Rivaldinho şi-a găsit echipă după despărţirea de Dinamo. Îi va înfrunta pe Moţi şi Keşeru în Bulgaria

Rivaldinho

Pus pe liber de Dinamo după mai puţin de un an, Rivaldinho şi-a găsit rapid o nouă echipă.

Video Exclusiv ”E bine, e un exemplu de urmat!” Argăseală, victimă a unei noi ironii a dinamoviștilor

argaseala sigla dinamo

Printre cei 5.000 de spectatori prezenți vineri seară în Sala Polivalentă din București s-a aflat și Valeriu Argăseală, președintele executiv al celor de la FCSB. După meci, în timp ce acorda un interviu în exclusivitate pentru Digi Sport

Video PSG - Montpellier 4-0. Noi recorduri pentru Cavani și Neymar

Paris Saint-Germain v Bayern Muenchen - UEFA Champions League

Meciul cu Montpellier a început perfect pentru Edinson Cavani. Atacantul lui PSG a deschis scorul în minutul 11, din pasa lui Rabiot şi l-a depăşit pe Ibrahimovic în clasamentul celor mai buni marcatori din istoria clubului

S-a terminat calvarul Simonei: ”Mă durea în fiecare zi. Nu puteam să mă antrenez mai mult de 15 minute”

Halep accidentata

Simona Halep a recunoscu că, după accidentarea din primul meci, nu a mai avut pretenții la un parcurs lung la Australian Open. Românca de 26 de ani a luptat pe teren 14 ore și 20 de minute, chiar dacă nu a reușit să se antreneze normal la Antipozi.

Fanii lui PSG se tem de plecarea lui Neymar. Ce s-a întâmplat când a executat ultimul penalty

Neymar

Zvonurile tot mai intense privind dorinţa lui Neymar de a o părăsi pe Paris Saint Germain pentru Real Madrid au schimbat radical atitudinea suporterilor lui PSG faţă de brazilian.

Video Real a spulberat Valencia cu 4-1, însă au fost și madrileni supărați. Ce a putut să facă Benzema

benzema

VALENCIA - REAL MADRID 1-4. Victoria de pe terenul Valenciei nu l-a încântat prea tare pe Karim Benzema. Francezul a avut o ieșire nervoasă după ce a fost înlocuit cu Asensio în minutul 78. Ajuns pe bancă, atacantul a aruncat o geacă și a vociferat vizibil nervos

Wozniacki a dat cărțile pe față după victoria cu Simona. Ce și-a spus în ”decisiv”!

caroline wozniacki

Câștigătoarea de la Australian Open și noul număr 1 mondial a dezvăluit la conferința de presă momentele grele pe care le-a traversat cu bine în ”decisiv”. Asemenea Simonei, și Caroline a simțit cum căldura îi taie respirația. Și ambele au avut dreptate, pentru că deși era trecut de 9 seara la Melbourne, temperatura la nivelul solului era de 32 de grade Celsius.

Simona Halep, încurajată şi un fost lider ATP după eşecul cu Wozniacki: "M-a îmbrăţişat şi m-a pupat"

Halep

Nu doar Darren Cahill a încurajat-o pe Simona Halep după înfrângerea din finala Australian Open, cu Caroline Wozniacki.

”Am făcut pe noi. Așa ceva nu se mai poate”. Andone și-a ieșit din minți în fața camerelor TV

Florin Andone interviu

Florin Andone a marcat al șaselea gol în acest sezon, dar nu a fost de ajuns pentru o victorie a lui Deportivo.

Victorii importante în Cupa EHF. Yevgeni Trefilov, învins la Craiova

SCM Craiova

Celebrul Yevgeni Trefilov a plecat învins din Bănie.

”Am fost out, nu știu ce s-a întâmplat!” Momentul-cheie în care Simona a simțit că pierde

Simona Halep rapusa de sureri si oboseala

Simona Halep (26 de ani) a vorbit, după finala pierdută la Australian Open, despre momentele grele prin care a fost nevoită să treacă în timpul partidei cu Caroline Wozniacki.

România va întâlni Macedonia în barajul pentru calificarea la Mondialele de handbal masculin din 2019

handbal masculin

Echipa masculină de handbal a României va întâlni Macedonia în barajul de calificare la Campionatul Mondial din 2019, conform tragerii la sorţi care a avut loc la Zagreb, acolo unde se desfăşoară în acest moment Campionatul European

Video Cavani a devenit golgheterul all-time al lui PSG. L-a depăşit pe Ibrahimovic

Cavani

Edinson Cavani a intrat definitiv în istoria lui Paris Saint Germain.

”Nu puteam să-i achităm salariul!” Noi probleme pentru ACS Poli Timișoara

acs poli timisoara amical

”Te iubim!” Simona Halep, mesaj de susţinere din partea unui gigant american

Halep

Simona Halep a fost felicitată şi de unul dintre cele mai importante brand-uri din tenis pentru evoluţia de la Australian Open, unde a ajuns până în finală, unde a fost însă învinsă de Caroline Wozniacki.

