Emma Răducanu, gata pentru debutul la Cluj. Ce a emoționat-o la sosirea în România + ”inspirația” Simona Halep
articol scris de Digi Sport24.10.2021, 21:31
Emma Răducanu a revenit în România, însă nu la București, unde are o parte a familiei, ci la Cluj-Napoca, pentru turneul Transylvania Open, care va începe luni, în direct pe canalele Digi Sport.
![emma 6](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMTAl/MkYyMyUyRjE0MDQ0MDVfMTQwNDQwNV9l/bW1hLTYuanBnJnc9MTA2MCZoPTYzNiZo/YXNoPTFmMmUzMjRiNDM1ODUzYjk4ZmNmYWNhZWFmMDk4MTU2.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Înaintea debutului la Transylvania Open, Emma Răducanu a recunoscut că a fost emoționată în momentul în care a văzut câți susținători are în România și a anunțat că, imediat după terminarea turneului de la Cluj-Napoca, va pleca la București pentru a-și vizita bunica.
Galerie Foto
Emma Răducanu, gata pentru debutul la Cluj
”A fost un antrenament foarte bun, m-am bucurat de prezența fanilor. Iubesc România, nu am mai fost aici de doi ani și jumătate să o vizitez pe bunica, la București. Mă bucur de fiecare dată când mă întorc în România și cu siguranță o să-mi vizitez bunica după ce voi încheia turneul.
Sunt puțin emoționată să văd cât de multă lume mă susține aici. Este o ocazie bună să-mi testez limba română. Iubesc oamenii de aici, există mult umor, e o mâncare excelentă. De fiecare dată când revin, bunica mă răsfață cu bunătăți”, a declarat Emma Răducanu
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
În același timp, Emma Răducanu a recunoscut că Simona Halep a reprezentat o sursă de inspirație pentru ea în tenis.
”Simona este foarte drăguță. Mereu a fost amabilă cu mine, mi-a dat sfaturi. Este o inspirație pentru mine. Mi-a plăcea să joc cu ea în semifinale, dar mai este până acolo”, a transmis Emma Răducanu.
Emma Răducanu, meci cu Polona Hercog în primul tur la Transylvania Open
La debutul la Cluj-Napoca, Emma Răducanu o va înfrunta pe Polona Hercog.
Emma Răducanu a reușit o mare performanță la US Open, unde a câștigat turneul fără set pierdut venind din calificări, realizare fără precedent în Era Open.
La primul meci jucat după US Open, la Indian Wells, Emma Răducanu a fost învinsă de Aliaksandra Sasnovich, 2-6, 4-6.
Etichete: emma raducanu , transylvania open
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)