1146 rezultate pentru eticheta

euro 2016

Video Germania - Slovacia 3-0. Nemţii s-au calificat în "sferturi", după un meci pe care l-au dominat categoric

germania4

Lagerback, secretul succeselor Islandei de la Euro 2016

lagerback islanda

Video Franța - Irlanda 2-1. Gazdele s-au calificat în sferturile Euro, după dubla lui Griezmann

bucurie franta-1

Payet, printre preferații lui Deschamps: "Se bucură de fotbal și poate face diferenţa"

payet euro

Video Golgheterul Euro 2016 are urmași pe măsură. La doar 3 ani, fiica lui Bale a avut o execuție impecabilă

bale cu fisa

Ţara Galilor s-a calificat în sferturi la ambele turnee finale la care a participat

tara galilor sferturi

Morata îşi laudă foştii colegi de la Juve, înainte de Italia - Spania: "Cei mai buni fundaşi din lume"

bonucci-barzagli-chiellini

Video UEFA a ales golul fazei grupelor. S-a marcat în cel mai frumos meci de până acum: Ungaria-Portugalia 3-3

zoltan gera

Zece jucători ai naționalei Spaniei au fost supuși la un control antidoping inopinat

spanioli

Video Croația - Portugalia 0-1. Lusitanii s-au calificat dramatic în sferturile de finală ale Euro 2016

quaresma croatia

Video Ţara Galilor - Irlanda de Nord 1-0. Bale și colegii lui se califică în sferturi după un autogol

bucurie galezi-1

Video Elveţia - Polonia 1-1 (4-5 d.l.d.). Polonezii, primii calificați în sferturi, cu mari emoții

polonia

Campionatele care au dat cei mai mulţi marcatori la Euro 2016. Statistica arată un lucru puţin scontat

perisic morata

Turişti în Franţa. Primul "11" al fotbaliştilor care nu au evoluat încă deloc la Euro

collage euro-1

Convinși că vor elimina Anglia, islandezii le-au pregătit jucătorilor lui Hodgson un cadou de consolare

fani islandezi

Video Francezii au stabilit care sunt cele mai frumoase 3 goluri din faza grupelor, la Euro 2016

sut payet

Analiza englezilor: "Campania României, un eşec drastic!" Doar 4 echipe mai slabe, la Euro

hai ai nostri

Gareth Bale: "Am venit în Franţa pentru a câştiga turneul"

gareth bale

Video Kiraly a reuşit cea mai spectaculoasă pasă de la Euro, în partida cu Portugalia

kiraly-1

Video Extaz în Islanda după calificarea în optimile Euro 2016

islanda fani

Doi croaţi şi doi belgieni, în echipa ideală a fazei grupelor Euro 2016

croatia euro

OFICIAL: Vardy rămâne la campioana Angliei. Şi-a prelungit contractul cu Leicester

vardy leicester

Video Ungaria e în sărbătoare. Calificarea maghiarilor în optimi i-a scos în stradă pe fani

fani ungaria

Video Irlandezii, în al nouălea cer după calificarea dramatică în optimile Euro 2016

irlanda fani

Ciudăţenii la Euro. Toate campioanele europene rămase joacă între ele

spania euro

Portugalia, ce record! Prima echipă calificată din grupă fără victorie în istoria Euro

portugal

România, singura echipă calificată din grupa F a preliminariilor care nu a ajuns în optimi. Grupa D - 3 din 3

romania ungaria

50% din victoriile Irlandei la turneele finale au venit în fața Italiei, cu același scor: 1-0

irlanda ital

Video Exclusiv Iordănescu, atacat din toate părţile: "Selecţia a fost făcută în funcţie de anumite culori"

negoita nationala

Perisic a impresionat la Euro şi a intrat în atenţia Barcelonei. Croatul e dorit şi în Anglia

perisic

Video Morata l-a egalat pe Bale în clasamentul golgheterilor de la Euro. Cum arată topul

morata-6

12 echipe calificate! Finala Euro 2012 se joacă în optimi

italia-spania

Video Moldovan, dezamăgit de tricolori la Euro: ”Mă așteptam la o altă implicare a jucătorilor cu Albania”

viorel moldovan

Shevchenko va fi noul antrenor al Ucrainei, după eșecul de la Campionatul European

sheva

Incidente la Marsilia, înaintea meciului Ucraina - Polonia. Poliţia a arestat 4 persoane

marsilia ucraina polonia

Zlatan Ibrahimovic se retrage! Anunțul făcut de atacantul suedez despre viitorul său la națională

ibra zlatan

Video Cehia - Turcia 0-2. Naționala lui Terim încă speră la calificarea în optimi

turcia cehia

Video Sărbătoare în Ţara Galilor după calificarea galezilor în optimile Euro 2016

fani galezi

Eroarea cu Albania i-ar putea fi fatală. Fiorentina îi caută înlocuitor lui Tătăruşanu

tatarusanu fiorentina

Gareth Bale este starul Euro 2016. I-a eclipsat pe Ronaldo, Ibrahimovic şi Lewandowski

bale euro

Chiricheş, despre varianta unui selecţioner străin: "Sper ca federaţia să ia decizia cea mai bună"

chiriches selectioner

Video Ucraina - Polonia 0-1. Polonezii s-au calificat în optimi de pe locul 2 în grupa C

polonia victorie

Video Suporteri "nebuni" din toate cele 24 de participante la Euro 2016 adunaţi la un loc

puuup

Ucraina îşi schimbă selecţionerul. Fomenko şi-a anunţat plecarea după Euro 2016

fomenko ucraina

Chiricheş, despre eliminarea României de la Euro: "O cauză? Nu ştiu...E deja trecutul"

chiriches capt

Hodgson: "E un 0-0 frustrant. Nu putem domina mai mult!" / Kozak: "Ştiu că stilul nostru nu e prea frumos"

roy

Lovitura pe care o plănuieşte Real Madrid. Ar obţine un profit de peste 40 de milioane de euro