Alexis Ohanian, entuziasmat la Roland Garros. Detaliul care l-a făcut mândru și reacția de după victoria Serenei Williams
articol scris de Digi Sport01.06.2021, 08:18
Alexis Ohanian, soțul Serenei Williams, s-a aflat luni seara în tribune la meciul pe care fostul lider mondial l-a câștigat în fața Irinei Begu, scor 7-6(6), 6-2.
![French Open Tennis, Day Two, Roland Garros, Paris, France - 31 May 2021](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMDYl/MkYwMSUyRjEzMzM0MTFfMTMzMzQxMV9B/bGV4aXMtT2hhbmlhbi1Sb2xhbmQtR2Fy/cm9zLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFz/aD01Nzg3ZjU5ZDE4OThmMTA1Y2ZlYjUyZDNjYTVkZWNhMQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Antreprenorul american a stat aproape de antrenorul Patrick Mouratoglou, a fost căutat cu insistență de regizorul transmisiunii TV și a trăit intens partida. Mai ales în finalul actului inaugural, când bucureșteanca a pus-o în dificultate pe Serena Williams.
Galerie Foto
Begu a condus cu 6-4 în tie-break-ul primului set, dar jucătoarea de 39 de ani a dat dovadă de calm și și-a adjudecat setul. Reușita soției sale l-a făcut pe Ohanian să gesticuleze larg.
Alexis Ohanian, activ la Roland Garros
Înaintea partidei, omul de afaceri de origine armeană s-a mândrit cu excentricii pantofi sport ai jucătoarei cu 23 de titluri de Grand Slam. Endorser pentru Nike, Serena a primit pentru Roland Garros pantofi sport personalizați, pe care sunt inscripționate mai multe mesaje motivaționale, precum "Come on!", dar mai ales numele fiicei sale, Olympia.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Plăcut impresionat de ideea companiei americane, Ohanian a postat mai întâi pe Twitter o fotografie în care se putea vedea pe pantofi numele fiicei lui, Olympia, apoi a prezentat mai multe poze în care se vedeau alte mesaje, printre care: "Eu nu mă voi opri niciodată!".
Ca de fiecare dată când se află cu Serena Williams la turnee, Ohanian a avut și o reacție la finalul încleștării jucate în nocturnă: "Mai departe!", a notat Ohanian pe Twitter.
Serena Williams se va duela cu Mihaela Buzărnescu în turul 2 de la Roland Garros
În turul 2 de la Roland Garros 2021 Serena Williams se va duela cu Mihaela Buzărnescu. Românca de pe locul 173 WTA a trecut de Arantxa Rus (Olanda, 84 WTA), scor 7-5, 7-5, în primul tur.
În turul 2 s-a calificat și Sorana Cîrstea, care a învins-o pe Johanna Konta, scor 7-6(5), 6-2. Ana Bogdan va evolua direct în turul 3, după ce Naomi Osaka s-a retras de la Roland Garros.
Etichete: roland garros , alexis ohanian , serena williams - irina begu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...