Erling Haaland, după golul marcat în Borussia Dortmund - Hoffenheim / Foto: Getty Images

Video Ce start de sezon pentru Erling Haaland! Norvegianul a salvat-o pe Dortmund cu Hoffenheim și a ”explodat”

28.08.2021, 09:12
  • SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

Borussia Dortmund a câștigat cu emoții în etapa a treia din Bundesliga, 3-2 cu Hoffenheim.

Giovanni Reyna a deschis scorul pentru Borussia în minutul 49 al confruntării de pe ”Signal Iduna Park”, dar avantajul a ținut doar 12 minute, Christoph Baumgartner a reușit să restabilească egalitatea.

Borussia Dortmund, salvată de Erling Haaland cu Hoffenheim

Borussia Dortmund a revenit în avantaj în minutul 69, grație reușitei lui Jude Bellingham, însă Hoffenheim a reușit să egaleze încă o dată, chiar în minutul 90, când Munas Dabbur l-a învins pe Gregor Kobel.

Partida părea că se îndreaptă spre un rezultat de egalitate, însă Erling Haaland nu a fost de acord. Atacantul norvegian a reușit să puncteze în minutul 2 al prelungirilor și a adus victoria lui Borussia Dortmund.

Erling Haaland a trimis balonul în poartă după ce Oliver Baumann reușise să respingă de două ori și a ”explodat”, sărbătorind într-un mod inediat golul.

Start excelent de sezon pentru Erling Haaland

Erling Haaland continuă și în acest start de sezon prestațiile remarcabile reușite și în precedentele două campanii.

Atacantul norvegian a evoluat în cinci partide pentru Borussia Dortmund în această stagiune și a reușit nu mai puțin de șase goluri și trei pase decisive.

Etichete: meciuri bundesliga , erling haaland , borussia dortmund hoffenheim

Cine a ucis-o pe Karen în 1966? Misterul a fost elucidat abia acum, iar descoperirea a provocat stupoare

La aproape 60 după comiterea unei crime brutale, poliția l-a găsit și arestat pe autor datorită tehnicilor criminalistice de ultimă generație.

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină

Exclusiv ”Daniel Niculae, OUT de la Rapid - Șumudică, antrenor”. Mutări spectaculoase în Giulești. Cine va fi președinte

După ce Drăgușin a fost ”uitat” pe bancă 5 meciuri la rând, englezii au răbufnit

Tachtsidis, ironizat după scandalul provocat la CFR Cluj. ”L-am ofertat! Bea bine, cântă grecește perfect”

Live Video&Score Metz - CSM București, ACUM, DGS 1. Meci dificil pentru ”Tigroaice” în Franța

Laszlo Dioszegi a reacționat! Ce a spus despre trecerea lui Pavol Safranko de la Sepsi la CFR Cluj

”Penibil”. Eduard Florescu a rupt tăcerea, după acuzațiile de blat din Petrolul - FC Botoșani: ”Oameni de nimic!”

Roy Keane ”l-a descalificat” din nou pe Erling Haaland, după Nottingham F. - Man. City 0-2: ”Jucător de liga a 2-a!”

Anunțul lui Pep Guardiola despre Erling Haaland

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOWMike Myers, greu de recunoscut la 60 de ani. Interpretul lui Austin Powers a renunțat să-și mai vopsească părul

Patronul din Superligă care se umple de bani de pe urma transferului uriaș pe care-l va face Gigi Becali! „Iau milioane” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Adele, elegantă, pe tocuri, la un meci din NBA, alături de partenerul ei de viață. „Cât de frumoasă ești!”