Anunțul făcut de americani în cazul Simonei Halep cu aproape o lună înainte de Roland Garros
Vestea pe care o aștepta Simona Halep. ”Au semnat managerul, avocatul și Darren Cahill”
budescu rapid-farul (1)
Exclusiv Reacție fermă despre plecarea lui Constantin Budescu de la Farul: ”Nu mai putea”
LIVE Stirile Digi Sport

Video Garcia - Halep 4-6, 2-6. Simona se impune clar și se pregătește pentru al doilea meci al zilei!

11.08.2017, 23:37

Simona Halep e tot mai aproape de apărarea titlului la Rogers Cup - numărul 2 WTA a trecut şi de sferturi, după un duel împotriva Carolinei Garcia.

garcia halep
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Farul - CFR Cluj, vineri, 20:30, DGS 1

Într-o partidă în care nu şi-a pierdut deloc serviciul, Halep a reuşit un break în primul set şi două în cel secund. Astfel, după 6-4 6-2, românca va juca în semifinale cu Elina Svitolina în direct la Digi Sport 2 noaptea aceasta de la ora 1.

Anul acesta, Halep a pierdut cu Svitolina în finala de la Roma, dar şi-a luat revanşa în sferturile de la Roland Garros.

LIVE VIDEO&TEXT

UPDATE 19:18 - Garcia - Halep 4-6, 2-6. Simona Halep închide meciul într-un game în care a comis două duble greșeli și se califică în semifinale, acolo unde o va întâlni pe câștigătoarea meciului Svitolina - Muguruza.

UPDATE 19:13 - Garcia - Halep 4-6, 2-5. Caroline Garcia rămâne în acest meci, după ce își păstrează serviciul.

UPDATE 19:10 - Garcia - Halep 4-6, 1-5. Simona își face serviciul la zero și mai are nevoie de un singur game pentru a câștiga meciul.

UPDATE 19:07 - Garcia - Halep 4-6, 1-4. Un nou break făcut de Simona! Românca se desprinde la trei game-uri de adversară, în setul secund și este foarte aproape de calificarea în semifinale.

UPDATE 19:05 - Garcia - Halep 4-6, 1-3. Simona își consolidează break-ul și se desprinde la 3-1.

UPDATE 19:01 - Garcia - Halep 4-6, 1-2. Break Halep! Românca face break-ul și în setul secund, după ce Garcia a făcut dublă greșeală la 15-40.

UPDATE 18:58 - Garcia - Halep 4-6, 1-1. Simona egalează, după ce își face serviciul.

UPDATE 18:55 - Garcia - Halep 4-6, 1-0. Caroline Garcia își păstrează serviciul fără emoții în primul game al setului secund.

UPDATE 18:50 - Garcia - Halep 4-6. Simona Halep câștigă primul set, după ce își face serviciul fără probleme.

UPDATE 18:47 - Garcia - Halep 4-5. Simona face primul break al meciului și urmează să servească pentru câștigarea primului set.

UPDATE 18:44 - Garcia - Halep 4-4. Simona Halep salvează două mingi de break (primele ale lui Garcia) și egalează din nou.

UPDATE 18:38 - Garcia - Halep 4-3. Niciun break după șapte game-uri. Garcia a revenit în avantaj, după ce și-a păstrat din nou serviciul.

UPDATE 18:35 - Garcia - Halep 3-3. Simona Halep reușește să-și păstreze serviciul și să egaleze, asta deși adversara sa a revenit de la 15-40.

UPDATE 18:30 - Garcia - Halep 3-2. Franțuzoaica scapă de un game foarte dificil. Simona a avut patru mingi de break, dar, în cele din urmă Caroline Garcia le-a salvat pe toate și și-a făcut serviciul.

UPDATE 18:18 - Garcia - Halep 2-2. Simona câștigă primul game din acest meci în care s-a ajuns la 40-40.

UPDATE 18:14 - Garcia - Halep 2-1. Meciul continuă în aceeași notă. Franțuzoaica își păstrează serviciul fără emoții și de această dată.

