Foto Evenimentul la care a luat parte Mihaela Buzărnescu și mesajul pe care i l-a transmis lui Klaus Iohannis
articol scris de Digi Sport02.12.2023, 14:35
Mihaela Buzărnescu (35 de ani) nu a mai jucat un meci oficial de tenis de la începutul lunii august a anului 2022, după accidentarea suferită în timpul meciului împotriva Cristinei Dinu (30 de ani), de la turneul Challenger de la Iași.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTIl/MkYwMiUyRjE4NTIzMzRfMTg1MjMzNF9t/aWhhZWxhLWJ1emFybmVzY3UuanBnJnc9/MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTg2NmJmMWFjM2I4M2FmZmQwMGFjYjdjMGI0MjVhZDlm.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Mihaela Buzărnescu, mesaj pentru Klaus Iohannis, după invitația pe care a primit-o
Mihaela Buzărnescu a fost invitată de 1 decembrie la Recepția Oficială cu ocazia Zilei Nationale a Romaniei. Jucătoarea de tenis a postat câteva imagini de la eveniment și a ținut să-i transmită un scurt mesaj președintelui Klaus Iohannis.
”Am avut onoarea să iau parte la Recepția Oficială cu ocazia Zilei Naționale a Romaniei! Mulțumesc pentru invitație Excelenței Sale Klaus Werner Iohannis, Președintele României!”, a transmis Mihaela Buzărnescu, pe Instagram.
Imaginile cu Mihaela Buzărnescu de la Recepția Oficială pot fi urmărite în galeria foto de mai jos.
Galerie Foto
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Pentru că nu a mai jucat tenis de mai bine de un an, Mihaela Buzărnescu nu mai are poziție în clasamentul WTA, cum se întâmplă și în cazul Simonei Halep, însă care nu a mai jucat de un an din cauza suspendării pentru cazul de dopaj.
Cariera Mihaelei Buzărnescu
Chiar dacă nu a mai jucat tenis de un an din cauza accidentării suferite la Iași, Mihaela Buzărnescu trage tare în continuare la recuperare pentru a reveni pe terenul de joc.
Rămâne totuși de văzut dacă Mihaela Buzărnescu va reuși, până la urmă, să se recupereze 100% și să revină pe teren în perioada următoare.
Mihaela Buzărnescu a câștigat un singur titlu de simplu în carieră, iar locul 20 a fost cea mai bună poziție ocupată în clasamentul WTA, în 2018.
Jucătoarea de tenis din România a acumulat până în prezent suma de 2.728.834 de dolari din tenis, adică aproximativ 2,5 milioane de euro.
În ce a învestit Mihaela Buzărnescu sumele câștigate din tenis
”Ce ai făcut cu primul tău milion de euro?”, a fost întrebată Mihaela Buzărnescu, care a venit imediat cu răspunsul.
”Păi, ce să fac, am investit din el, pe partea de imobiliare în mare parte, în bănci. Fiind tot timpul într-o alertă, cu programul și cu sportul, nu stai să te gândești.
Eu știu de unde am plecat. Niciodată nu o să mă schimb. Știum cum e să ai, să n-ai, să fii de mijloc, de sus și de toate. Țin minte cum era când eram eu mică.
Știu să apreciez și să valorific banii, valoarea lor. Nu sunt o persoană care să cheltuiască fără sens. Sunt destul de chibzuită, pentru că știu cât de greu se muncesc și cât de ușor se duc”, a spus Mihaela Buzărnescu, recent, în cadrul unui podcast, pentru canalul de Youtube ”Regend MMM”.
Etichete: mihaela buzărnescu , 1 decembrie , ziua nationala a romaniei , klaus iohannis , miki buzarnescu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![ilie dumitrescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMjAl/MkYwMSUyRjA2JTJGMTE0ODU1N18xMTQ4/NTU3X2lsaWUtZHVtaXRyZXNjdS0xLmpw/ZyZ3PTM4MCZoPTIyOCZoYXNoPWEyNTRm/MTE3OTE3ZWNmYTY5ZmQ3MzY2Y2VkMmNlYzk5.thumb.jpg)