Dinamo volei

Dinamo, debut cu dreptul! Calificare în sferturile Cupei României

Video VM Zalău - Ştiinţa Baia Mare 3-0. Debut perfect pentru gazde!

volei dinamo steaua

Video Dinamo - CSA Steaua 3-1. Derby-ul cu rivala tradițională a adus prima victorie a sezonului pentru roș-albi

volei Zalau

09.10.2017, 21:13
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

VM Zalău a început perfect noul sezon, ÎN DIRECT la Digi Sport. În prima etapă a Diviziei A masculin, campioana en-titre a învins-o fără drept de apel pe Ştiinţa Baia Mare, 3-0.

Gazdele au condus cu 8-1 în primul set, pe care și l-au adjudecat fără probleme: afectaţi de problemele financiare ale clubului, oaspeţii au luat doar 18 puncte în primul set. Actul al doilea a fost puţin mai echilibrat până la scorul 17-16. Apoi, băimărenii nu au mai ținut pasul cu favoriții și au pierdut la 20.

Dominaţi la toate capitolele, oaspeţii nu au reuşit să îşi revină nici in setul urmator, iar campioana s-a impus cu 3-0.

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

Video Exclusiv Volei "Mannequin Challenge!" Steliștii au făcut spectacol la invitația Digi Sport