Harry Kane, la Bayern Munchen / Foto: Profimedia

Reacția savuroasă a lui Harry Kane, după ce Bayern a ”demolat-o” pe Bochum

24.09.2023, 10:55
  • Media: Fotbal Club, vineri, 19:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - Rapid, vineri, 20:30, DGS 1

Bayern Munchen a făcut spectacol total la meciul cu Bochum, în care bavarezii s-au impus cu scorul de 7-0, în etapa a cincea din Bundesliga.

Reacția lui Harry Kane, după primul hat-trick reușit pentru Bayern

Harry Kane (30 ani) se află într-o formă excelentă la Bayern. A reușit primul hat-trick pentru bavarezi și a ajuns la cota 7 în Bundesliga. La finalul meciului de pe "Allianz Arena", internaționalul englez a fost în culmea fericirii. Acesta va celebra reușitele cu Bochum la Oktoberfest, unde va îmbrățișa cultura locală.

• 6 milioane de oameni de pe întreg globul pământesc asistă la Oktoberfest an de an. Fiind cel mai mare festival din Germania, acesta durează 16 zile, de la sfârșitul lunii septembrie până în prima săptămână din octombrie. Prima ediție a festivalului a avut loc în 1810.

"A fost o după-amiază perfectă. Mă simt foarte bine la această echipă. Mentalitatea băieților e foarte bună. Acum mă pregătesc pentru Oktoberfest.

Noi am făcut să pară ușor. Putea să fie dificil, dar toată lumea a fost într-o formă bună și am profitat de avantaj. A fost un joc în care toată lumea a dat totul pe teren!", a declarat Harry Kane, citat de goal.com.

• 90 de milioane de euro este cota de piață a lui Harry Kane, potrivit Transfermakrt.

VIDEO cu rezumatul meciului Bayern Munchen - Bochum 7-0

Harry Kane a intrat în istoria lui Bayern Munchen

Harry Kane, pentru care Bayern Munchen a plătit 110 milioane de euro, a marcat de trei ori, primul hat-trick reușit de atacantul britanic în tricoul bavarezilor.

Festivalul golurilor a început încă din minutul 4, cu reușita lui Choupo-Moting, apoi Harry Kane a marcat primul gol în minutul 13, cu un șut din interiorul careului. Scorul a devenit 3-0 în minutul 29, după reușita lui de Ligt, iar Sane a făcu 4-0 în minutul 38, când a profitat de o pasă a lui Harry Kane.

După pauză, Harry Kane a marcat și de la punctul cu var în minutul 54. În minutul 81, Kane a contribuit decisiv și la golul lui Tel, iar șapte minute mai târziu, britanicul a marcat pentru 7-0.

Astfel, Kane a marcat șapte goluri în primele sale cinci partide disputate în campionatul Germaniei și a doborât recordurile lui Gerd Muller, Miroslav Klose și Mario Mandzukic.

Etichete: bayern , harry kane , bochum

Ucis pentru că a refuzat să fie evacuat din calea „orașului viitorului”. Sate întregi au fost rase de pe hartă pentru proiectul NEOM

Autoritățile saudite au permis utilizarea forței letale pentru a face loc unui oraș al viitorului pe care Arabia Saudită îl construiește în deșert cu ajutorul a zeci de companii din Occident, potrivit unui fost ofițer al serviciilor de informații citat de BBC.

Alegerea făcută de UEFA, după ce Real Madrid - Bayern s-a lăsat cu o controversă uriașă de arbitraj

Foto A fost sau n-a fost ofsaid? Tehnologia a intervenit, în cazul fazei decisive care a declanșat scandalul din Real - Bayern

Specialistul a explicat tot, după faza decisivă care a declanșat un scandal uriaș la Real - Bayern + Momentul, cadru cu cadru

News Alert Reacția lui Marius Șumudică, după ce Dan Șucu l-a sunat să-i comunice decizia luată

S-au încheiat negocierile de la palat pentru Florinel Coman

De ce l-a refuzat Dan Șucu pe Marius Șumudică. Dănuț Lupu, detalii din culisele negocierilor

Ce răsturnare de situație! Dinamo a dat lovitura, chiar înaintea ”finalei” cu UTA

Robert Niță l-a sunat pe Bogdan Lobonț, după ce a fost ”bușit” de Giovanni Becali. ”Jucătorii nu pun în aplicare”

Valerică Găman a semnat!

Greșești și plătești! Ce riscă tușierul care a arătat ofsaid la golul marcat de Bayern în minutul 90+13

Fost mare arbitru, tatăl tușierului care a făcut praf meciul Real Madrid - Bayern a dat verdictul

PEROZFiica lui Ion Țiriac, vacanță în Namibia cu nepotul cel mare, Alexander. Distracție la proprietatea de milioane a fostului tenismen

FILM NOWElizabeth Hurley, fabuloasă în prag de 59 de ani, într-o rochie decupată în zona bustului. Și crăpătura de pe picior a fost de mare efect

Bogdan Lobonț, ofertat de echipa care e la un singur pas de cupele europene! Clubul a confirmat: „Vă spun în premieră” citeşte ştirea pe Prosport.ro

CTP, impresionat de efortul jucătoarelor noastre: "A fost ziua României la Roma" citeşte ştirea pe ziare.com

Până la 10 ani fără permis și, în situații extreme, închisoare pe viață. Singurele măsuri care ar putea face ordine printre șoferii români citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Beyonce, în cei mai scurți blugi și o ținută în culorile drapelului SUA. A pozat într-un hangar și a arătat cât e de sigură pe ea