Galerie Foto Ce poveste! Cum s-au întâlnit şi cum au ajuns să se îndrăgostească Serena şi noul ei soţ
17.11.2017, 14:28Serena Williams și Alexis Ohanian s-au căsătorit joi, la aproape un an de când s-au logodit și la două luni și jumătate după ce jucătoarea de tenis a născut primul lor copil. Despre relația celor doi au apărut destul de târziu detalii în presă, asta deși, ei erau împreună încă din 2015. În săptămâna nunții, Business Insider a realizat un istoric al cuplului.
![williams ohanian](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTcl/MkYxMSUyRjE3JTJGODQ1NTYyXzg0NTU2/Ml93aWxsaWFtc19vaGFuaWFuLmpwZyZ3/PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD1mYzExZjAx/YzU3MWFhYjZhNjc1MTA5Y2U1MWI3YjA4Mw==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Concret, ei s-au cunoscut în mai 2015, la Hotelul Cavalieri Hilton din Roma, atunci când Ohanian stătea la masa de lângă cea a lui Williams. Aceasta și prietenii săi au încercat, mai întâi, să-l facă să plece, spunându-i că, lângă masă, era un șobolan. Atunci când au văzut că nu-l conving pe acesta, ei l-au invitat să li se alăture.
Serena a recunoscut că n-a auzit niciodată de Reddit, rețea creată de Ohanian. Nici acesta nu știa foarte multe lucruri legate de tenis, dar, după ce s-au cunoscut, el a venit să o urmărească pe americancă la meciul din următoarea zi de la turneul de la Roma. De altfel, el a și postat pe Instagram o imagine cu aceasta, chiar atunci când comitea o greșeală de picior.
Cei doi s-au cunoscut la scurt timp, după ce Ohanian a pus capăt unei relații de cinci ani cu iubita sa din facultate, microbiologistul Sabriya Stukes.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Prima întâlnire oficială între Williams și Ohanian a avut loc în iunie 2015, la Roland Garros, acolo unde, conform Vanity Fair, ea l-a invitat pentru a o vedea jucând. Înainte de începerea turneului, cei doi s-au plimbat prin Paris timp de șase ore.
Chiar dacă Ohanian a venit pentru Serena și la US Open, în septembrie, cei doi au ținut secretă relația pe toată durată anului 2015.
Abia în aprilie 2016, Ohanian a vorbit deschis despre ceea ce se întâmplă între el și Williams: ”Simt că mi s-a deschis o ușă spre o persoană care m-a făcut să-mi doresc să fiu cel mai bun”, a declarat acesta pentru Vanity Fair.
De atunci, Ohanian a devenit o prezență constantă la meciurile Serenei, dar jucătoarea a continuat să păstreze liniștea în Social Media. Prima fotografie în a ei în care apare și Alexis este una de grup, iar ea a fost publicată în august 2016.
Prima fotografie în care apar doar ei a fost postată de Serena abia în noiembrie 2016.
Pe 10 decembrie 2016, cei doi s-au logodit la același hotel din Roma, unde s-au cunoscut.
Ulterior, aceasta a confirmat că se va mărita cu Ohanian chiar pe Reddit, atunci când a postat o imagine cu textul ”Viitoarea doamnă Kn0thing (n.r. - username-ul lui Ohanian de pe Reddit)”.
Anunțul a fost făcut la finalul anului 2016. Mai apoi, Serena a mers la Australian Open, unde a câștigat titlul, după care a făcut public faptul că este însărcinată și că nu va mai juca în acest an. Ulterior, ea a născut o fetiță în septembrie, iar, în această săptămână, s-a căsătorit cu Alexis Ohanian.
PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT
Etichete: serena williams , roma , nunta , poveste , alexis ohanian , reddit
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...