Video Roș-albaștrii s-au antrenat cu gândul la Halep. Ultimele detalii legate de Alibec

balasa steaua antrenament

Video&Foto Cristiano Ronaldo a atins o nouă bornă. Ce a reușit portughezul în meciul cu Valencia

ronaldo bucurie

Ronaldo pare să-și fi revenit la forma care l-a consacrat. Portughezul din atacul lui Real Madrid a marcat două goluri în deplasarea cu Valencia, ambele din penalty, reușite în prima repriză, într-un interval de doar 22 de minute

”Dacă ești verde la față nu te tratezi la genunchi”! Acuze după finala epuizantă de la AO

Halep Wozniacki

Simona Halep a pierdut a treia finală de Grand Slam a carierei, 6-7, 6-3, 4-6, împotriva danezei Caroline Wozniacki.

Un fost fundaş al lui Dinamo a ajuns în comă indusă după un accident de circulaţie

Bruno Simao Dinamo

Clipe teribile prin care trece fostul fundaş stânga al lui Dinamo, Bruno Simao.

Video Bogdan Stancu a marcat pentru Bursaspor. Grozav a fost titular

stancu

Lui Bogan Stancu îi merge de minune la Bursaspor. Atacantul de 30 de ani a deschis scorul în minutul 13 al meciului din deplasarea cu Alanyaspor, după ce a pus latul din 6 metri la centrarea lui Yusuf Erdogan.

Ce i-a spus Cahill Simonei Halep imediat după eșecul dureros de la Australian Open

Halep Cahill

Simona Halep a fost încurajată de antrenorul Darren Cahill după eşecul din finala Australian Open, contra lui Caroline Wozniacki.

Foto Simona a surprins pe toată lumea. Cum a apărut la conferința de presă la o lună după despărțirea de Adidas

Simona Halep

Simona Halep a pierdut a treia finală de Grand Slam a carierei, 6-7, 6-3, 4-6, împotriva danezei Caroline Wozniacki, dar a surprins pe toată lumea la conferința de presă.

Video Peterborough - Leicester 1-5. "Vulpile" s-au calificat fără emoţii în optimile Cupei Angliei

Peterborough United v Leicester City - The Emirates FA Cup Fourth Round

Leicester s-a calificat în optimile Cupei Angliei, după o victorie spectaculoasă în faţa celor de la Peterborough, echipă din liga a treia.

În 10 oameni, echipa lui Șumudică a scăpat printre degete victoria, în deplasare

sumudica kayseri

Kayserispor, echipă antrenată de Marius Șumudică și la care evoluează Cristi Săpunaru, Fernanrdo Boldrin, William de Amorim și Silviu Lung jr. a plecat neînvinsă de pe terenul lui Goztepe, într-un meci din etapa a 19-a a campionatului Turciei. S-a terminat 1-1, la finalul unui duel pe care Kayserispor l-a încheiat în 10 oameni.

Foto Trump, propus în locul lui Wenger la Arsenal! A primit și tricoul londonezilor cu numele lui pe spate

Donald Trump și Piers Morgan

Un coleg al lui Chiricheş a intrat în atenţia lui Mourinho. Discuţii cu oficialii lui Man. United

jorginho united

Jose Mourinho caută întăriri în Italia şi a pus ochii pe unul dintre mijlocaşii liderului din Serie A TIM, Napoli.

Video Aplauze pentru Andone! Golul cu Levante l-a urcat pe poziţia a 4-a all-time, la egalitate cu Hagi

florin andone

Deportivo La Coruna-Levante 2-2. De la ofertele pe bandă rulantă care veneau pentru Florin Andone, atacantul român ajunsese pe banca de rezerve la Deportivo la Coruna. Ba chiar, uneori, nici n-a fost utilizat vreun minut. Însă golurile sale continuă să ajute echipa. Are trei doar în 2018, din 5 meciuri, cu care este golgheterul celor de la Depor. Prin punctul de azi, Florin Andone, 24 de ani, a adunat nu mai puţin de 23 de goluri în La Liga, atâtea câte a dat şi "Regele" Gică Hagi în Spania.

Foto "O să bem o bere, iar mâine e o altă zi". Imaginea publicată de Simona Halep, după finala de la AO

halep festivitate premiere

Simona Halep a pierdut a treia finală de Grand Slam a carierei, 6-7, 6-3, 4-6, împotriva danezei Caroline Wozniacki, şi, odată cu ea, şi poziţia de lider mondial. Însă românca a găsit puterea de a zâmbi şi de a sărbători cea mai bună performanţă a carierei la Australian Open.

Messi a dezvăluit cum a ajutat-o pe Barcelona plecarea lui Neymar. Ce spune despre criza Realului

messi neymar 2

Barcelona a primit o adevărată lovitură în vara lui 2017, atunci când Neymar a plecat la PSG. Deși lumea fotbalului anticipa o scădere în jocul catalanilor, trupa de pe Camp Nou a avut un parcurs peste așteptări. Deși a recunoscut că atacul formației sale a avut de suferit, Messi a explicat într-un interviu cum a ajutat plecarea lui Neymar la îmbunătățirea jocului Barcelonei.

Video Valencia - Real Madrid 1-4. Prima victorie în deplasare în La Liga, din octombrie 2017!

valencia real

280 de zile au trecut de când Zinedine Zidane nu a mai început cu un meci cu tripleta Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo. Astăzi, antrenorul francez îi aruncă în luptă din primul minut.

• 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Fotbal Club
  • 11:00 Stirile Digi Sport
  • 11:15 Fotbal European
  • 12:00 Stirile Digi Sport
  • 12:15 Fotbal European
  • 13:00 Stirile Digi Sport
  • 13:15 Fotbal Club