RB Leipzig - Bayern Munchen / Foto: Profimedia

Video RB Leipzig - Bayern Munchen 1-4. Bavarezii au făcut spectacol în Bundesliga

11.09.2021, 21:30
  • SuperLiga: Hermannstadt - Poli Iași, luni, 15:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - FCSB, luni, 21:00, DGS 1

Bayern Munchen s-a impus cu scorul de 4-1 în deplasare, în fața celor de la RB Leipzig, în etapa cu numărul patru din Bundesliga.

Bayern Munchen a deschis scorul devreme, în minutul 12, după ce Kampl a comis un henț în interiorul careului, iar arbitrul a dictat lovitură de la unsprezece metri. Robert Lewandowski a fost cel care și-a pus primul numele pe lista marcatorilor.

RB Leipzig - Bayern Munchen 1-4. Bavarezii au făcut spectacol în Bundesliga

Gazdele au irosit șanse importante în prima repriză. În minutul 37, Laimer putea restabili egalitatea atunci când a trimis foarte bine cu capul, dar intervenția lui Neuer a păstrat scorul neschimbat. În minutul 45, Dani Olmo a avut la rândul lui o ocazie imensă. Acesta a primit o pasă foarte bună în fața porții, a șutat, dar mingea a trecut puțin peste poartă.

Bavarezii au început în forță ce-a de-a doua parte a jocului. În minutul 47, Davies a centrat foarte bine, iar Musiala a finalizat cu un șut în stânga portarului.

Câteva minute mai târziu, Bayern Munchen a înscris din nou. Musiala a trimis spre poartă, iar Leroy Sane a marcat cu ușurință, trimițând cu latul în poarta goală.

Leipzig a redus din diferență în minutul 58, prin Laimer, cu un șut superb expediat cu mult din afara careului.

În prelungirile partidei, Choupo-Moting și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor după ce a profitat de pasa trimisă de Kimmich.

RB Leipzig - Bayern Munchen 1-4 LIVE VIDEO, ACUM, pe Digi Sport 4. Echipele de start:

Min. 90+1: Gool Bayern Munchen! Choupo-Moting își trece numele pe lista marcatorilor, după ce profită de pasa lui Kimmich.

Min. 88: Șansă pentru Bayern Munchen! Marcel Sabitzer șutează din fața porții, dar portarul reușește să blocheze tentativa, Sabitzer se înalță la balonul respins și trimite cu capul puțin peste poartă.

Min. 84: Ocazie pentru RB Leipzig! Nkunku execută o lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri. Acesta șutează puternic, dar balonul trece puțin deasupra porții.

Min. 58: Gool RB Leipzig! Laimer înscrie cu un șut superb expediat cu mult din afara careului.

Min. 54: Gool Bayern Munchen! Musiala trimite spre poartă, iar Leroy Sane înscrie cu ușurință, din fața porții, după ce îndeplinește o simplă formalitate.

Min. 47: Gool Bayern Munchen! Davies centrează foarte bine în interiorul careului. Musiala finalizează cu un șut în stânga goalkeeper-ului.

Min. 46: Începe repriza a doua!

Min. 45+3: Finalul primei reprize!

Min. 45: Ocazie uriașă pentru Leipzig! Dani Olmo primește o pasă foarte bună în fața porții, șutează, dar mingea trece puțin peste poartă.

Min. 37: Ocazie imensă pentru Leipzig! Leimer ajunge la un balon în interiorul careului și trimite puternic cu capul, dar Manuel Neuer are o intervenție impecabilă.

Min 27: Ocazie pentru Bayern Munchen! Leroy Sane șutează puternic de la marginea careului, dar mingea trece pe lângă poarta apărată de Gulacsi.

Min. 12: Gool Bayern Munchen! Robert Lewandowski execută lovitura de la unsprezece metri și deschide scorul.

Min. 10: Penalty pentru Bayern Munchen! Kevin Kampl comite un henț în interiorul careului, iar arbitrul dictează penalty.

Min. 1: Începe meciul!

