Ai zice că e fotomodel, dar se ocupă de cu totul altceva. Sora fotbalistului din SuperLiga a spus tot
articol scris de Digi Sport01.02.2024, 18:20
Andreea Mitriță (30 de ani), sora lui Alexandru Mitriță (28 de ani), fotbalistul celor de la Universitatea Craiova, face furori pe Internet.
![andreea Mitrita](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDIl/MkYwMSUyRjE4OTM4NzZfMTg5Mzg3Nl9h/bmRyZWVhLU1pdHJpdGEuanBnJnc9MTA2/MCZoPTYzNiZoYXNoPTE1YjVlNmFiZWQyOTJlMGExYmNmYjdhYWZjNmRjMTNj.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Galerie Foto
Andreea Mitriță a absolvit un master în drept bancar
De o frumusețe răvășitoare, Andreea ai zice că este un fotomodel de succes, dar aceasta se ocupă de cu totul altceva. Andreea Mitriță are o firmă pe care o și conduce cu afaceri în domeniul imobiliar, dar superba brunetă a vorbit și despre planurile ei de viitor.
Andreea a ținut să-și termine studiile și acum se mândrește cu asta.
Bruneta a absolvit cursurile Facultății de Drept și Științe Administrative și are un Master în dreptul bancar.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”Am 30 de ani, în curând voi face 31. Am absolvit Facultatea de Drept și Științe Administrative și am și un master în dreptul bancar”, a spus Andreea Mitriță.
Sora fotbalistului de la Universitatea Craiova are planuri mari pentru viitor.
”Îmi place ceea ce fac, dar mi-aș dori ca pe viitor, nu foarte îndepărtat, să-mi deschid o afacere. Este un vis de-al meu din copilărie, dar nu vă spun momentan despre ce este vorba.
Apoi, am și eu o vârstă și ca orice femeie îmi doresc și eu o familie și un copil, un cămin care să-mi asigure o stabilitate pe toate planurile”, a spus Andreea într-un dialog cu fanii ei pe Insta Story.
Andreea Mitriță a explicat de ce nu a fost în tribune la Universitatea Craiova - FCSB
La partida de la Craiova, dintre Universitatea Craiova și FCSB, scor 0-3, și-ar fi dorit să fie și ea în tribune, dar nu a putut pentru că nu se afla în oraș.
În schimb, sora lui Alex Mitriță a urmărit partida din fața televizorului. Microbistă convinsă, Andreea le-a făcut galerie oltenilor de la distanță, dar rezultatul final nu a fost unul menit a o bucura.
”Din păcate nu sunt în Craiova, pentru că aș fi mers. Dar am niște emoții.... O să mă uit la televizor. Să mă ierte vecinii pentru urlete”, a mai spus Andreea Mitriță.
VIDEO cu rezumatul partidei Universitatea Craiova - FCSB 0-3
Etichete: alexandru mitrita , andreea mitrita
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)