Video Cel mai frumos game reușit de Simona Halep la Miami, într-o atmosferă de vis
Exclusiv Stere Halep, prezent la revenirea Simonei Halep: ”Am emoții”. Ce spune despre duelul cu Badosa
giovanni becali 9
Giovanni Becali l-a convins și semnează contractul!
LIVE Stirile Digi Sport

Video Irina Bara – Anett Kontaveit 3-6, 6(3)-7. Gabriela Ruse, eliminată și ea de la Hamburg

19.07.2022, 20:24

Irina Bara (125 WTA) a pierdut meciul cu Anett Kontaveit (2 WTA), scor 3-6, 6(3)-7, în primul tur al turneului de la Hamburg.

Irina Bara (Romania). Argentina Open WTA 2021
Irina Bara/ Foto: Profimedia Images
  • SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Dacă în primul set, Kontaveit i-a dat bătăi de cap Irinei Bara și a reușit trei break-uri în fața româncei, în setul secund, jucătoarea noastră a fost mult mai stăpână pe jocul ei și a dus setul în tie-break. În ”prelungiri”, însă, Kontaveit s-a impus cu 7-3, iar partida s-a încheiat după o oră și 37 de minute de joc.

UPDATE 20:15: Irina Bara - Anett Kontaveit 3-6, 6(3)-7. Game, set, meci!  Irina Bara are un joc mult mai solid în setul secund, însă nu reușește să se impună în tie-break în fața lui Kontaveit.

UPDATE 19:05: Irina Bara - Anett Kontaveit 3-6. Sportiva română pierde primul set al înfruntării după trei break-uri reușite de adversara sa. Kontaveit a închis primul set după 29 de minute.

UPDATE 18:34: Începe meciul! Bara servește prima

Gabriela Ruse – Bernarda Pera 0-6, 4-6

Jucătoarea din Statele Unite ale Americii a închis partida după o oră și 27 de minute și s-a calificat în turul doi al turneului unde o va întâlni pe Joanne Zuger (165 WTA).

În primul set al partidei, Gabriela Ruse nu a avut nicio șansă în fața americancei. Pera s-a impus cu un scor zdrobitor, 6-0, după trei break-uri reușite în fața româncei.

În setul secund, Gabriela Ruse a început cu un break, dar Bernarda Pera a recuperat break-ul în game-ul următor. Pera a mai câștigat un break pe serviciul Gabrielei Ruse, dar jucătoarea din România a reușit să recupereze. Scenariul s-a mai repetat încă o dată, însă, în cele din urmă, Pera s-a impus cu 6-0, 6-4.

UPDATE 16:28: Gabriela Ruse - Bernarda Pera 0-6, 4-6: Game, set, meci! Românca dă semne de revenire în setul secund. Ruse reușește să câștige de trei ori pe serviciul adversarei, însă nu a fost suficient, iar Pera se impune după o oră și 27 de minute de joc.

UPDATE 15:26 Gabriela Ruse - Bernarda Pera 0-6. Primul set se încheie după 25 de minute. Evoluție foarte slabă a româncei!

UPDATE 15:11 Gabriela Ruse - Bernarda Pera 0-3. Debut modest pentru româncă! Sportiva din SUA și-a făcut de două ori serviciul și a consolidat break-ul

UPDATE 15:00 Începe meciul!

Bernarda Pera este “pe val”, după ce a câștigat turneul pe zgură de la Budapesta, pe 17 iulie, în direct pe Digi Sport.

Bernarda Pera a bifat primul trofeu WTA din carieră și a ajuns la 16 victorii pe zgură în acest an.

Gabriela Ruse a avut evoluții modeste pe zgură în acest an, având două victorii și șase eșecuri. Românca are patru înfrângeri consecutive în circuit.

În 2021, Gabriela Ruse câștiga la Hamburg primul turneu WTA din carieră, venind din calificări.

Gabriela Ruse și Bernarda Pera s-au mai înfruntat de două ori în circuit, iar bilanțul este 1-1. Românca s-a impus la Praga, în 2018, pe zgură, scor 2-6, 6-1, 7-5. Americanca a câștigat la Strasbourg, în acest an, tot pe zgură, scor 7-5, 6-4.

Daca se va califica în faza optimilor de finală la Hamburg, Gabriela Ruse va juca împotriva învingătoarei din partida Joanne Zuger (Elveția, 165 WTA) – Jule Niemeier (Germania, 102 WTA).

Irina Bara - Anett Kontaveit, LIVE VIDEO, 18:30, Digi Sport 2, în primul tur la Hamburg

Tot marți, de la ora 16:30, Irina Bara (27 de ani, locul 125 WTA) o va înfrunta pe estona Anett Kontaveit (26 de ani, locul 2 WTA).

În 2022, Irina Bara a reușit 19 victorii pe zgură. Va fi prima confruntare din carieră cu Anett Kontaveit.

În faza optimilor de finală la Hamburg, învingătoarea din această partidă va juca împotriva suedezei Rebecca Peterson (26 de ani, locul 93 WTA).

Etichete: wta , hamburg , irina bara , anett kontaveit , gabriela ruse , wta hamburg , bernarda pera

Una dintre celebrele gemene siameze Abby și Brittany s-a căsătorit. De ce nu au făcut niciodată operația de separare

Abby și Brittany Hensel, gemene siameze din SUA, care au devenit celebre în toată lumea după ce au...

Romania V Greece - International Friendly, Bucharest - 25 Mar 2022
OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

E gata: Ianis Hagi pleacă de la Alaves! A anunțat unde va juca sezonul viitor
Screenshot 2024-03-27 at 17.00.01
Chetă pentru un violator: cine a plătit, de fapt, milionul de euro care l-a scos pe Dani Alves din închisoare
Dani Alves is released on bail from Can Brians jail
Provocarea zilei: găsește reprezentantul României din fotografia virală
Screenshot 2024-03-27 at 18.44.14
Imagini rușinoase pe Metropolitano: românii și columbienii s-au luat la bătaie imediat după meci!
bataie

Șefii lui Dinamo rămân optimiști, după sancțiunea uriașă primită: ”Vom fi mai puternici!”
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (17.03.2024)
Exclusiv Tudorel Stoica l-a ”urecheat” pe Gică Hagi pentru faptul că îi ia apărarea lui Ianis: ”Îi face un mare rău”
ROU: Romania V Andorra: Group I - UEFA EURO 2024 European Qualifiers, Bucharest - 15 Oct 2023