Alba Blaj

CSM Bucureşti - Alba Blaj 2-3. Victorie importantă pentru campioană în derby-ul Diviziei A1

Video Alba Blaj se apropie de liderul CSM Bucureşti. "Tigroaicele", învinse de CSM Târgovişte

colaj volei

Mișcare de forță la Alba Blaj. Două campioane europene aduse înainte de Final Four-ul Ligii Campionilor

CSM BUCURESTI-CSM TARGOVISTE,
CSM Târgovişte, victorie pe terenul lui CSM Bucureşti

19.03.2018, 21:41
  • Tenis, Fed Cup, în direct la Digi Sport 1Irina Begu - Timea Bacsinszky (ora 15:25)

• Cupa Spaniei, finala: Barcelona - Sevilla (sâmbătă, 22:30, Digi Sport 2); Cupa Angliei, semifinala: Man. United - Tottenham (sâmbătă, 19:15, Digi Sport 2); Italia, etapa 34: Juventus - Napoli (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

CSM Târgovişte a produs surpriza etapei a patra din play-off, în Divizia A1 la volei. 3-2 pe terenul liderului CSM Bucureşti.

"Tigroaicele" au pierdut la 23 primul set, dar l-au câştigat pe al doilea cu 25-12. CSM Târgovişte şi-a adjudecat setul 3 cu 26-24, dar bucureştencele au revenit în setul 4, câştigat la 22. Setul decisiv a fost unul disputat: CSM Bucureşti a reuşit să egaleze de două ori, dar în final a cedat la 13.

Alba Blaj continuă cursa de urmărire a liderului CSM Bucureşti. Campioana en-titre a învins cu 3-1 Ştiinţa Bacău, în faţa căreia a pierdut în returul sezonului regulat.

După un prim set câştigat la 23 de oaspete, Alba Blaj a revenit pe tabelă şi şi-a asigurat victoria graţie evoluţiei Anei Cleger, cea mai bună marcatoare a partidei. În urma acestor rezultate, Alba Blaj a redus la patru puncte distanţa faţă de liderul CSM Bucureşti.