TENIS: SIMONA HALEP VS VIKTORIJA GOLUBIC, FED CUP ROMANIA - ELVE

Video Ce emoţii pentru Simona! "Mi s-a părut mai greu decât la finala de la Melbourne!"

Video Golubic, un car de nervi în setul decisiv al meciului cu Simona Halep. Elveţianca i-a iritat pe clujeni

Video Punct superb reuşit de Simona Halep. Fanii s-au ridicat în picioare

Viktorija Golubic, nervoasă în meciul cu Simona Halep

21.04.2018, 15:18
  • Liga 1, play-out, etapa a 11-a: ACS Poli Timişoara - Gaz Metan (luni, 20:45, Digi Sport 1)

• Tenis: Turneul de la Strasbourg e în direct pe Digi Sport 2

Viktorija Golubic a fost un car de nervi în setul decisiv al partidei cu Simona Halep, prima din duelul România - Elveţia, din barajul pentru Grupa Mondială I a Fed Cup.

Elveţianca s-a bucurat după o dublă greşeală a româncei, iar la scorul de 1-3 în setul al treilea a contestat vehement un punct şi a avut o discuţie prelungită cu arbitrul de scaun, care i-a enervat pe spectatorii prezenţi în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca.

A 115-a jucătoare a lumii a mai avut o reacţie nervoasă şi după game-ul în care Simona Halep s-a distanţat la 5-1 în setul decisiv. Elveţianca a aruncat cu racheta mingea în tribune şi a iritat din nou publicul de la Cluj.

Simona Halep a câştigat în final cu 6-3, 1-6, 6-1 şi a adus primul punct României în confruntarea cu Elveţia, care le poate readuce pe "tricolore" în prima grupă valorică a Fed Cup.

S-au folosit de imaginea Simonei Halep! "N-avea niciun sens să joace acolo"

Simona Halep

Simona Halep, a 29-a săptămână pe prima poziţie WTA. Va fi cap de serie 1 la Roland Garros

FOTO. Donald Trump a greșit numele soției sale, într-un mesaj postat pe Twitter

Conditia pusa de Nicolae Dica pentru a continua la FCSB

CTP a făcut-o praf pe Halep: "Eu ştiu că profesioniştii se deosebesc de ştrandişti". Cum a poreclit-o

Halep si CTP

Ce cotă are Halep să câştige Roland Garros, după înfrângerea cu Svitolina. Schimbări importante anticipate

halep roland garros

"Halep a fost o stafie!". Cea mai brutală radiografie şi marele pericol pentru româncă, înainte de Roland Garros

halep svitolina

A marcat o generatie, insa faima l-a distrus. Cum arata acum Screech din "Salvati de clopotel"