Ultimele stiri

Frank de Boer dezvăluie babilonia de la Inter: ”Toți au putere, dar, de fapt, niciunul n-o deține”

frank de boer

Demis de la Inter în urmă cu o lună, Frank de Boer a vorbit despre problemele pe care le-a întâmpinat la clubul nerazzurro.

Video ASA - FC Botoşani 2-0. A patra victorie a sezonului, pe un teren plin cu zăpadă

c Kuku buc Mures

Gesturi obscene la El Clasico! Mesajul lui Carvajal, după răspunsul suburban la provocările fanilor

dani carvajal semn barca

După gestul obscen făcut în direcția fanilor catalani, în El Clasico, fundașul dreapta al ”Los Blancos”, Dani Carvajal și-a prezentat scuze printr-o postare pe contul său oficial de Twitter.

Barcelona ar putea fi sancționată, după scandările homofobe ale fanilor la adresa lui Cristiano

ronaldo el clasico

Clubul catalan ar putea avea probleme din cauza propriilor suporteri, care au avut scandări homofobe la adresa lui Cristiano Ronaldo, în El Clasico.

Video Iniesta a revenit pe teren la El Clasico, dar a rămas cu un gust amar: ”Nu meritam asta!”

sergio ramos

Andres Iniesta a fost apt de joc pentru El Clasico și Luis Enrique l-a introdus pe teren. La final, jucătorul s-a arătat dezamăgit de golul egalizator.

Video Și-au lăsat echipa în 9 după ce s-au luat la bătaie între ei! Reacția antrenorului

doyle beckford wed preston

Partida din Championship, dintre Sheffield Wednesday și Preston North End, de pe Hillsborough, a oferit scene întâlnite mai mult în curtea școlii.

Campioni post-mortem. Președintele a confirmat: Chapecoense va primi trofeul Copei Sudamericana!

chapecoense sicriu

După ce și-a pierdut majoritatea jucătorilor în tragedia aviatică din Columbia, Chapecoense va fi numită campioană a Copei Sudamericana.

Video FC Voluntari - Astra 1-2. Schimbările făcute la pauză de Şumudică au decis meciul

captura 0-2

Video Prestaţie impresionantă a lui Modric pe Camp Nou. Cifrele excelente ale croatului

modric el clasico

Real Madrid a obţinut o remiză, scor 1-1, pe terenul marii rivale FC Barcelona, datorită unui gol marcat în minutul 90 de Sergio Ramos

Video Răspunsul lui Falcao după ce a fost implicat în scandalul taxelor: a marcat o dublă în victoria clară a lui Monaco

radamel falcao monaco - bastia 5-0

Atacantul Radamel Falcao, citat în afacerea "Football Leaks", a dat asigurări că a dat informaţii "de fiecare dacă când autorităţile spaniole i le-au solicitat" şi că a colaborat "întotdeauna" cu ele.

Zidane l-a egalat pe Mourinho și mai are doar un pas de făcut pentru a atinge recordul istoric din La Liga

zinedine zidane barcelona

După remiza de pe Camp Nou, Zinedine Zidane a egalat recordul de invincibilitate în deplasare, în La Liga, al lui Jose Mourinho.

Video Nepăsător sau arogant? Reacția inexplicabilă a lui Cristiano Ronaldo la golul Barcelonei

ronaldo

În minutul 53, la lovitura liberă care a precedat golul înscris cu capul de Suarez, Cristiano Ronaldo a avut o reacție mai puțin obișnuită, surprinsă de camerele de filmat.

Video Jucătorii lui San Lorenzo au purtat, duminică, tricourile primite de la Chape după semifinala Copei Sudamericana

olimpo san lorenzo

San Lorenzo a omagiat victimele tragediei în care a fost implicat clubul Chapecoense, prin purtarea tricourilor echipei braziliene, la intrarea pe teren, înaintea meciului cu Olimpo.

Anunțul zilei: Astra - Steaua se joacă fără Alibec! Hotărârea lui Șumudică și reacția jucătorului

alibec steaua

Denis Alibec nu va fi pe teren la meciul dintre Astra Giurgiu şi viitoarea sa echipă, Steaua

Video Isco s-a enervat rău când Zidane a decis să îl schimbe

c isco banca schimbare

Camerele au surprins imediat reacţia de dezamăgire a lui Isco din momentul schimbării şi faptul că a lovit cu piciorul câteva sticle cu apă și veste pentru antrenament aflate lângă banca de rezerve.

Video Ce veste pentru Steaua! A părăsit terenul în lacrimi și ratează meciul de joi, decisiv pentru primăvara europeană

samu castillejo steaua - villarreal

Villarreal a rămas fără un jucător important înaintea meciului de Europa League, cu Steaua, din ultima etapă a fazei grupelor.