RB Leipzig: Gulacsi – Angelino, Simakan, Orban, Mukiele – Kampl, Laimer, Nikunku, Olmo, Szoboszlai – Silva

• Rezerve: Adams, Brobbey, Forsberg, Gvardiol, Haidara, Henrichs, Klostermann, Martinez, Poulsen
  • Antrenor: Jesse Marsch

Bayern Munchen: Neuer – Davies, Hernandez, Upamecano, Pavard – Goretzka, Kimmich – Muller – Sane, Lewandowski, Gnabry

• Rezerve: Choupo-Moting, Musiala, Nianzou, Sabitzer, Sarr, Stanisic, Sule, Tillman, Ulreich
  • Antrenor: Julian Nagelsmann

RB Leipzig - Bayern Munchen LIVE VIDEO, de la 19:30 | Bayern a făcut "shopping" la Leipzig

Campioana Germaniei a "destabilizat-o" pe Leizpig, strategie pusă în practică mai mereu în ultimii ani cu mai toate adversarele din Bundesliga. Bayern i-a transferat pe Dayot Upamecano, pentru 40 de milioane de euro, și pe Marcel Sabizer, în schimbul a 15 milioane de euro, de la vicecampioana Germaniei.

Totuși, lovitura cea mai mare a reprezentat convingerea lui Julian Nagelsmann să o lase pe Leipzig și să se alăture formației bavareze. Neamțul este unul dintre cei mai apreciați tehnicieni ai Europei, în ciuda faptului că are doar 34 de ani și antrenează fotbaliști mai în vârstă decât el.

RB Leipzig - Bayern Munchen LIVE VIDEO, de la 19:30 | Leizpig, învinsă de Bayern la ultimul meci

Disputat în luna aprilie a anului curent, meciul dintre RB Leipzig și Bayern Munchen a fost câștigat de bavarezi, 1-0, datorită unui gol marcat de Leon Goretzka.

Partida a fost una echilibrată și a părut că bavarezii câștigă doar datorită experienței superioare în ceea ce privește meciurile cu miză mare.

Etichete: bayern munchen , bundesliga , rb leipzig

O regină a frumuseții din Ecuador a fost găsită de mafioți după ce a dezvăluit pe Instagram unde se află și nu a mai scăpat cu viață

O fostă concurentă la Miss Ecuador, Landy Parraga Goyburo a fost împușcată mortal în restaurantul unde lua masa, după o postare în care anunța unde era. Numele ei fusese legat de un traficant de droguri care fusese ucis în închisoare.

O actriță celebră din SUA a văzut un român și a izbucnit imediat în râs. Ce a urmat

A văzut cum a apărut în public la Miami și a întrebat-o direct: ”Ești bolnavă?”. Răspunsul dat imediat de model

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am distrus!”. Răsturnare de situație! ”Petrescu m-a vrut și înaintea lui Balaj”

Exclusiv Pe urmele lui Liverpool! Dan Petrescu a ordonat, Ioan Varga a executat. Investiție de 100.000 de euro

S-a terminat! Își face bagajele și pleacă, după doar 6 meciuri jucate la Tottenham

Exclusiv Răsturnare de situație la CFR Cluj! Ioan Varga a făcut anunțul: "Rămâne la noi!"

Dan Petrescu nu s-a abținut și a făcut gluma serii, după ce a revenit cu succes la CFR

45.000€ pe lună! A cerut cel mai mare salariu din SuperLigă ca să se transfere la FCSB

I-a transmis mesajul lui Edi Iordănescu, imediat după CFR - Rapid: ”Aștept să mă cheme!”

Lovitura primită de Bayern Munchen înaintea returului cu Real Madrid din Champions League

Surpriză! Cel mai nou nume apărut pe lista înlocuitorilor lui Thomas Tuchel la Bayern Munchen

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOWAnne Hathaway, superbă în roșu, într-o rochie fără bretele, cu crăpătură lungă pe picior. E trecută de 40 de ani, dar e neschimbată de două decenii

Fotbalistul dorit de Gică Hagi într-un transfer cu schimb de jucători între el și Gigi Becali a luat decizia! citeşte ştirea pe Prosport.ro

Milionarul Arpad Paszkany, cadou de Paște de peste 100.000 de euro pentru noua iubită: ”A venit iepurașul” FOTO citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Cher, adevăratul motiv pentru care se întâlnește cu bărbați tineri: „Cei de vârsta mea sunt toți morți!”