Răzvan Lucescu / Foto: Profimedia

News Alert Ce meci, ce victorie! PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a reușit revenirea sezonului, cu Dinamo Zagreb, și e în sferturi

14.03.2024, 21:44
  • Premier League: Man. United - Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1

• Superliga: Dinamo - UTA Arad, duminică, 21:30, DGS 1

PAOK Salonic a reușit o revenire spectaculoasă cu Dinamo Zagreb, în optimile UEFA Europa Conference League.

Echipa antrenată de Răzvan Lucescu a pierdut prima manșă a ”dublei”, de la Zagreb, cu 0-2, și parcă nimic nu anunța ce avea să urmeze în returul din Grecia.

PAOK, victorie 5-1 cu Dinamo Zagreb și calificare în sferturile Conference League

Pe teren propriu, PAOK a făcut o primă repriză remarcabilă, încheiată cu scorul de 3-0!

Imediat după pauză, Dinamo Zagreb a redus din diferență și a egalat la general, dar în minutul 73 PAOK a marcat golul de 4-1.

În minutul 81, Dinamo Zagreb a marcat din nou, dar golul a fost anulat după intervenția VAR, iar șapte minute mai târziu PAOK a reușit golul de 5-1, care a confirmat o revenire neverosimilă, în fața unei echipe importante a Europei.

PAOK, locul doi în Grecia

PAOK are un parcurs solid și în campionat. Este pe locul doi, cu 60 de puncte, două sub liderul AEK Atena.

Echipa lui Răzvan Lucescu a pierdut ”fotoliul” de lider runda trecută, pentru că a pierdut cu Aris, 0-1.

Etichete: razvan lucescu , dinamo zagreb , paok

HARTĂ Cod galben de ploi torențiale în 14 județe. Zonele vizate de avertizare

ANM a emis o nouă avertizare de vreme rea. Potrivit meteorologilor, 14 județe sunt vizate duminică de un cod galben de ploi torențiale.

Englezii l-au descoperit pe ”românul care e atât de bogat încât a uitat că are una dintre cele mai tari mașini din istorie”

Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din Spania, după 5 meciuri la rând pe bancă, și a fost decisiv! Nota primită

Gigi Becali, nervos când a văzut ce s-a întâmplat la Arena Națională: ”La revedere! Au făcut ce au vrut”

Nota primită de Radu Drăgușin, la prima apariție după 6 meciuri în care a fost ”uitat” pe bancă la Tottenham

Fanii lui Tottenham au tras aceeași concluzie, după ce Postecoglou l-a băgat pe Drăgușin abia în repriza a doua

Gigi Becali a urcat în studio și a dezvăluit dialogul cu soția, care l-a convins să revină după patru ani: ”Luminița, Luminița”

Exclusiv Viitorul antrenor al lui Dinamo, anunțat în direct

Real Madrid a început discuțiile pentru starul de 110.000.000€

Foto Darius Olaru n-are dubii: a spus cine a câștigat ”duelul outfit-urilor” și i-a descris ținuta în două cuvinte

Reacția lui Răzvan Lucescu, după victoria ”nebună” cu AEK Atena

Dramatic: PAOK a reușit remontada împotriva liderului și a aprins lupta pentru titlu!

PEROZFiica lui Ion Țiriac, vacanță în Namibia cu nepotul cel mare, Alexander. Distracție la proprietatea de milioane a fostului tenismen

FILM NOWElizabeth Hurley, fabuloasă în prag de 59 de ani, într-o rochie decupată în zona bustului. Și crăpătura de pe picior a fost de mare efect

Transformarea spectaculoasă a lui Alexandru Tudor, omul de încredere al lui Gigi Becali. Nimeni nu l-a recunoscut citeşte ştirea pe Prosport.ro

Gest bădărănesc al lui Florinel Coman după ce a fost scos de pe teren. Cum se justifică fotbalistul citeşte ştirea pe ziare.com

Până la 10 ani fără permis și, în situații extreme, închisoare pe viață. Singurele măsuri care ar putea face ordine printre șoferii români citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Cher, adevăratul motiv pentru care se întâlnește cu bărbați tineri: „Cei de vârsta mea sunt toți morți!”