Ce a putut să-i ceară ”călărețul” Sergiu lui Cătălin Moroșanu: ”M-a sunat! Nu vreau să mai aud de chestia asta”
articol scris de Digi Sport30.09.2021, 21:20
Sergiu Ciobotariu, tânărul care ”a mușcat mâna care l-a hrănit”, a dat dovadă de un tupeu ieșit din comun. Cătălin Moroșanu a dezvăluit ce a putut să-i ceară ”tatăl călăreț”, la scurt timp după ce a intrat în posesia casei cumpărate din banii strânși în urma unei campanii umanitare inițiate de luptător.
![morosanu-sergiu2](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMDkl/MkYzMCUyRjEzOTI0NDRfMTM5MjQ0NF9t/b3Jvc2FudS1zZXJnaXUyLmpwZyZ3PTEw/NjAmaD02MzYmaGFzaD03Y2IxMjFkNmRkYWViZWE0Y2I0ZWVlMzk1YzRlMjI3Yg==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Ieșeanul a impresionat o țară întreagă atunci când a călărit 40 de kilometri până la maternitate, pentru a-și vedea soția și copil nou-născut. Oamenii au donat 43.000 de euro pentru Sergiu și familia sa, iar Moroșanu s-a ocupat de achiziționarea unei case în Miroslava, lângă Iași. La mai puțin de un an de zile de la povestea care a emoționat pe toată lumea, situația s-a schimbat radical.
Galerie Foto
”Călărețul” Sergiu l-a sunat pe Moroșanu pentru a-i cere ajutorul în vânzarea casei primite din donații: ”Nu vreau să mai aud de chestia asta”
Sergiu Ciobotariu a înstrăinat casa primită de la Cătălin Moroșanu, chiar dacă acest lucru îi era interzis în primii cinci ani de la recepționarea ei, fără semnătura luptătorului. Tânărul a găsit un tertip pentru vinde locuință, însă nu înainte de a-i cere cu nonșalanță ”Morții din Carpați” să-și pună iscălitura pe actele de vânzare.
”M-a sunat că vrea să vândă casa, avea nevoie de semnătura mea. Cinci ani nu avea voie să vândă fără semnătura mea, dar a găsit un tertip. Nu mai vreau să mai aud de chestia asta”, a dezvăluit Cătălin Moroșanu, pentru as.ro.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Cum a "reuşit" tânărul să înstrăineze imobilul? Printr-o "inginerie": a făcut un contract de închiriere pe o perioadă de 5 ani, când casa va ajunge şi în acte în proprietatea actualului "chiriaş". Casa pe care Cătălin Moroşanu i-a făcut-o cadou lui Sergio Ciobotariu avea 3 camere şi o bucătărie, îndeajuns pentru ca tânărul, soţia şi cei 3 copii să locuiască în condiţii decente, anunţa luptătorul în vara lui 2020.
Acum, Sergiu și familia sa s-au întors în ”mocirlă”, spre dezamăgirea lui Moroșanu, care s-a implicat emoțional în acest proiect.
”M-am supărat pe el, vorbisem în Iaşi să îl angajez. Aflu după aia că a condus maşina fără carnet, dar toţi greşim. M-a deranjat că s-a mutat de acolo, a cheltuit toţi banii şi s-a întors tot în sărăcia aia, în mocirla aia”, a mai spus Cătălin Moroșanu, conform sursei menționate anterior.
Etichete: catalin morosanu , sergiu ciobotariu , tatal calaret
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)