Un refugiat ucrainean ajuns în România i-a îndeplinit visul lui Cătălin Moroșanu: ”El e Misha, a fugit din calea războiului”
articol scris de Digi Sport08.04.2022, 16:21
Fostul luptător Cătălin Moroșanu și-a deschis o academie de arte marțiale care-i poartă numele și, în cadrul proiectului, a primit ajutorul unui refugiat ucrainean.
![Cătălin Moroșanu și Misha / Foto: Facebook@Catalin Morosanu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDQl/MkYwOCUyRjE0ODkwMDZfMTQ4OTAwNl9t/b3Jvc2FudS5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2/Jmhhc2g9YjljZjEzZTk0MjFiMDk4OGFhMzAxYzgxYjk0ZjYyMDE=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Pe pagina personală de Facebook, Cătălin Moroșanu a anunțat că Misha, ajuns în România după izbucnirea războiului din Ucraina natală, a realizat picturile de pe pereții sălii.
Un refugiat ucrainean ajuns în România i-a îndeplinit visul lui Cătălin Moroșanu
Cătălin Moroșanu a descris picturile drept o ”capodoperă” și a recunoscut că Misha i-a îndeplinit un vis.
”El este Misha, refugiat ucrainean care a fugit din calea războiului. A reușit să transpună pe peretele academiei de arte marțiale Cătălin Moroșanu visul meu!
Un om extraordinar, un talent rar întâlnit. A făcut o capodoperă care va rămâne în eternitate”, a scris Cătălin Moroșanu.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Galerie Foto
Cătălin Moroșanu s-a mutat în 2021 în București
Cătălin Moroșanu anunța în vara anului trecut că a decis să se mute singur în București, pentru a-și deschide Academia.
”Îmi doresc să deschid o sală de kickbox. Este o modă să-și denumească aceste săli de sport academie. Mă refer la mai multe ramuri sportive. În momentul în care îmi voi deschide Academia Cătălin Moroșanu voi merge pe mai multe sporturi: kickboxing, cross-fit pentru gagici.
Vreau să iau un antrenor de MMA, un antrenor de taekwondo. O să încerc să prind toate aceste ramuri sub această sală. Am găsit și un loc deja, la Romexpo. Soția mea rămâne la Iași, unde are o clinica dentară. Nu poate să se mute încă de acolo. Eu mă mut singur aici, ca să mă ocup de sală”, anunța Cătălin Moroșanu.
Etichete: catalin morosanu , academia catalin morosanu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...