Ultimele stiri

Exclusiv Sânmărtean a dezvăluit ce se întâmplă de fapt cu Stanciu, "copilul lui de suflet"

sanmartean-1

Nicolae Stanciu este marea speranţă a României pentru meciurile din preliminariile CM 2018, însă de talentul şi glezna fină a mijlocaşului lui Anderlecht depinde în mare măsură viitorul pe termen mediu al naţionalei.Într-un interviu Digi Sp

Exclusiv ”Monaco nu respectă 100% fotbalul francez!” Reacție surprinzătoare a lui Boloni

monaco-2

AS Monaco a reușit surpriza serii de miercuri

Barcelona, favorita bookmakerilor la câştigarea Ligii, după remontada cu PSG! Ce cotă are Leicester

trofeu ucl

Miercuri s-au stabilit ultimele două echipe calificate în sferturile de finală ale UEFA Champions League

Stanciu şi Chipciu , în premieră în sferturile UEL. Rezultatele și toate echipele calificate

Europa League logo

azi a venit rândul să aflăm care vor fi cele 8 formații care vor obține biletele pentru sferturile de finală din UEFA Europa League. România este reprezentată în optimi de 3 jucători: Nicolae Stanciu, Alexandru Chipciu (Anderlecht) și Andrei Prepeliță (FC Rostov).

Messi: "Am inima distrusă!". Argentinianul a dezbătut problema copiilor sirieni

messi inima distrusa

Video Djokovic, eliminat la Indian Wells. Wawrinka a tremurat în faţa "fenomenului" Nishioka

nole

Nick Kyrgios, următorul adversar al lui Federer, a produs marea surpriză a optimilor de la Indian Wells: l-a învins pentru a doua oară în două săptămâni pe Novak Djokovic, scor 6-4, 7-6.

Primul 11 al lui Monaco a costat cu două milioane de euro mai puţin decât transferul lui De Bruyne la City

kevin de bruyne

AS Monaco s-a calificat în sferturile de finală ale UEFA Champions League, după ce a eliminat Manchester City, echipa de staruri condusă de celebrul Pep Guardiola.

Zenit, amendată din cauza lui Mircea Lucescu

mircea lucescu-2

Partida disputată duminica trecută continuă să lase urme pentru Lucescu senior, clubul din St. Petersburg fiind amendat din cauza unei decizii luate de antrenorul român.

The Telegraph a testat Dacia Sandero Stepway. Ce i-a impresionat pe englezi: "Nota 10!"

stepway

Șumudică pune o singură condiție pentru a continua la Astra. ”Dacă nu, am două oferte din Turcia!”

sumudica-3

Astra s-a calificat în play-off, după o serie de 8 victorii consecutive

”Vocea” Europei Libere, dezvăluiri despre Năstase și Țiriac

nastase titirac rusu

Mihai Rusu, românul care a devenit celebru datorită asocierii cu postul de radio ”Europa Liberă”

Stanciu, "exponentul noului Anderlecht"! Declaraţia antrenorului, înainte de încă un meci european

stanciu-4

Nicolae Stanciu a demonstrat în ultima perioadă că merită toţi banii pe care Anderlecht i-a investit în el.

Guardiola "răzbună" eliminarea din Ligă cu un transfer: ia un "galactic" de la Real! Anunţul făcut

real madrid

Eliminarea din Ligă (6-6 cu Monaco, dar francezii au mers în sferturile competiţiei graţie golurilor înscrise în deplasare) nu va rămâne fără repercusiuni, Pep Gua

Cronica unui succes anuntat

Leonardo Jardim

”Porto era o echipa de pusti, unde antrenorul era tot un pusti!”

Exclusiv ”Problema siglei îi afectează pe fotbaliștii Stelei!” Un fost jucător al roș-albaștrilor dezvăluie din interiorul vestiarului

juc steaua-3

Steaua a câștigat primul meci din play-off, 2-0 cu CFR Cluj

Guardiola critică jocul echipei din prima repriză şi îşi asumă erorile: "Aici am greşit"

pep

Manchester City nu a reuşit să treacă de Monaco, deşi în tur se impusese cu 5-3, după un meci de colecţie. În Principat, monegascii au întors soarta calificării, 3-1, calificându-se în sferturile de finală graţie golurilor marcate în deplasare.

