Live Video&Text Halep - Begu, semifinala românească de la Shenzhen, e vineri, de la ora 08:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1
04.01.2018, 11:56![halep begu colaj](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYwMSUyRjA0JTJGODYxODQwXzg2MTg0/MF9oYWxlcC1iZWd1LWNvbGFqLmpwZyZ3/PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD1lMzk5MTY1/M2YyMjFkZGI2MmVjZDFmYzBhMDkwODFmOQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Simona Halep şi Irina Begu vor fi adversare în semifinalele turneului WTA de la Shenzhen (China), dotat cu premii totale de 626.750 dolari, după ce liderul mondial a trecut, joi, cu 6-2, 6-2 de belarusa Arina Sabalenka , în timp ce Irina Begu a învins-o pe Timea Babos. Partida va fi transmisă ÎN DIRECT de Digi Sport 1, vineri dimineață, de la ora 08:00.
Cele două românce şi-au asigurat fiecare câte 43.663 dolari şi 110 puncte WTA, urmând să fie adversare pentru şasea oară în circuitul profesionist. Halep a câştigat de fiecare dată, Irina reușind să-și adjudece un singur set în toate cele 5 meciuri disputate până acum.
În 2007, Simona s-a impus cu 6-3, 6-4 în sferturile unui turneu futures la Bucureşti, în 2008 în primul tur al altei competiţii futures la Bucureşti, cu 7-5, 6-2, în 2012 în optimile turneului de la Hobart, cu 6-4, 6-2, în 2016 în sferturile turneului de la Madrid, cu 6-3, 0-6, 6-1, şi în 2016 în primul tur la Wuhan, Irina abandonând la scorul de 6-3, 2-0.
Halep şi Begu sunt partenere la dublu, iar în semifinale vor juca împotriva cuplului Ana Blinkova (Rusia)/Nicola Geuer (Germania).
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Simona, principala favorită a competiției s-a calificat în semifinale după o victorie în două seturi, 6-2, 6-2 cu Arina Sabalenka, în timp ce Irina Begu, cap de serie nr. 4, a trecut cu 7-5, 7-5 pe unguroaica Timea Babos, cap de serie numărul opt.
Etichete: simona halep , irina begu , halep begu , tenis shenzhen , halep begu shenzhen , wta shenznhen semifinale
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...