kyrgios

Video Nick Kyrgios a fost sancţionat de ATP, după comportamentul din meciul cu Zverev

Monica Niculescu, eliminată de la Linz. Eşec categoric în faţa Garbinei Muguruza

Nole

Video&Foto Djokovic s-a calificat cu emoții în semifinale la Shanghai

monica niculescu 2

13.10.2016, 22:36
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Monica Niculescu a părăsit turneul WTA de la Linz în optimile de finală. Românca a fost învinsă categoric de Garbine Muguruza (Spania), cu un dublu 1-6, în turul secund al turneului din Austria, dotat cu premii în valoare de 226 750 de dolari.

Muguruza (23 ani, 6 WTA), principala favorită a turneului de la Linz, s-a impus în 63 de minute în faţa româncei în vârstă de 29 de ani, a 50-a în ierarhia mondială.

Monica Niculescu s-a ales pentru participare cu 2 669 de euro şi 30 de puncte WTA.

Muguruza a făcut un nou pas către calificarea la Turneul Campioanelor. Simona Halep este printre cele cinci jucătoare care au obţinut deja biletele pentru Singapore.

Ediţia din acest an a Turneului Campioanelor va fi transmisă în direct de Digi Sport între 23 şi 30 octombrie.

Un fost mare campion pariază pe Halep: "Nu văd niciun motiv pentru care n-ar putea câștiga Australian Open"

TENNIS-AUS-OPEN

Avertismentul medicilor: Gripa poate deveni mortală

Australian Open, plin de surprize. 18 dintre capii de serie de la feminin au ieşit din primele două tururi