UPDATE 18:11 - Garcia - Halep 1-1. Simona egalează imediat, după ce nu are nicio problemă în a-și face serviciul.

UPDATE 18:08 - Garcia - Halep 1-0. Caroline Garcia își face serviciul fără probleme în debutul meciului.

UPDATE 18:06 - Începe meciul dintre Simona Halep și Caroline Garcia.

Sfertul de finală de la Toronto dintre Simona Halep și Caroline Garcia se va juca sâmbătă, de la ora 18:00, pe Grandstand, asta după ce ploaia a dat peste cap programul zilei de vineri. Meciul va putea fi urmărit ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE la Digi Sport 2.

Tot de la aceeași oră, dar pe terenul central va avea loc continuarea partidei dintre Elina Svitolina și Garbine Muguruza, care a fost întreruptă vineri, după ce iberica a luat primul set cu 6-4.

Ulterior, nu mai devreme de ora 20:00, pe principala arenă din complexul de la Toronto se va desfășura prima semifinală, Caroline Wozniacki - Sloane Stephens.

În cazul în care va trece de Garcia, Halep ar urma apoi să joace, nu mai devreme de ora 1:00, cu cea care va câștiga sfertul Svitolina - Muguruza.

UPDATE 5:20 - Meciurile au fost anulate. Sfertul de finală dintre Simona Halep și Caroline Garcia se va desfășura sâmbătă (de la ora 18:00), zi în care se va relua și cel dintre Elina Svitolina și Garbine Muguruza. Învingătoarele celor două meciuri urmează apoi să se dueleze și în semifinale.

UPDATE 5:10 - Organizatorii renunță din nou la uscarea terenurilor, întrucât ploaia a revenit. În aceste condiții, este greu de crezut că Simona Halep va mai juca în această noapte. La Toronto este deja ora 22:10.

UPDATE 5:00 - Ploaia a încetat de câteva minute, iar acum se încearcă uscarea terenurilor. Nu se va juca însă mai devreme de 5:25.

UPDATE 4:45 - Continuă să plouă, iar meciul Simonei Halep va începe după ora 5:00.

UPDATE 4:22 - Sfertul de finală dintre Simona Halep și Caroline Garcia a fost mutat de pe Centre Court pe Grandstand și va începe la 4:45, în cazul în care ploaia se va opri, iar suprafața de joc va fi uscată până la acea oră.

UPDATE 4:15 - Ploaia nu s-a oprit la Toronto. Ultima oră anunțată de organizatori pentru reluarea meciului Svitolina - Muguruza, întrerupt după primul set, este 4:45.

UPDATE 3:30 - În aceste momete nu se joacă niciun meci la Toronto. Sfertul de finală dintre Elina Svitolina și Garbine Muguruza a fost întrerupt din cauza ploii, după ce jucătoarea din Spania a câștigat primul set cu 6-4. În aceste condiții, este greu de crezut că meciul Simonei Halep va începe mai devreme de ora 5:00.

Ploaia și-a făcut apariția vineri și în sesiunea de zi. Din acest motiv, sfertul de finală dintre Sloane Stephens și Lucie Safarova, câștigat de americancă, scor 6-2, 1-6, 7-5, a fost mutat pe Grandstand. În singurul meci disputat pe central și care s-a încheiat până acum, Caroline Wozniacki a învins-o pe Karolina Pliskova cu 7-5, 6-7(3), 6-4. Daneza și americanca se vor întâlni sâmbătă în prima semifinală a turneului.

După victoriile în minimum de seturi în fața Magdalenei Rybarikova și a Barborei Strycova, în primele două meciuri de la Toronto, Simona Halep urmează să o întâlnească pe Caroline Garcia, în sferturile de finală ale turneului canadian, în această noapte, în direct și în exclusivitate la Digi Sport 2.

Partida va fi a doua din sesiunea de seară, urmând să înceapă după încheierea ”sfertului” Elina Svitolina - Garbine Muguruza, programat la ora 2:00 (ora României).

Va fi al doilea meci dintre Halep și Garcia. Precedenta întâlnire a fost câștigată de Simona, în 2016, în optimile de finală de la Sydney, cu 6-4, 2-6, 6-1.

