Lionel Messi în meciul Club Brugge - PSG / Foto: Getty Images

Video Club Brugge - PSG 1-1. Messi a debutat pentru parizieni în UCL cu o bară și un meci bun, dar cu un rezultat frustrant

16.09.2021, 00:32
  • FOTBAL: Oviedo - Espanyol, duminică, 19:30, DGS 2

• MEDIA: Fotbal European, duminică, 21:00, DGS 1

După ce a jucat 24 de minute în campionat pentru PSG, Lionel Messi a debutat și în Champions League, acolo unde a fost integralist în deplasarea cu Club Brugge, din prima etapă a grupelor și a bifat partida cu numărul 150 în cea mai importantă competiție inter-cluburi din Europa.

Club Brugge - PSG 1-1. Messi a debutat pentru parizieni în Champions League

Nu a avut însă noroc, cu toate că meciul părea să fie unul "de antrenament" pentru parizieni după primele 23 de minute. Mai întâi, Herrera a deschis scorul din centrarea lui Mbappe, iar același Mbappe a ratat o ocazie mare din pasa lui Messi.

A venit însă golul egalizator al belgienilor, reușit de Vanaken în minutul 27. Imediat a urmat din nou o fază spectaculoasă cu Messi în prim-plan, însă starul argentinian a nimerit încheietura barelor.

Club Brugge - PSG 1-1. Francezii au început cu un atac "stelar": Messi, Neymar, Mbappe

În repriza secundă, Brugge a blocat mai bine culoarele pentru starurile lui Pochettino, iar Hendry a ratat o ocazie mare în minutul 49.

Până la final, parizienii nu au reușit să mai înscrie, iar meciul s-a terminat 1-1. În plus, PSG s-a "ales" și cu o accidentare a lui Mbappe, care a fost înlocuit în minutul 51.

VIDEO cu rezumatul meciului Club Brugge - PSG 1-1:

Club Brugge: Mignolet – Clinton Mata, Hendry, Nsoki – Sowah, Rits, Vanaken, Balanta, Sobol – De Ketelaere, Lang
Rezerve: Lammens, Wesley, Maouassa, Persyn, Vormer, Van Der Brempt, Dost, Mechele, Mbamba-Muanda
Antrenor: Philippe Clement

PSG: Navas – Diallo, Kimpembe, Marquinhos, Hakimi – Herrera, Paredes, Wijnaldum – Neymar, Mbappe, Messi
Rezerve: Donnarumma, Letellier, Icardi, Danilo, Draxler, Kehrer, Tavares Mendes, Dina Ebimbe, Bitshiabu, Alloh, Bitumazala
Antrenor: Mauricio Pochettino

Etichete: psg , lionel messi , club brugge psg

Un nou război catastrofal e aproape să cuprindă Orientul Mijlociu

Conflictul larvar și rivalitatea au fost aproape mereu o caracteristică a relațiilor dintre Israel și vecinul său nordic, Libanul, mai ales de când gruparea pro-iraniană Hezbollah a devenit tot mai influentă la Beirut. De la declanșarea războiului Israel-Hamas în Gaza, de la începutul anului trecut, însă, situația pare că escaladează cu fiecare zi care trece și se îndreaptă tot mai rapid spre o concluzie înfiorătoare pentru o regiune deja consumată de ani de zile de conflicte armate, războaie civile și insurgențe ale fundamentaliștilor.

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Marius Ștefănescu a semnat cu FCSB

Exclusiv A negociat "la sânge" cu FCSB și Gigi Becali a spus totul: "E oltean cu tupeu! Cum să îți dau, mă, 150.000?"

”Mizerabil”. Nu s-au ferit de cuvinte, după Germania - Scoția 5-1

Tragedie în fotbal: a făcut meciul carierei cu adversara României, iar la 10 zile distanță a murit!

Presa din Anglia i-a taxat pe nemți pentru ceremonia de deschidere a EURO 2024

Exclusiv Doar România i-a bătut în ultimele 15 meciuri și au făcut spectacol la EURO 2024! Jucătorul remarcat: ”E un maestru”

Exclusiv Gigi Becali, gata să încaseze 1.000.000€: ”Vă spun ca să știți”

”Priviți circul!” Croații au răbufnit după eșecul la scor de neprezentare în fața Spaniei la EURO 2024

A jucat un singur minut în play-off-ul SuperLigii, dar a fost integralist în Italia - Albania de la EURO 2024! Nota primită

Lionel Messi a făcut show pentru Argentina și e pregătit de Copa America: ”Le spun oamenilor ceea ce le spun mereu”

Messi a făcut show înainte de Copa America! Argentinianul a marcat de două ori și e în formă maximă

PEROZFrumoasa fiică a lui Reese Witherspoon, leită mama ei. Fanii actriței, uluiți: „Sunteți gemene?”. Imaginile care i-au indus în eroare

FILM NOWImagini inedite cu Jason Statham, "dintr-o altă viață". Înainte de a fi durul din filme, a luptat 10 ani la un alt vis

Cum l-a convins Gigi Becali pe jucătorul din Superliga pentru care FCSB a plătit 1.310.000 de euro citeşte ştirea pe Prosport.ro

Apariție șocantă la EURO: antrenorul Ungariei a introdus un atacant cu greutate FOTO citeşte ştirea pe ziare.com

S-a deschis plaja artificială din București: Cât costă o zi de relaxare urbană citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Bianca Censori, o nouă apariție controversată. A ieșit la restaurant într-o mantie transparentă. Toate privirile, îndreptate spre ea