adrian stoica

Video Reacțiile românilor după Gala Respect World Series de la Londra: ”Am arătat că poți să revii oricând”

Video Australianul Steele Von Hoff a câştigat prima etapă şi a preluat tricoul galben, în Turul Sibiului

captura k1

Video Blood & Honour Tournament, sâmbătă, de la ora 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

podium Sibiu

07.07.2016, 19:11

Prima etapă din Turul Ciclist al Sibiului a fost câştigată de un australian, Steele Von Hoff. Românul Edi Grosu a fost la câteva sutimi de tricoul galben.

Final încins în prima etapă a Turului Sibiului - între primii şapte rutieri, diferenţierea s-a făcut la câteva sutimi de secundă. Toţi au terminat în 4 ore, 42 de minute şi 38 de secunde, însă primul a trecut linia de sosire australianul Steele Von Hoff.

L-au urmat trei italieni - Davide Vigano, Fortin Filippo şi Malucelli Mateo -, iar pe 5 a încheiat Edi Grosu, românul cu cea mai bună clasare pe traseul de aproape 200 de kilometri.

Câştigătorul prologului, Andrei Nechita, a terminat pe locul 19.

"A fost o etapă liniştită pe prima parte, dar în ultimii 50 de km a fost agitaţie. Toţi sportivii voiau să stea în faţă, aşa că a fost puţin cam nervos plutonul pe final", a explicat Nechita.

În urma victoriei de azi, Steele Von Hoff a preluat şi tricoul galben, cel al liderului din clasamentul general.

Cicliştii au avut parte şi de evenimente neaşteptate pe traseul de 193 de kilometri - cursa a fost întreruptă câteva minute de trecerea unui convoi militar.

GAFĂ uriașă a Vioricăi Dăncilă: „Avem un interviu absolut ridicol”

Gafă a europarlamentarului Viorica Dancilă, propusă de PSD pentru funcţia de premier.

Zidane: "Nu îmi pot imagina Real Madrid fără Cristiano. Clubul și fanii îl iubesc"

zidane ronaldo

Casieră promovată direct în Guvern, acum în conducerea Rompetrol

Video Valverde surprinde. Victoria de pe Bernabeu nu e printre momentele preferate la Barça

real barcelona 0-3

Suarez: ”Am plâns când Barcelona mi-a spus că mă vrea chiar dacă îl mușcasem pe Chiellini”