Video Campioana europeană de tenis de masă, în platoul "Digi Sport Matinal". Surpriză dulce pentru fetele "de aur"
27.09.2019, 11:16Naţionala de tenis de masă a României a cucerit un nou titlu european pe echipe. "Tricolorele" nu i-au dat nicio şansă Portugaliei în finala de la Nantes, pe care au câştigat-o cu 3-0.
![poza](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTkl/MkYwOSUyRjI3JTJGMTExNzk0Nl8xMTE3/OTQ2X3BvemEuanBnJnc9MTA2MCZoPTYz/NiZoYXNoPTE3MDVmYWUwMmUxN2NjZjBmNmVlYzAyOGYxOGEwNDYx.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Bernadette Szocs, Daniela Dodean Monteiro şi Elizabeta Samara i-au asigurat echipei antrenate de Viorel Filimon victoria în minimum de meciuri în faţa Portugaliei.
Toată echipa României de tenis de masă a fost prezentă în studioul "Digi Sport Matinal", în frunte cu antrenorul Viorel Filimon și managerul Beatrice Romanescu: Bernadette Szocs, Adina Diaconu, Eliza Samara, Irina Ciobanu și Daniela Dodean.
Echipa națională de tenis a masă a României a avut parte de o surpriză "dulce". Fetele de aur au primit, din partea echipei Digi Sport, un tort.
Video cu momentul când se aduce tortul
"Orice întrecere pentru noi este o provocare. Fetele au reprezentat cu cinste România. Acest rezultat este rodul muncii și încă o perioadă vor domina tenisul de masă", a spus Viorel Filimon.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
"Este o poveste frumoasă a tenisului de masă românesc. Este a șasea finală consecutivă jucate de fetele noastre. Primele 4 au fost pierdute, însă ultimele două le-au câștigat. Este o confirmare care vine după ultima medalie din Luxemburg din urmă cu 2 ani. Este o poveste foarte frumoasă", a spus Beatrice Romanescu, managerul Federației Române de Tenis de Masă.
Eliza Samara a câștigat, în 2019, și Liga Campionilor, cu TS Enea Siarka Tarnobrzeg. "Am fost omul de bază în echipă. A fost un alt sentiment când știi că joci și faci puncte. Nu se compară cu fericirea de la echipa națională", a spus Eliza Samara.
Galerie Foto
Etichete: romania tenis de masa , viorel filimon
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)