romania padbol 5

Foto Delegația României a plecat în Uruguay, unde participă la primul Campionat Mondial de padbol din istorie

Video Autobergamo Deva - Informatica Timisoara 2-2

covaliu-2

Covaliu va face demersurile pentru ca Gheorghiţă Ştefan să intre în posesia medaliei acordată după opt ani

captura futsal

21.11.2016, 19:55
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: Concordia Chiajna - Voluntari (luni, 17:30, Digi Sport 1)

Informatica Timişoara a scos un punct la Deva, în derby-ul etapei a 12-a din Liga 1 la futsal, scor 2-2. Autobergamo rămâne lider, cu o singură înfrângere în acest sezon.

Spectacol total în direct la Digi Sport, în derby-ul rundei a 12-a, din Liga 1 la futsal. Liderul Autobergamo Deva a început excelent partida cu Informatica Timisoara: gazdele au deschis scorul după 5 minute, prin căpitanul Cristian Matei.

Spre finalul primei reprize, portarul Iancu s-a opus egalării, la o lovitură de la 10 metri, însă bănăţenii au reuşit să înscrie până la urmă. Savio Valadares a dus scorul la 1-1, după doar 17 secunde din partea secunda.

Autobergamo a revenit în avantaj datorită lui Obadă, cu cinci minute înaintea finalului, dar nu a fost de ajuns pentru a păstra toate punctele la Deva. Internaţionalul sârb Stefan Rakic a stabilit scorul final, 2-2.

Video România - Georgia 2-2. Dublă pentru brazilianul naturalizat, Savio Valadares

frf

Crime oribile în București. Un tânăr şi-a ucis prietena, pisica acesteia și un vecin

Video Autobergamo Deva, noua campioană la futsal. Victorie în meciul decisiv cu United Galaţi

autobergamo deva

Video Autobergamo Deva - United Galaţi 1-2. Gălăţenii mai au nevoie de o victorie pentru titlul la futsal