Foto ”Fratele” lui Adi Mutu a ajuns de nerecunoscut și a venit în România: ”Uitați-vă la mine, din cauza voastră sunt așa”
articol scris de Digi Sport30.11.2023, 17:03
Sebastian Frey (43 de ani), fostul coleg al lui Adrian Mutu (44 de ani) de la Inter, Verona, Parma și Fiorentina, a venit în România.
![Screenshot 2023-11-30 at 16.52.56](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTEl/MkYzMCUyRjE4NTE1OTNfMTg1MTU5M19T/Y3JlZW5zaG90LTIwMjMtMTEtMzAtYXQt/MTZfNTJfNTYucG5nJnc9MTA2MCZoPTYz/NiZoYXNoPWQ2ZTI3YWJmNWExY2M3YjBjOWNlYjc4NmQ2NzQzMDc2.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Fostul portar francez arată complet diferit față de perioada în care era fotbalist activ, după cum se poate vedea în galeria foto de mai jos, și a indicat-o pe soția sa, românca Petra, drept ”vinovată”.
Galerie Foto
Sebastian Frey, pus pe glume
”Uitați-vă bine la mine, din cauza voastră sunt așa”, a glumit Sebastian Frey, cu referire la stilul alimentar al românilor, pe care l-a adoptat ca urmare a relației cu Petra.
Francezul a glumit și în discursul despre Adrian Mutu, pe care l-a numit ”fratele” lui.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”Știu că, din păcate, reputația lui Adrian, în special în România, este un proastă. A făcut ceva greșit, știm povestea, dar credeți-mă că Adi Mutu e o persoană incredibilă. Și eu am avut probleme în viață, iar el a fost mereu primul care m-a sunat și mi-a zis: `Fratele meu, dacă ai nevoie de ajutor, bazează-te pe mine`.
Acesta este Adi Mutu. Are o inimă mare, suntem foarte apropiați, am fost la a treia sa nuntă, sper că e și ultima (n.r.- râde). Acum e fericit, cred că are o viață bună, e fratele meu”, a declarat Sebastian Frey.
Adrian Mutu este căsătorit cu Sandra, Miss România 2010
Galerie Foto
După ce s-a despărțit de prima sa soție, Alexandra Dinu, nu a trecut mult timp până când Adrian Mutu a cunoscut-o pe Consuelo Matos, de care a divorțat, însă, în 2013.
Apoi, în 2015, Mutu s-a căsătorit cu Sandra, cea care a devenit cunoscută în 2010, atunci când a câștigat concursul Miss România.
- Adrian Mutu are 4 copii: Mario, Adriana, Maya și Tiago.
Etichete: adrian mutu , sebastian frey
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...