ruse
Foto Gabriela Ruse și Kristina Mladenovic au câștigat titlul la Ilkley, după ce au jucat două meciuri într-o zi
profimedia-0361486840
De ce nu a primit Simona Halep wildcard pentru Wimbledon. Anunțul făcut de americani
Belgium v Romania: Group E - UEFA EURO 2024
Live Text Belgia - România 1-0, ACUM. Tielemans înscrie în minutul 2 al meciului de la Koln. Ocazie de egalare a lui Drăgușin
PREMIERA Premier League Stories

Video Jaqueline Cristian - Danielle Collins 6-3, 4-6, 1-6. Românca, eliminată de la Madrid în urma unui meci de două ore!

28.04.2024, 21:00

Jaqueline Cristian (25 de ani, 73 WTA) a jucat împotriva sportivei Danielle Collins (30 de ani, 15 WTA), în turul trei al turneului de la Madrid. Românca a fost învinsă în trei seturi, scor 6-3, 4-6, 1-6.

Jaqueline Cristian of Romania celebrates a point against McCartney Kessler of USA during the Mutua Madrid Open 2024, ATP Masters 1000 and WTA 1000, tennis tournament on April 22, 2024 at Caja Magica in Madrid, Spain
Jaqueline Cristian / Foto: Profimedia
  • Media: Fotbal European, duminică, 21:00, DGS 1

• Media: Liga Digisport, duminică, 19:00, DGS 1

• Meciul dintre Jaqueline Cristian și Danielle Collins a putut fi urmărit ÎN DIRECT pe Digi Sport 4, dar și pe www.digisport.ro sau în aplicația Digi Sport (disponibilă pe Google Play și App Store), de către abonații RCS & RDS.

UPDATE: Jaqueline Cristian a pierdut setul decisiv, scor 1-6, în 38 de minute de joc. Astfel, aventura româncei la Madrid a luat sfârșit, dar în primele două seturi ale confruntării a arătat un nivel excepțional de joc.

UPDATE: Collins s-a impus în al doilea set, scor 6-4. Totul se joacă în setul decisiv.

UPDATE: Collins conduce cu scorul de 4-3 în al doilea set. Jaqueline Cristian se află la serviciu.

UPDATE: Collins a cucerit primul game din setul secund, scor 1-0.

UPDATE: Jaqueline Cristian a câștigat primul set al partidei în 32 de minute, scor 6-3. Excepțional!

UPDATE: Românca a reușit din nou să-și facă serviciul, scor 2-1.

UPDATE: Jaqueline Cristian și-a câștigat game-ul de serviciu din debutul partidei și conduce cu 1-0.

UPDATE. A început partida dintre Jaqueline Cristian și Danielle Collins.

Jucătoarea din România s-a calificat în această fază a competiției după succesul cu Barbora Krejcikova, scor 2-6, 6-0, 6-2. De partea cealaltă, Danielle Collins a trecut de Olga Danilovic, scor 4-6, 6-4, 7-6(8).

În mod normal, meciul ar fi trebuit să se dispute sâmbătă, dar a fost reprogramat pentru ziua ulterioară. Tot în turul trei a jucat și Sorana Cîrstea, dar românca a fost eliminată de liderul mondial, Iga Swiatek, scor 1-6, 1-6

Danielle Collins i-a ironizat pe români luna trecută

Aceeași Collins a jucat la finalul lui martie cu Sorana Cîrstea, în optimile Miami Open, scor 6-3, 6-2.

Deși meciul s-a jucat în SUA, atmosfera a fost dominată de români, care au susținut-o vocal pe Cîrstea de-a lungul întregului meci. Lucru care a deranjat-o pe americancă, așa cum reiese din gestul făcut în direcția celor din tribune la finalul meciului.

Etichete: jaqueline cristian , danielle collins

Lumea este atrasă ca un magnet de „Camino de la Muerte”, cel mai periculos drum de pe glob. Cum și-a dobândit renumele

Yungas Road din Bolivia, supranumit „Camino de la Muerte” (Drumul Morții) este considerat cel mai...

Romania vs Ukraine - UEFA EURO 2024 - Group E
Ce cuvinte au folosit ucrainenii la adresa României, înainte de meciul cu Belgia

România a debutat perfect la EURO 2024, 3-0 cu Ucraina, iar azi, de la ora 22:00, va întâlni...

Inedit: susținut de soție și de amantă la EURO 2024! Echipa de securitate, în alertă
Annie-kilner
Surprinzător! Presa britanică a spus cu ce scor se va termina Belgia - România
Euro 2024: Romania - Ukraine
Prima echipă eliminată de la EURO 2024: ”Plecăm acasă” / ”Dezastru”
21.06.2024 BERLIN, NIEMCY ( BERLIN, GERMANY ) OLIMPIASTADION PILKA NOZNA (FOOTBALL) UEFA EURO, EM, Europameisterschaft,F
Scene dramatice: hoții înarmați au intrat în casă peste Roberto Baggio și familia sa. Legendarul fotbalist a ripostat
Football Legend Roberto Baggio Attending 'Il Festival dello Sport' In Italy

Foto Englezii au văzut ce se întâmplă la România - Belgia și au rămas fără cuvinte
profimedia-0883913169
Exclusiv Ilie Dumitrescu a reacționat, după ce a văzut echipa de start a României pentru meciul cu Belgia
vestiar nationala (2)
Video&Foto Imaginile cu românii în Koln au făcut înconjurul lumii! Spaniolii au descris totul în două cuvinte
Screenshot 2024-06-22 at 21.21.44
Oficial CS Dinamo a dat lovitura: Jaqueline Cristian a semnat!
jaqueline
Jaqueline Cristian a avut doar cuvinte de laudă la adresa Jelenei Ostapenko după eliminarea de la Roland Garros
profimedia-0876604504
Iubita lui Jason Statham, selfie doar în lenjerie, în oglindă. Rosie are doi copii, picioare parcă interminabile și un chip de păpușă
Marius Șumudică spune tot: „Edi Iordănescu are ofertă, degeaba spune că nu! Îi dă 5.000.000 de euro pe an!"
Adrian Mititelu poate face un transfer extraordinar la FCU Craiova! Atacantul care a fost dat afară de la FCSB
Jack Black, de nerecunoscut pe străzile din LA, cu barbă stufoasă și pălărie. Starul din Jumanji, mesaj inedit pentru tatăl său
Fosta iubită a lui Dorian Popa, apariție perfectă în costum de baie, pe marginea piscinei de acasă. Are 41 de ani și un corp de model
Surpriză! România, susținută la meciul cu Belgia de un număr impresionant de fani. Invazie galbenă și la Koln
Amenzi de până la 4.000 de euro pentru șoferii care înjură în trafic. Nu au voie să ridice degetul
A murit cântărețul Florin Decuseară, după mai multe zile de convalescentă. Artistul suferise un accident de muncă la Cernavodă
EURO 2024: S-a stabilit prima echipă care e oficial eliminată de la turneul final
Jaqueline Cristian - Jelena Ostapenko 4-6, 5-7, în turul 1 de la Roland Garros

O nouă iluzie optică face furori pe rețelele sociale. Spune-mi ce vezi în poză ca să-ți spun ce personalitate ai!
Turiștii din Italia sunt în alertă. Plajele au fost invadate de „viermele de foc”, care poate ajunge până la 30 centimetri