Video Aşa se sărbătoreşte eliminarea lui Guardiola! Imagini din vestiarul lui Monaco

monaco-1

AS Monaco a reuşit o performanţă de neuitat pentru fanii francezi: liderul din Ligue 1 a eliminat echipa lui Pep Guardiola, Manchester City, încă din faza optimilor UEFA Champions League

Horia Tecău a fost eliminat în sferturile de finală ale probei de dublu, la Indian Wells

rojer tecau

Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer (România/Olanda) a fost eliminată

Şansă pentru Halep! Meciul care a oprit căderea Simonei în clasamentul WTA

simona halep-6

Simona Halep, eliminată în turul al treilea al turneului de la Indian Wells, a coborât de pe locul 4 pe poziţia a cincea WTA, în ierarhia la zi a jucătoarelor profesioniste de tenis.

Video Federer nu i-a lăsat nicio șansă lui Nadal în al 36-lea duel direct și îl va întâlni, în sferturi, pe ”călăul” lui Djokovic

federer nadal indian wells

Rafael Nadal și Roger Federer se vor întâlni pentru a 36-a oară în optimile de finală ale primului turneu ATP din seria Masters 1000 din 2017, cel de la Indian Wells.

Video Atletico - Leverkusen 0-0. Diego Simeone, primul tehnician calificat a 4-a oară la rând în sferturile Ligii

simeone

Atletico Madrid a început returul cu Bayer

Video Coşmar pentru City! Monaco s-a calificat spectaculos în sferturile Ligii!

monaco

Monaco s-a calificat spectaculos în sferturile UEFA Champions League. echipa din Principat a învins-o cu 3-1 pe Manchester City şi merge mai departe datorită golurilor marcate în deplasare (6-6 la general).

Video Steaua - BC Timişoara 95-67. Otasevic și Diaz au reușit faza meciului

steaua timisoara

Baschetbaliştii de la Steaua au făcut spectacol în meciul cu BC Timisoara

Video Steaua - HC Dobrogea Sud 30-27. Prima victorie pe 2017 pentru roş-albaştri

steaua handbal

Handbaliştii de la Steaua au spart gheaţa şi au obţinut prima lor victorie din acest an. Au trecut cu 30-27 de Dobrogea Sud.

Exclusiv Două povești cu Dică. Cum i-a convins Zenga pe steliști că pot elimina Valencia, dar și ce i-a spus Becali în vestiar

steaua valencia

Nicolae Dică (36 de ani), fostul căpitan al Stelei, este antrenor acum la SCM Pitești

Pentru prima oară în istoria Ligii, City nu a tras un şut pe spaţiul porţii adverse în prima repriză

kun

Manchester City a avut o primă repriză de coşmar la Monaco (2-0 pentru trupa lui Jardim), împotriva unei echipe care a etalat un fotbal ofensiv total. Pentru prima oară în istoria Champions League, "cetăţenii" nu au reuşit să tragă un şut pe spaţiul porţii în prima repriză.

Exclusiv Petre Marin: ”Voi fi în tribune la Viitorul - Steaua. Sper să câștige Gică și apoi să ia titlul!”

viitorul steaua

Viitorul - Steaua, meci programat sâmbătă, 18 martie, la Ovidiu, se anunță unul extrem de interesant

15 lei, cel mai ieftin bilet la Dinamo - CS U Craiova. Câți fani așteaptă roș-albii

Dinamo galerie Craiova

Dinamo se pregătește de primul meci pe teren propriu în play-off! După remiza cu Viitorul, scor 0-0, roș-albii o vor întâlni duminică seara pe CS U Craiova, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, de la ora 20:30, pe Arena Națională.

Viitor nesigur pentru Tătăruşanu. Românul, pe "lista neagră" a Fiorentinei

tatarusanu-1

Ciprian Tătăruşanu continuă să fie portarul-titular al Fiorentinei şi după venirea lui Marco Sportiello, însă zilele sale sunt numărate.

Noua mare vedetă a fotbalului mondial! Mbappe a înscris din nou cu City şi are 11 goluri în ultimele 11 meciuri

mbappe

În absenţa lui Falcao, accidentat, Monaco a contat în atac contra lui City pe puştiul minune

• 19:30 LIVE Fotbal Club
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1