alba blaj

Video Volei Alba Blaj - CSM Bucureşti 3-0. Aproape de finala Cupei României

Video Ştiinţa Bacău - CSM Târgovişte 3-1, în semifinalele Cupei României la volei feminin

volei baia mare steaua

Ştiinţa Baia Mare - Steaua 2-3. Victorie cu mari emoţii a liderului

captura volei

18.01.2017, 19:50
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

ÎN DIRECT la Digi Sport, deţinătoarea Cupei României la volei feminin, CSM Târgovişte, a fost învinsă miercuri, în deplasare, de formaţia Ştiinţa Bacău, cu scorul de 3-1, în manşa tur din semifinalele actualei ediţii a competiţiei. Scorul pe seturi a fost 25-22, 24-26, 25-7, 25-19, după 112 minute de joc.

În cealaltă semifinală, campioana en-titre Volei Alba Blaj a învins CSM Bucureşti, cu scorul de 3-0, pe seturi 25-20, 25-20, 25-18. Partidele retur sunt programate în 1 februarie, iar câştigătoarele din dubla manşă se vor califica în finala Cupei României.

În sferturi, Volei Alba Blaj a eliminat SCM Piteşti, CSM Târgovişte pe Unic Piatra Neamţ, Ştiinţa Bacău a trecut de Penicilina Iaşi, iar CSM Bucureşti de Dinamo Bucureşti.

Finala Cupei României va avea loc în manşă unică, în 30 aprilie. În 2016, trofeul a fost câştigat de CSM Târgovişte, care a disputat finala cu CSM Bucureşti.

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Video Arcada a realizat surpriza în finala Cupei României. Primul trofeu din istorie pentru gălățeni

volei arcada

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Video Alba-Blaj a reușit eventul. Victorie cu Știința Bacău în finala Cupei

volei blaj

Video CSM Bucureşti - Ştiinţa Bacău 3-1. Bucureştencele au încheiat campionatul pe locul 2