Foto
Vali Lazăr și-a aflat pedeapsa după episodul ”chiloți pentru Burcă”
La aproximativ o lună și jumătate de la episodul reprobabil, Vali Lazăr și-a aflat pedeapsa. Comisia de Disciplină a FRF l-a suspendat două etape și l-a amendat cu 2.270 de lei.
Chiar dacă a fost aspru criticat public, Lazăr susține că ar mai face gestul ”încă de 10 ori”, dacă ar avea posibilitatea. În plus, fotbalistul a dezvăluit cine i-a dat ideea și cum a făcut rost de ”recuzită”.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”Sunt foarte bine, chiar dacă lumea m-a criticat și mă critică în continuare. Apreciez asta, mă bucur că nu au altceva de făcut, dar mulți oameni de fotbal m-au felicitat. Mi se rupe, crede-mă. Nu mă interesează, pot să vorbească de mine cum au făcut-o și până acum.
Dacă m-ai pune să mai fac asta încă de 10 ori, aș face-o. Nu o să las niciodată capul jos. Dacă știu că nu am făcut nimic pentru a-l face să mă catalogheze ca un ultim jucător, trebuia s-o întorc. Și am întors-o în stilul meu. Unii au înțeles, alții, nu. Am vrut să-i arăt că nu mă calcă nimeni în picioare.
Eram la o discuție cu cineva din cadrul clubului și mi-a zis că ăsta ar fi cel mai frumos (n.r.- mod de a se răzbuna). Am întrebat-o pe soția mea dacă are ceva pe acasă, mi-a spus să nu fac asta, dar dacă vreau să o fac, asta e. M-am sfătuit cu ea tot timpul, dar toate deciziile au fost luate tot de mine. Am cumpărat din altă parte (n.r.- perechile de chiloți)”, a transmis Vali Lazăr, la podcastul Victory Extra Time, cu Marian Codirlă.
”Sincer, mi se pare foarte puțin pentru ceea ce a făcut domnul Lazăr. Este un gest incalificabil. Clubul a sesizat Comisia de Disciplină în acest sens la momentul respectiv. Totuși, rămâne decizia lor și nu putem decât să o respectăm. Ar fi existat niște circumstanțe agravante care ar fi putut să fie luate în considerare dar, repet, respectăm decizia finală pe care au luat-o”, a spus Vlad Iacob, administratorul special al lui Dinamo, conform Prosport, după ce a aflat decizia comisiei în cazul lui Lazăr.
Etichete: valentin lazar , lazar chiloti , pedeapsa vali lazar , paulesti dinamo
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...