Simona Halep

Video Ce diferenţă faţă de meciul cu Osaka! Halep a luptat până la ultima picătură de energie, la Miami

"Halep a făcut față provocării Dodin". Ce scrie WTA despre victoria Simonei din turul doi de la Miami

Kerber Miami

Video Kerber, calificare la pas în turul 3 la Miami! Caroline Garcia a fost eliminată

halep wta

23.03.2018, 00:28
  • Tenis, Fed Cup, în direct la Digi Sport 1Irina Begu - Timea Bacsinszky, ACUM

• Cupa Spaniei, finala: Barcelona - Sevilla (sâmbătă, 22:30, Digi Sport 2); Cupa Angliei, semifinala: Man. United - Tottenham (sâmbătă, 19:15, Digi Sport 2); Italia, etapa 34: Juventus - Napoli (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

SIMONA HALEP MIAMI 2018 / VIDEO Simona Halep - Oceane Dodin 3-6, 6-3, 7-5. Liderul WTA a obținut o victorie importantă în turul doi la Miami la capătul unui meci în care a suferit mult. Duelul transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport nu a fost trecut cu vederea nici de site-ul WTA, care a făcut și o scurtă analiză a partidei.

Într-un articol intitulat "Halep a făcut față provocării Dodin", WTA subliniază revenirea Simonei din setul 3 în fața unei "foarte inspirate" Oceane Dodin. "Simona a fost pusă la grea încercare de Dodin" care i-a pus probleme în principal datorită "loviturilor puternice de pe fundul terenului". "Halep și-a demonstrat caracterul puternic atunci când a revenit în ultim set, asta deși a avut probleme medicale pe parcursul partidei, și a câștigat ultimele 3 game-uri" mai scrie WTA.

În turul următor Simona o va întâlni pe Radwanska și "este foarte puțin probabil să aibă o misiune mai ușoară", sunt de părere cei de la WTA care amintesc totuși că poloneza nu traversează un moment prea bun de formă, dar în meciul cu Van Uytvank a dat semne că jocul promite.

Turneul de la Miami are loc în perioada 20-31 martie şi va fi transmis în direct de Digi Sport. Toate meciurile jucătoarelor din România vor putea fi urmărite în format LIVE VIDEO&TEXT pe digisport.ro.