Valentin Lazăr a fost numit antrenor principal în Liga a 4-a: ”Cel mai important element”
articol scris de Digi Sport19.07.2023, 16:41
Valentin Lazăr (33 de ani), fostul jucător al celor de la Dinamo, a fost numit antrenor principal la echipa din Liga 4 Prahova, CSO Băicoi. Anunțul a fost făcut de oficialii clubului pe pagina de Facebook.
![vali lazar](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMTEl/MkYxMyUyRjE2MTk4MDhfMTYxOTgwOF92/YWxpLWxhemFyLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02/MzYmaGFzaD1lZDg3MzhkMmJhMjkyNGNhMTk1YmIzYTVhMDM4MTVmYQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Valentin Lazăr, numit antrenor principal la CSO Băicoi
După ce a părăsit-o pe CS Păulești din Liga a 3-a, Lazăr își va începe cariera în antrenorat la CSO Băicoi.
”După seria transferurilor anunțate, a sosit momentul să anunțăm și cel mai important element pe tabla noastră de șah.
Dragi suporteri, banca tehnică a formației noastre pentru noul sezon va fi ocupată de Valentin Lazăr, nimeni-altul decât fostul jucător al lui Dinamo București!
Așadar, bun venit, Vali Lazăr și mult succes în noua funcție!”, au anunțat reprezentanții clubului din Liga a 4-a.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Chiar dacă a fost instalat pe banca tehnică a prahovenilor, Lazăr își va continua și cariera de fotbalist tot la aceeași echipă. Astfel, Vali Lazăr va fi un antrenor-jucător.
Vali Lazăr, în centrul scandalului ”chiloții pentru Burcă”
Dinamo și CS Păulești au disputat un meci amical în luna ianuarie, încheiat 0-0. Însă, nu rezultatul a fost cel care a lăsat urme adânci în mintea microbiștilor, ci ceea ce s-a întâmplat în primele 45 de minute ale acelei partide.
Concret, în prima repriză, Vali Lazăr, care în acel moment era jucătorul lui CS Păulești, a scos de la jambiere două perechi de chiloți de damă, roz și mov, pe care le-a aruncat spre banca dinamovistă, cu trimitere la Ovidiu Burcă, antrenorul echipei.
"Luați! Să-i dați lui Mister în cantonament!", a strigat Vali Lazăr la acel moment.
Valentin Lazăr a părăsit-o pe Dinamo în toamna anului 2022, când ”alb-roșii” se aflau în Liga a 2-a, după un conflict pe care l-a avut cu Ovidiu Burcă.
La finalul acelui joc, antrenorul lui Dinamo a răspuns la câteva întrebări din partea jurnaliștilor prezenți la meci, însă atunci când a fost chestionat în legătură cu gestul fostului său elev, antrenorul a plecat imediat la vestiare: ”Asta e de comentat?”, fiind singurele cuvinte ale lui Ovidiu Burcă.
Etichete: antrenor , valentin lazar , baicoi
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...