Video Ramos, eroul Realului pe Camp Nou: "Are personalitate, în astfel de meciuri e mereu acolo"

ramos bucurie gol barcelona

Golul marcat de Sergio Ramos în minutul 90 al meciului FC Barcelona - Real Madrid a prelungit invincibilitatea formaţiei din capitala Spaniei în acest sezon

Video Scene incredibile, meci suspendat din cauza petardelor! Portarul a ajuns la spital, o persoană a fost arestată

anthony lopes metz - lyon

Meciul dintre FC Metz și Olympique Lyon a fost întrerupt după doar 31 de minute, din cauza suporterilor gazdelor.

Video Faza zilei! Vătăjelu, "victima" unui copil de mingi

bogdan vatajelu copil mingi viitorul - craiova 2-0

VIDEO Viitorul - CS Universitatea Craiova 2-0. Meciul de la Ovidiu, dintre FC Viitorul și CS Universitatea Craiova, a avut parte și de momente amuzante, înaintea bătăii generale de la final, care l-a enervat la culme pe Gheorghe Hagi și care s-a lăsat și cu două eliminări.

Video Atletico - Espanyol 0-0. Madrilenii n-au știut să profite de remiza din El Clasico

atletico espanyol

Atletico Madrid a ratat șansa de a se apropia de Barcelona și de Real Madrid, 1-1 în El Clasico, după ce a remizat acasă, 0-0 cu Espanyol.

Video Leganes - Villarreal 0-0. O singură victorie în ultimele 5 runde pentru adversara Stelei!

leganes - villarreal

Înainte să joace în meciul decisiv cu Steaua pentru calificarea în primăvara europeană, Villarreal a făcut 0-0 pe terenul nou-promovatei Leganes și a cucerit primul punct din ultimele 3 etape.

Video Juventus - Atalanta 3-1. Torinezii au ajuns la 24 de succese consecutive pe teren propriu

juve

Cu victorii pe linie în ultimele 6 etape, Atalanta nu a putut să-i facă faţă campioanei Italiei, Juventus, care s-a impus cu 3-1.

Video Pick Szeged - Celje 27-22. A 5-a victorie consecutivă în Champions League

handbal szeged

Pick Szeged a obţinut a cincea victorie consecutivă în Grupa B din Champions League

Mulțescu dă vina pe arbitraj după înfrângerea cu Viitorul: ”Multe decizii în defavoarea noastră”

c multescu viit-cra

Viitorul s-a impus cu 2-0 în fața celor de la CS U Craiova, la finalul unui meci încheiat cu un scandal imens

Chițu: ”Craiova nu știe să piardă! Ne înjurau că jucăm pentru Steaua, de parcă au vreo șansă la titlu”

c achitu viit

Viitorul a devenit, cel puțin până mâine, când Steaua va întâlni Pandurii, lider în Liga 1.

Video Hagi: ”Au venit străinii, care au câte 10 kg în plus, să mă înjure la mine acasă?”

c incidente viit-cra-1

Gheorghe Hagi, managerul tehnic al grupării din Ovidiu

Vătăjelu, după înfrângerea cu Viitorul: ”Din cauza mea s-a luat primul gol, îmi cer scuze colegilor”

vatajelu cu mainile in cap

CS U Craiova a ratat ocazia de a devenit lider în Liga 1. FC Viitorul s-a impus cu 2-0 și a trecut pe primul loc în clasament.

Video&Foto Bătaie la Viitorul - Craiova! Hagi, bruscat de jucătorii oltenilor. S-a lăsat cu eliminări!

c violente viitorul - craiova

VIDEO Viitorul - CS Universitatea Craiova 2-0. Finalul de meci de la Ovidiu a adus sc ene incredibile între jucătorii de la Viitorul și de la Craiova, care și-au împărțit pumni chiar pe teren. Până și Gică Hagi a fost îmbrâncit serios de fotbaliștii adverși.

Video Steaua - Craiova 101-78. Jevtovic a înscris spectaculos în ultima secundă a sfertului 3

c baschet steaua

În ultima etapă a turului Ligi Naţionale, Steaua a făcut scor cu Craiova, 101 - 78, deşi a fost condusă după primul sfert

Video Săptămână de excepție pentru Ianis Hagi! Un gol și două pase decisive în 4 zile

ianis hagi fiorentina u19

La o zi de când și-a prezentat noile ghete de joc, Ianis Hagi le-a oferit două pase de gol colegilor de la echipa Primavera a Fiorentinei, în victoria cu 4-0 contra Vicenzei.

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1