romania
Dezastru! România va vedea încă un Mondial la TV, în ciuda victoriei din prima manșă a barajului
Gloria Bistrița
Gloria Bistrița și-a aflat adversara din finala EHF European League
cfr logo
Ioan Varga a anunțat prima mutare pentru Europa: ”Ne-am înțeles! I-am făcut pofta lui Dan Petrescu”
Digi Gol

Video Finala EHF European Cup | Naerbo - Minaur Baia Mare 29-25. Câștigătoarea trofeului se decide în România

21.05.2022, 19:32

Minaur Baia Mare a pierdut manșa tur a meciului cu Naerbo, din cadrul finalei EHF European Cup. Partida care a avut loc în Norvegia s-a terminat cu scorul de 29-25 pentru Naerbo.

HANDBAL MASCULIN: CS MINAUR BAIA MARE - PAOK SALONIC, EHF EUROPEAN CUP (12.02.2022)
Anton Terekhov, portarul celor de la Baia Mare / Foto: Sport Pictures
  • Baraj SuperLiga: Dinamo - Csikszereda, luni, 20:00, DGS 1

• Serie A: Bologna - Juventus, luni, 21:45, DGS 2

Norvegienii au condus meciul de la un capăt la altul, iar în returul din România pornesc cu un avantaj de patru goluri.

Naerbo - Baia Mare 29-25. Câștigătoarea trofeului se decide în România

După ce au condus încă din startul partidei, cei de la Naerbo au intrat la pauza meciului cu un avans de trei goluri. 15-12 a fost scorul după 30 de minute disputate.

Repriza a doua a fost una și mai animată decât prima, dar românii tot nu au putut întoarce soarta partidei. Deși au menținut în cea mai mare parte a jocului diferența de trei goluri, cei de la Minaur Baia Mare au primit și golul cu numărul 29 pe final de joc, iar partida s-a încheiat cu o diferență de patru goluri, în cele din urmă.

Meciul retur dintre Minaur Baia Mare și Naerbo, care se va disputa cu trofeul pe masă, va avea loc pe data de 28 mai, de la ora 16:00.

Naerbo - Minaur Baia Mare 29-25

Update 19:32: S-a încheiat meciul din Norvegia. Baia Mare a pierdut meciul cu scorul de 29-25, iar totul rămâne să se decidă în returul din România.

Update 19:25: 25 de minute au trecut din acest joc. Scorul este 27-23 pentru Naerbo.

Update 19:20: După 20 de minute de joc, românii se află la doar trei goluri diferență de Naerbo. Scorul este de 25-22 în favoarea norvegienilor.

Update 19:10: După 15 minute de joc, norvegienii de la Narbo conduc cu scorul de 22-18, după ce au marcat din nou.

UPDATE 19:05: Au trecut 10 minute din partea secundă a jocului. Norvegienii își mențin avantajul de trei goluri. Scorul este 20-17 în favoarea celor de la Naerbo.

Update 18:58: După cinci minute de joc în repriza a doua, cei de la Naerbo se ală în continuare în avantaj. Scorul este 17-14.

Update 18: 53: A început repriza a doua a meciului.

Update 18:37: S-a încheiat prima repriză a meciului. Norvegienii conduc la pauza meciului cu scorul de 15-12.

UDATE 18:21: După 17 minute de joc, scorul a ajuns la 9-8 în favoarea norvegienilor de la Naerbo.

Update 18:05: Norvegienii conduc cu scorul de 3-1 după primele cinci minute, dar românii nu se dau bătuți, fiind doar începutul partidei.

Update 18:00: A început meciul.

Băimărenii au ajuns în ultimul act al competiției după ce s-au impus la general cu 62-59 în fața celor de la Alingsas HK.

Minaur Baia Mare n-a mai câștigat un trofeu european de 37 de ani.

De partea cealaltă, formația norvegiană Naerbo i-a eliminat pe conaționalii de la Drammen, scor 62-59.

Naerbo - Minaur Baia Mare, Live Video, ora 18:00, Digi Sport 1. Românii, la doar un pas de triumf

Potrivit site-ului oficial al echipei, Minaur Baia Mare va ajunge la al treilea trofeu european din istoria clubului, în cazul unui eventual succes.

Pentru a ajunge în acest act, românii au eliminat, pe rând, următoarele formații: Lokomotiv Gorna Oryahovița, Hapoel SP Ashdod HC, RK Partizan Belgrad, AC PAOK Salonic, HC Victor și Alingsas HK.

Returul va avea loc sâmbăta viitoare, de la ora 16:00.

Etichete: minaur baia mare , ehf european cup , naerbo

Tânără ucisă de iubitul drogat, la Sibiu. Prietenul criminalului: „Avea episoade în care disocia sau auzea voci”

Un tânăr de 24 de ani a fost arestat preventiv pentru crima din Sibiu. Acesta și-a recunoscut...

radu-dragusin
Nota surprinzătoare primită de Radu Drăgușin după ce a jucat 103 de minute în ultimul meci al sezonului pentru Tottenham

OUT de la FCSB după eșecul cu Rapid! Gigi Becali: ”Poate găsește să se ducă undeva”. Alți doi jucători vor fi împrumutați
gigi-becali
"Dezgustător". Ce a făcut Tyson Fury, după ce a pierdut "Lupta Secolului" în fața lui Oleksandr Usyk
profimedia-0874301808
Aris - PAOK 1-2. Victorie istorică: PAOK a câștigat titlul! Răzvan Lucescu e campionul Greciei!
Griechenland - Fußball Super League Saison 2023-2024 Apostolis Nikolaidis Stadion Athen, 01.10.2023 Panathinaikos Athen
Fanii lui Tottenham, după ce l-au văzut din nou titular pe Radu Drăgușin: ”Nemernicul a avut la dispoziție jumătate de sezon”
radu
cfr logo

Exclusiv Gigi Becali insistă pentru Alexandru Chipciu! Al doilea fotbalist pe care-l vrea neapărat la FCSB
gigi
Foto Avion special pentru trofeul acordat lui PAOK. Ce s-a întâmplat în Grecia, după ce s-a decis titlul
trofeu paok2
Sancțiuni peste sancțiuni. Ce amenzi s-au dat în urma meciului Rapid - FCSB
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.05.2024)
HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-TEAM ESBJERG, LIGA CAMPIONILOR (7.05.2023)
Bella Hadid, într-un costum de baie minuscul, la plajă în Cannes. Imaginile cu modelul au făcut furori în mediul online
El este nouarul de Champions League ales de Gigi Becali la FCSB. A rupt porțile în acest sezon de SuperLiga
Surpriză uriașă în lotul României la EURO 2024! Ce atacant le-a luat fața lui Louis Munteanu și Florin Tănase
Jennifer Lopez și Ben Affleck, zâmbete largi în fața paparazzilor, tensionați în rest. Detaliul care i-a "scăpat" actorului, după zvonurile divorțului
Lili Sandu, superbă în costum de baie, în vacanță în Abu Dhabi. Cele din două piese o pun în valoare cel mai bine
Ebrahim Raisi, ce nu ni s-a spus: cum era poreclit în Iran și de ce regimul a ascuns, inițial, moartea sa
Ce amendă uriașă riști dacă faci țuică și palincă la tine acasă? Ce trebuie sa știe românii?
Doliu în sportul din România! A murit un mare campion, Sorin Pop avea 56 de ani
FOTO Răzvan Lucescu i-a șocat pe greci: cum a sărbătorit câștigarea titlului
Video Gloria Bistrița - Storhamar 27-29, în finala EHF European League. Brăila a pierdut dramatic finala mică