"Ai făcut ce era mai greu!" Buzărnescu a cedat nervos în meciul cu Svitolina
01.06.2018, 16:30Mihaela Buzărnescu a fost prima sportivă din România care a jucat în turul 3 la Roland Garros, fază a competiţiei în care s-au mai calificat Simona Halep şi Irina Begu. Sportiva din Bucureşti a evoluat azi împotriva favoritei numărul 4, Elina Svitolina.
![buzarnescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYwNiUyRjAxJTJGOTIxNDU0XzkyMTQ1/NF9idXphcm5lc2N1LmpwZyZ3PTEwNjAm/aD02MzYmaGFzaD03OTRiNDNlOTg3M2E4MjE2OTljM2JhNjgzYTAxNzNjMw==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Buzărnescu şi-a adjudecat primul set cu 6-3 şi a condus cu 3-2 în actul secund, moment în care Svitolina se afla la serviciu. Sportiva noastră conducea cu 40-30, însă nu a reuşit să închidă game-ul. Ucraineanca a câştigat 3 puncte consecutiv şi a egalat la 3.
A fost momentul în care Buzărnescu a cedat nervos: a dat cu racheta de pământ şi şi-a reproşat greşelile comise: "Ai făcut ce era mai greu, vito!".
Autocritica pare că a funcţionat: Mihaela a depăşit şocul şi a luat următorul game, pe propriul serviciu. Ulterior, Buzărnescu a câştigat şi al doilea set şi, implicit, meciul, scor 6-3, 7-5! Sportiva noastră este în optimi la Roland Garros!
Etichete: roland garros , mihaela buzărnescu , elina svitolina , buzarnescu plange , nervi buzarnescu , buzarnescu svitolina
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...