Rodrygo în tricoul lui Real Madrid / Foto: Getty Images

Rodrygo rămâne încrezător după ”thrillerul” Real Madrid - Man. City 3-3: ”Trebuie să câștigăm acolo!”

10.04.2024, 07:59
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Real Madrid - Manchester City, capul de afiș al serii în sferturile de finală UEFA Champions League, s-a încheiat la egalitate, scor 3-3.

Rodrygo Goes (23 de ani) a făcut un meci bun și a dus scorul la 2-1 în minutul 14, după o cursă de senzație pe partea stângă a terenului, în meciul disputat pe ”Santiago Bernabeu”.

• Returul sferturilor de finală se dispută săptămâna viitoare, 17 aprilie, pe ”Etihad”, la Manchester.

Rodrygo a recunoscut că madrilenilor le-a fost greu să revină în meci și speră să o învingă pe City în retur

Am vrut să câștigăm și am vrut să plecăm cu un rezultat pozitiv de la acest meci. Mă bucur că până la urmă am egalat. Am primit niște goluri la care nu ne-am așteptat, în special cel din minutul 2.

Întotdeauna e greu să revii după ce adversarii marchează atât de repede.

Mă bucur că am reacționat bine și apoi am controlat jocul. Au fost periculoși la unele contra-atacuri.

Săptămâna asta trebuie să ne antrenăm așa cum trebuie. Mai e un meci (n.r. se referă la meciul retur de pe 'Etihad'). Am încredere că ne putem califica în semifinale”, a declarat Rodrygo după finalul meciului, potrivit Marca.

Federico Valverde, nemulțumit de faptul că Real Madrid a remizat cu Manchester City în manșa tur a sferturilor de finală

Federico Valverde a închis tabela pe Santiago Bernabeu, dar rezultatul nu l-a mulțumit pe mijlocaș. Acesta a dezvăluit, la flash-interviu, că remiza, 3-3, se simte la fel ca eșecul usturător de anul trecut, din semifinalele competiției, 0-4.

”Golul îți dă un pic de încredere pentru retur. Acest egal se simte ca anul trecut, se simte ca o înfrângere. Fanii au fost alături de noi în fiecare minut, toți am tras pentru același obiectiv.

Ne-am odihnit puțin și ăsta a fost un lucru rău. Am încetat să presăm puțin pentru că eram obosiți, iar ei au jucători foarte buni. Trebuie să avem 'foamea' de a merge mai departe!”, a declarat Federico Valverde.

Video cu rezumatul meciului Real Madrid - Manchester City 3-3

Etichete: manchester city , real madrid , liga campionilor , rodrygo real madrid , video real city

Avertisment după ce o dansatoare a murit sufocată în timp ce avea relații intime cu iubitul ei

Un medic legist a emis un avertisment după ce o anchetă a stabilit că o femeie a fost strangulată de iubitul ei, în timp ce întrețineau relații intime.

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City

Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"

Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri

Ofertă de 1.3 milioane de euro pentru Louis Munteanu! Ce urmează pentru atacant

Gicu Grozav și-a dat acordul și semnează: ”Lucrurile sunt rezolvate”

Foto S-a dezbrăcat pe plajă și toți au văzut afecțiunea rară de care suferă

Video Ce a pățit arbitrul care s-a suit pe scenă și a ridicat trofeul cu echipa pe care a ajutat-o să câștige

Radu Drăgușin l-a convins pe Ange Postecoglou: decizia luată de antrenorul lui Tottenham

Real Madrid a renunțat la starul lui Bayern

PEROZO femeie și fiica ei au fost date afară dintr-un supermarket, din cauza felului în care erau îmbrăcate: „Mi s-a părut ridicol!”

FILM NOWCum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes

Adrian Mititelu a început revoluția la FC U Craiova: a semnat cu 5 fotbaliști! Detalii secrete din Bănie citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

ITP la 6 luni pentru acești șoferi români, s-a schimbat legea. Care sunt mașinile vizate citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fustă foarte scurtă, top minuscul și cizme cu toc cui, atuurile vestimentare pe care mizează Alexandra Stan. Dans senzual pe Instagram