Câți copii ar avea, de fapt, Ion Țiriac și cum va fi împărțită averea miliardarului
articol scris de Digi Sport07.12.2023, 11:42
Ion Țiriac (84 de ani) a fost depășit în clasamentul celor mai bogați români.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDkl/MkYyNyUyRjE4MDcwNjhfMTgwNzA2OF9p/b24tdGlyaWFjLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02/MzYmaGFzaD0xMjExNTdjOWEwMWMzOTIyMzY1YWFmNjA3MTI1MTg3MA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Ion Țiriac: "Am 33 de copii în total. Averea va fi împărțită în 33 de părți egale"
Galerie Foto
Potrivit ultimelor actualizări din ”lumea miliardarilor”, fostul jucător de tenis a fost depășit în topul pe care l-a condus în ultima vreme.
Cu o avere de 2,1 miliarde de dolari, Daniel Dines (51 de ani), cofondator la o companie care se ocupă cu afaceri cu roboți software, l-a întrecut pe Ion Țiriac în clasamentul celor mai bogați români, conform celor de la Forbes.
Ion Ţiriac are 3 moștenitori legitimi - Ion Alexandru Ţiriac, Karim Mihai Ţiriac şi Ioana Natalia Ţiriac -, dar a dezvăluit că are, în total, 33 de copii şi că îşi va împărţi averea în 33 de părţi legale.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
"Mereu mi-au plăcut femeile, nu pot să explic acum din ce motiv. Am 3 copii legitimi, dar am 33 în total. Nu îmi poartă numele, dar după dispariția mea, averea va fi împărțită în 33 de părți egale. Toată lumea va primi aceeași sumă", a declarat, în trecut, într-un interviu, Ion Țiriac.
"Dacă le cade totul din cer, vor avea un handicap", a mai spus omul de afaceri român.
Imagine rară postată de singura fiică a lui Ion Țiriac, de ziua miliardarului
Galerie Foto
Pe 9 mai 2023, omul de afaceri Ion Țiriac a împlinit 84 de ani, iar unica sa fiică, Ioana (25 de ani), a marcat momentul cu o fotografie postată pe rețelele sociale.
De ziua miliardarului, fata acestuia a publicat una dintre puținele imagini existente în mediul online alături de tatăl ei și un mesaj elocvent: ”84”, și un emoticon care înfățișa o coroană de rege.
După ce a locuit la Monte Carlo alături de Sophia Ayad, Ioana a terminat Liceul American din București și acum s-a mutat în însoritul Miami.
Sophie Ayad şi Ion Ţiriac s-au cunoscut în 1994, pe când miliardarul român era rezident în Germania şi deținea licențele turneelor de tenis de la Hanovra, Stuttgart şi Essen. Sophie, care lucra pentru revista Bunte, e cu aproape 31 de ani mai tânără decât Ţiriac. Din relația lor au rezultat doi copii, Ioana și Karim.
Etichete: ion tiriac , avere ion tiriac , copii ion tiriac
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)