Campioană în urmă cu un an la Rogers Cup, atunci când turneul WTA Premier 5 s-a disputat la Montreal, românca a început perfect cursa de apărare a trofeului. Intrată direct în turul secund, având în vedere că este cap de serie nr. 2, aceasta le-a învins, până acum, pe Magdalena Rybarikova, cu 6-3, 6-4, și pe Barbora Strycova, cu 6-1, 6-0.

De partea cealaltă, Caroline Garcia a reușit să învingă deja o româncă la acest turneu. În primul tur, ea a trecut de Sorana Cîrstea, cu 6-2, 6-7(4), 6-4. Apoi, și jucătoarea din Franța s-a impus în următoarele două meciuri fără să cedeze set: a câștigat cu 6-1, 6-4 cu Varvara Lepchenko și cu 6-4, 6-2 cu CiCi Bellis.

Învingătoarea sfertului de finală Garcia - Halep se va duela în semifinale cu câștigătoarea meciului Svitolina - Muguruza.

Meciul Caroline Garcia - Simona Halep va fi ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE la Digi Sport 2, sâmbătă dimineața, în jurul orei 4:00.

Pe Digi Sport 2 vor putea fi urmărite toate cele patru sferturi de finală ale turneului WTA Premier 5 de la Toronto.

Partidele din sferturile de finală ale Masters-ului de la Montreal vor fi transmise pe Digi Sport 3.

PROGRAMUL ZILEI LA ROGERS CUP:

WTA Toronto (ziua 5), in direct pe DGS 2:

Karolina PLISKOVA (CZE) vs. Caroline WOZNIACKI (DEN) - 19:30
Sloane STEPHENS (USA) vs. Lucie SAFAROVA (CZE)
Elina SVITOLINA (UKR) vs. Garbiñe MUGURUZA (ESP) - 02:00
Simona HALEP (ROU) vs. Caroline GARCIA (FRA)

ATP Montreal (ziua 5), in direct pe DGS 3:

Robin HAASE (NED) vs. Diego SCHWARTZMAN (ARG) - 19:30
Roger FEDERER (SUI) vs. Roberto BAUTISTA AGUT (ESP) - nu inainte de 21:30
Denis SHAPOVALOV (CAN) vs. Adrian MANNARINO (FRA) - 01:30
Alexander ZVEREV (GER) vs. Kevin ANDERSON (RSA)

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Etichete: wta , simona halep , sferturi de finala , toronto , livetext , rogers cup , live video , caroline garcia

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Au rămas mască! Ce a purtat la Disneyland, înconjurată de mii de copii, după ce a riscat închisoarea din cauza ținutei
bianca-censori
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58

"Răzbunarea" lui Guardiola: 3 jucători de clasă mondială la City, pentru a nu mai pierde iar Liga Campionilor!
Manchester City Training Session And Press Conference
Neașteptat! Gigi Becali a aflat cât trebuie să plătească pentru Rafa Mujica și Louis Munteanu
mujica-munteanu
ACORD! Zinedine Zidane a bătut palma cu un club uriaș. Mai lipsește doar semnătura
EXCLUSIVE: Zinédine Zidane With His Wife Veronique Shopping At A Home Furnishings Boutique In Milan - 17 Apr 2024
Adrian Mutu, ofertă pe bani grei din străinătate! A cerut un salariu uriaș!
Francezii vin după starul lui FCSB la derby-ul cu Rapid. Gigi Becali cere 6.000.000 de euro pentru transferul imediat
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
"Este ireal!" Partidă memorabilă la Stuttgart: jucătoarea care a salvat cinci mingi de meci
Gabriela Ruse - Caroline Garcia, LIVE VIDEO, ora 18:30, în direct la DGS 2. Românca, în sferturi la WTA 250 Rouen

Lino Golden s-a căsătorit civil cu aleasa lui. Primele imagini cu tinerii îmbrăcați la patru ace, în alb și negru
Adevărul despre plicurile de ceai pe care le folosește toată lumea. Ce au descoperit în ele oamenii de știință
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”