Foto Îl recunoști? Retras din viața publică, s-a prezentat la antrenamentul ”Generației de Aur”: ”Nu ne-am mai văzut de mult”
articol scris de Digi Sport23.05.2024, 16:19
Meciul ”Retragerii Generației de Aur” va avea loc pe data de 25 mai 2024, de la ora 20:30, pe Arena Națională.
![filipescu3](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDUl/MkYyMyUyRjE5ODI3MzBfMTk4MjczMF9m/aWxpcGVzY3UzLnBuZyZ3PTEwNjAmaD02/MzYmaGFzaD04MWY3YjVhMjI0NGM2YTZiYjI0Y2VjMGQyODRiODFhZg==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Foștii ”Tricolori” se pregătesc pentru duelul cu ”Starurile lumii”. La antrenamentul de joi, 23 mai, și-a făcut apariția și Iulian Filipescu (50 de ani), unul dintre cei mai importanți fundași ai ultimelor decenii în România.
Iulian Filipescu, la antrenamentul ”Generației de Aur”: ”Nu ne-am mai văzut de mult”
Galerie Foto
Fostul apărător, care a participat alături de naționala României la EURO 1996 și la Cupa Mondială din 1998, s-a stabilit în Spania, iar aparițiile sale publice sunt foarte rare. Filipescu nu s-a antrenat, însă a acordat un interviu.
”Nu ne-am mai văzut de mult. Pe unii dintre ei i-am văzut acum un an, la Cluj, dar, în general, de mult timp. Pentru mine, e o plăcere, o onoare (n.r.- să joace din nou în fața unui stadion plin), sperăm să ne simțim bine. Tot timpul ți-e dor de mirosul ierbii, de public... Nu (n.r.- dacă mai este în fotbal).
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Nu mi-e dor, m-am obișnuit cu noua poziție. (n.r.- cu ce foști colegi s-a mai văzut în ultima perioadă) Cu Gâlcă, Lăcătuș, care mai vine pe la Oviedo, unde locuiesc, Craioveanu, Popescu, Hagi”, a spus Filipescu.
- Steaua, Galatasaray, Betis, Zurich și Duisburg sunt formațiile din CV-ul lui Iulian Filipescu.
- Un gol în 52 de selecții a adunat Filipescu la naționala României.
- 16 trofee are în palmares Filipescu, printre care 5 titluri de campion al României și 3 de campion al Turciei.
Etichete: generatia de aur , iulian filipescu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...