• Fotbal, Liga 2, etapa a 18-a: Mioveni - Hermannstadt (luni, 18:00, Digi Sport 1)
  • Fotbal, Liga 1, etapa a 18-a: Voluntari - Viitorul (luni, 20:45, Digi Sport 1)

FRF a stabilit programul meciurilor din turul secund al Cupei României, programat marţi, 22 august.

În această fază a competiţiei vor participa cele 26 de câştigătoare ale primei runde a fazei naţionale şi 32 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii a III-a.

Petrolul va juca pe teren propriu, contra lui Urban Titu, într-o partidă care va avea loc de la ora 19.00, pe stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti. Restul partidelor vor avea loc tot marţi, de la ora 17.30.

"U" Cluj va ajunge fără joc în turul al treilea. Adversara desemnată de FRF pentru faza a doua, Viitorul Ulmeni, s-a retras din competiţie.

CUPA ROMÂNIEI, programul turului 2:

ACS Transdor Tudora (BT) – CSM Roman (NT)
CS Cimentul Bicaz (NT) – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR)
AS Unirea Mirceşti (IS) – CS Aerostar Bacău (BC)
CSM Focşani 2007 (VN) – AFC Metalosport Galaţi (GL)
AS Zimbrul Slobozia Conachi (GL) – CS Avântul Valea Mărului (GL)
ACS Sportul Chiscani (BR) – CS Sporting Lieşti (GL)
ACS FC Păpăuţi (CV) - AS Olimpia Râmnicu Sărat 2010 (BZ)
AS Viitorul Fântânele (CT) - ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)
FC Agricola Borcea (CL) – CSA Axiopolis Cernavodă (CT)
ACS Înainte Modelu (CL) – ACSM Olteniţa (CL)
SC Popeşti-Leordeni (IF) – AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
AFCM Alexandria (TR) – CS Tunari (IF)
ACS Astra Plosca (TR) – CS Sporting Roşiori 2008 (TR)
Petrolul Ploieşti (PH) - ACS Urban Titu (DB)
AS Gloria Gaz Metan Corneşti (DB) – CSM Flacăra Moreni (DB)
AS FC Milcov (OT) – ACSO Filiaşi (DJ)
ACS Ştiinţa Turceni (GJ) - ACS Şirineasa (VL)
FC Voinţa Lupac (CS) - CNS Cetate Deva (HD)
AS Voinţa Biled (TM) – CSM Lugoj (TM)
CS Şoimii Lipova (AR) – CS Gloria Lunca Teuz Cermeni (AR)
CS Diosig-Bihardiószeg (BH) – CS Naţional Sebiş (AR)
AS Progresul Şomcuţa Mare (MM) – AFC Fotbal Comuna Recea (MM)
AFC Unirea 1924 Alba Iulia (AB) – FC Unirea Dej (CJ)
CS Iernut (MS) – ACS Industria Galda (AB)
AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – CSM Avântul Reghin (MS)
ASF Zărneşti (BV) - ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)

ACS Performanţa Ighiu (AB), Sănătatea Servicii Publice Cluj şi "U" Cluj se vor califica direct în turul 3 după retragerile celor de la CS Unirea Jucu (CJ), CS Viitorul Ulmeni (MM) şi CS FC Zalău (SJ).

Faza a III-a a Cupei României, la care vor participa cele 29 de echipe calificate din faza a II-a plus cinci echipe participante în ediţia precedentă a Ligii a III-a şi două echipe participante în ediţia trecută a Ligii a II-a, va avea loc miercuri, 13 septembrie.

Datele de disputare ale celorlalte runde:

Faza a IV-a: 4 octombrie 2017
Șaisprezecimi de finală: 25 octombrie 2017
Optimi de finală: 29 noiembrie 2017
Sferturi de finală: 28 februarie 2018
Semifinale (tur): 18 aprilie 2018
Semifinale (retur): 9 mai 2018
Finala: 27 mai 2018

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT