Barcelona riscă ratarea calificării din Grupa H după ce a pierdut cu Șahtior / Foto: Profimedia

Cei de la Barcelona și-au turnat cenușă în cap după ce au pierdut și cu Șahtior

08.11.2023, 10:46
  • Premier League: Tottenham - Burnley, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - CFR Cluj, sâmbătă, 20:00, DGS 1

Barcelona nu traversează o perioadă prea bună, după ce la începutul sezonului arătase forță. Au fost mai multe meciuri în care echipa a fost în stare să câștige, deși era condusă cu două goluri, însă în ultima vreme lucrurile s-au schimbat

Barca a pierdut, marți noapte, meciul cu Șahtior, scor 0-1, iar după meci jucătorii au acceptat că traversează o perioadă proastă.

Jucătorii de la Barcelona recunosc, după 0-1 cu Șahtior, că sunt într-un impas

Echipa lui Xavi a pierdut meciul cu Real Madrid, scor 1-2, după ce a condus cu 1-0, apoi a câștigat aproape la ultima fază, cu intervenția VAR, meciul cu Real Sociedad, 1-0, deși nu merita, iar acum a fost învinsă de Șahtior.

"Am avut două jocuri slabe. În El Clasico am făcut un joc bun până în minutul 60. Apoi am slăbit puțin, ni-mi dau seama de ce. Urmează să analizăm situația, meciul de azi. Înainte de pauză (n.r. dedicată echipelor naționale) mai avem un meci și vom încerca să-l câștigăm", a declarat Andre ter Stegen, vizibil supărat, citat de Mundo Deportivo.

"Venim după două meciuri în care am fost slabi. Împotriva lui Real am jucat bine în primele 70 de minute, dar apoi am pierdut. Împotriva celor de la Real Sociedad cred că nu am făcut un joc bun și nu am meritat victoria, dar am câștigat. Azi avem un sentiment puțin amar. Nici măcar nu am făcut un joc bun și trebuie să felicităm Șahtiorul, merită", a declarat, la rândul său, Cancelo.

În minutul 40, Giorgi Gocholeishvili a reușit o centrare perfectă, transformată în gol cu o lovitură de cap de Danylo Sikan,.

Video cu rezumatul meciului Șahtior - Barcelona 1-0

Clasamentul Grupei H a Ligii Campionilor

Etichete: ter stegen , meciuri ucl , cancelo , video sahtior barcelona

Aurora boreală în România. O furtună solară de o intensitate rară a produs spectaculosul fenomen

ACTUALIZARE Fenomen rar vizibil aseară pe cerul României, care seamănă cu aurora boreală. În Alba, de exemplu, cerul nopții s-a colorat în nuanțe de roșu. Imagini spectaculoase au fost surprinse în Austria, Germania, Elveția și Italia, iar totul a fost rezultatul unei uriașe furtuni solare.

Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din Spania, după 5 meciuri la rând pe bancă, și a fost decisiv! Nota primită

Gigi Becali, bun de plată? Cum poate ajunge să plătească o avere pentru Siyabonga Ngezana

Video Viral instant! Ce a pățit Andreea Bălan la un concert: ”Dezastru!”. Reacția artistei, ”de milioane”

Exclusiv Cine ar fi, până la urmă, noul antrenor al Rapidului: "5 titluri și 4 cupe!"

Oficial OUT de la Bayern! Vândut la doar două zile după eliminarea din Champions League

Perfecțiune! Ce a făcut Ianis Hagi în meciul cu locul doi din Spania, în care a fost decisiv în minutul 90+9

Kylian Mbappe și-a luat adio de la toată lumea, dar a uitat de cel mai important om de la PSG

Novak Djokovic s-a întins pe jos și a urlat de durere, după ce a fost lovit în cap! Decizia luată imediat și anunțul oficial

Exclusiv După ce a auzit ce antrenor vrea Rapidul, Ioan Andone a tras un semnal de alarmă: ”Uită-te la Dinamo”

Un jucător al Barcelonei nu s-a mai abținut, după o nouă înfrângere cu Real Madrid: ”O rușine pentru fotbal!”

PEROZFiica lui Ion Țiriac, vacanță în Namibia cu nepotul cel mare, Alexander. Distracție la proprietatea de milioane a fostului tenismen

FILM NOWElizabeth Hurley, fabuloasă în prag de 59 de ani, într-o rochie decupată în zona bustului. Și crăpătura de pe picior a fost de mare efect

Variantă neverosimilă pentru Rapid! Dan Șucu încearcă să îl aducă pe fostul manager de la West Ham și Newcastle citeşte ştirea pe Prosport.ro

Reacția lui Djokovic după ce a fost lovit în cap la Roma. Autorul a fost identificat VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

Până la 10 ani fără permis și, în situații extreme, închisoare pe viață. Singurele măsuri care ar putea face ordine printre șoferii români citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Are 53 de ani, dar ar putea fi confundată cu o tânără de 30. Loredana Groza, zeiță într-o fustă scurtă și corset: „Cea mai frumoasă!”