Cum a aflat fiica lui Marius Lăcătuș că este adoptată! ”Ți se rupea inima”. Cu ce se ocupă tânăra
articol scris de Digi Sport31.03.2024, 20:23
Marius Lăcătuș (59 de ani), unul dintre cei mai importanți fotbaliști din istoria Stelei, a vorbit despre fiica sa Alexandra Dominique (28 de ani).
![lacatus](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDMl/MkYzMSUyRjE5NDE3NTlfMTk0MTc1OV9s/YWNhdHVzLnBuZyZ3PTEwNjAmaD02MzYm/aGFzaD0wYTNmNjdhMDdiNjQwYTVkOWJhOGVjMTNhNGNlMDM5MA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
În anul 2000, Marius Lăcătuș și soția sa Mariana au hotărât să înfieze un copil. Fostul mare fotbalist a povestit cum a ajuns Alexandra Dominique în familia lor și modul în care aceasta a aflat că este adoptată.
Marius Lăcătuș: ”Dacă ea dorește vreodată să își găsească mama biologică sau familia, am putea încerca”
Galerie Foto
”Dacă intrai acolo la leagănul de copii și îi vedeai, crede-mă că ți se rupea inima. Vezi o dată, de două ori un băiețel, apoi vezi o fetiță o dată, de două ori, trebuie să iei o decizie până la urmă. Ne-a permis să o ducem acasă, să stea o perioadă cu noi, să se acomodeze.
Pentru noi Alexandra este copilul nostru și atât. S-a ocupat Mariana să îi spună (n.r.- că e înfiată). Nu i-a spus foarte târziu, când a început școala. Nu a reacționat în niciun fel pentru că noi întotdeauna am fost foarte deschiși cu ea.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Dacă ea dorește vreodată să încercăm să își găsească mama biologică sau familia, am putea încerca, dacă ea își dorește lucrul ăsta. Nimeni nu o oprește. Nu și-a manifestat deocamdată dorința”, a spus Lăcătuș, la podcast-ul lui Adrian Enache.
Fiica lui Marius Lăcătuș a crescut în Spania, unde și-a terminat și studiile, la Facultatea de Arte Dramatice din Madrid. Alexandra e actriță și a avut un rol într-un cunoscut serial românesc.
Dominique Lăcătuș: "Mă simt mândră că tata a făcut parte din acea echipă a Stelei"
"Nu-mi aduc aminte exact când am văzut pentru prima dată meciul (n.r.- finala CCE de la Seviila). Mi-aduc aminte când se sărbătoarea la televizor, am văzut o parte, nu pe tot. Atunci era un meci oarecare pentru mine, eram copil.
Am realizat de-a lungul timpului importanța lui, nu a mai reușit nicio echipă din țară această performanță. Ca pentru orice lucru pe care l-a făcut tatăl meu, mă simt mândră și fericită că a făcut parte din acea echipă și că a ajuns să facă istorie", a dezvăluit Dominique Lăcătuș, fata "Fiarei", în urmă cu trei ani.
Marius Lăcătuș a câștigat 10 titluri de campion al României cu Steaua, 7 Cupe ale României, dar și Cupa Campionilor Europeni în 1986 și Supercupa Europei, un an mai târziu. A mai evoluat de-a lungul carierei la Brașov, Fiorentina, Oviedo și Progresul.
Etichete: marius lacatus , alexandra dominique lacatus , fiica marius lacatus
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...