Foto Cine este femeia care l-a lăsat pe Cristi Tănase la ușă, sângerând, fără dinte: ”Știa, o sunasem”
articol scris de Digi Sport12.02.2024, 18:13
Cristi Tănase (36 de ani), fost jucător la FCSB și la naționala României, e protagonistul unor imagini tulburătoare, care au devenit rapid virale pe rețelele sociale.
![tanase-sotie](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDIl/MkYxMiUyRjE5MDIwMDFfMTkwMjAwMV90/YW5hc2Utc290aWUuanBnJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPTI0NjhhMTllNWUxZDk2YjBkYmE4ZmUzNGUzMjJiMjBm.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Fostul decar al grupării roș-albastre a fost filmat pe coridorul unui bloc, în fața ușii, cu un dinte lipsă și câteva picături de sânge lângă el. Tănase a explicat că se afla sub influența băuturilor alcoolice și că dintele pur și simplu i-a căzut, fără să fie lovit de cineva.
Cristi Tănase: ”M-am îmbătat, am venit acasă și nu mi-a răspuns nevasta”
Galerie Foto
Fostul fotbalist a mai transmis că aștepta ca soția sa să-i deschidă ușa, în momentul în care a fost filmat. Adina Maria, partenera lui Cristi Tănase, este însărcinată și-i va dărui lui ”Dodel” primul copil. Aceasta este make-up artist și e pasionată de antrenamentele la sala de forță.
”Mare lucru, m-am îmbătat, am venit acasă și nu mi-a răspuns nevasta, iar eu m-am pus jos să aștept până deschide ușa. OK, mi-a căzut un dinte. Cine naiba să mă bată?! A înnebunit lumea.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Am avut niște dinți ce trebuiau puși ca lumea, unul n-a fost bine prins, de aceea am rămas fără el. Atât a fost, am fost la un șprit, m-am îmbătat, se mai întâmplă asta bărbaților, soția știa că o să ajung târziu, că o sunasem...
Am greșit cu ceva că m-am pus jos, beat, să aștept să-mi răspundă soția?”, a transmis Tănase, potrivit gsp.ro.
Galerie Foto
De nerecunoscut! Cristi Tănase, din nou ”în iarbă”, după ce a fost prins drogat la volan
Galerie Foto
Pe 27 decembrie 2023, Cristi Tănase a fost prins drogat la volan și i-a fost întocmit dosar penal.
Retras în urmă cu un an și jumătate, după ce s-a despărțit de FC Argeș, Tănase a revenit pe gazon în această iarnă, dar pe unul artificial, într-o competiție amicală de minifotbal.
”Dodel”, așa cum era poreclit în perioada în care era jucător activ, s-a transformat radical și a luat destul de mult în greutate, așa cum se poate vedea în galeria FOTO de mai sus.
Cifrele lui Cristi Tănase
- Tănase a câștigat 7 trofee cu gruparea roș-albastră, printre care trei titluri de campion, două Cupe ale României, o Supercupă și o Cupă a Ligii.
- 6 goluri în 41 de selecții a adunat Cristi Tănase la naționala României.
- FC Argeș, FCSB, Dacia Mioveni, Tianjin Teda, Sivasspor, Karabukspor, Eskisehirspor, Giresunspor și Academica Clinceni sunt formațiile din CV-ul lui Tănase.
Etichete: cristi tanase , sotie cristi tanase , adina maria
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)